چهار ویژگی جذاب زیگپ

چهار ویژگی جذاب زیگپ

سرفصل‌های مقاله

بازار استفاده از دستیارهای مبتنی بر هوش‌مصنوعی در حال رشد سریعی است. پس از قرار گرفتن Chat Gpt در دسترس عموم، جهان متوجه ظرفیت‌های دستیار مبتنی بر هوش‌مصنوعی شد. با توجه به برخی از محدودیت‌های استفاده از Chat Gpt در ایران، پلتفرم «زیگپ» راه‌اندازی شد تا بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی Chat Gpt دسترسی آسان‌تری جهت استفاده برای کاربران ایرانی فراهم کند.

زیگپ چگونه کار می‌کند؟

زیگپ اپلیکیشنی است که با اتصال به موتورهای هوش‌مصنوعی می‌تواند مانند یک دستیار، مشاور و راهنما به کاربرانش خدمات متعددی ارائه کند. این ابزار هوش‌مصنوعی الگوریتم‌های یادگیری ماشینی را در مجموعه‌ای از متون اعمال می‌کند تا به درخواست‌های کاربران با استفاده از زبانی که به‌طور شگفت‌انگیزی شبیه انسان به نظر می‌رسد، پاسخ دهد.

آموزش هوش مصنوعی

موتورهای هوش‌مصنوعی این ویژگی خارق‌العاده را دارند که توانایی‌شان را با یادگیری از طریق بازخوردهای انسانی توسعه دهند. یک موتور هوش‌مصنوعی دائما در حال یادگیری از انسان‌هاست و به مرور خطاهایش کمتر خواهد شد.

آیا ممکن است دستیارهای مبتنی بر هوش‌مصنوعی به عنوان یک ماشین پاسخ‌گویی، جایگزین گوگل شوند؟

پرسیدن سوال از یک رایانه و دریافت یک جواب مفید و سریع همان کاری است که زیگپ انجام می‌دهد. گوگل عموما خود به تنهایی پاسخ‌گوی سوالات و درخواست‌های کاربران نیست و با جمع‌آوری لینک‌های مرتبط با هر درخواست، کاربران را به دیگر وب‌سایت‌ها ارجاع می‌دهد. اما دستیارهای هوش‌مصنوعی می‌توانند در کسری از ثانیه از بین میلیون‌ها سایت اطلاعات مفید مربوط به یک سوال یا درخواست را جمع‌آوری کرده و آن را در قالب یک پاسخ چارچوب‌مند و شبیه به کلام انسان در اختیار کاربر خود بگذارند!

بنابراین احتمال می‌رود موتورهای هوش‌مصنوعی در آینده به رقیب سرسخت موتورهای جستجو نظیر گوگل تبدیل شوند. در عین حال گوگل هم بیکار ننشسته و مدام در حال ساخت مدل‌های زبانی بزرگ برای خود و برای استفاده در هوش‌مصنوعی الگوریتم خود است. 

با استفاده از زیگپ چه چیزهایی می‌توان خلق کرد؟

علاوه بر استفاده از آن برای دریافت پاسخ سوالات مختلف، از زیگپ به عنوان دستیار هوش مصنوعی می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

  •         تولید محتوا

یکی از مفیدترین کارکردهای زیگپ، تولید محتواست. شما می‌توانید از آن بخواهید برای‌تان مطلبی درباره هر موضوعی که دوست دارید بنویسد، شعری بسراید یا ایرادات نوشته‌های شما را رفع کند.

 

  •         کدنویسی و رفع باگ

زیگپ می تواند کد را پردازش کند، کد بنویسد و به توسعه‌دهندگان کمک کند تا از کدها اشکال‌زدایی کنند. به عنوان مثال، می‌توان از آن برای تولید پرسمان‌های SQL استفاده کرد. استفاده از زیگپ برای تقویت مهارت‌های SQL می تواند باعث تقویت دانش و ارتقاء شغلی شما شود.

  •         مدیریت و اداره داده

مرتب‌سازی، مدیریت و سازمان‌دهی داده‌های ساختارنیافته سخت است و باعث زائد شدن آن‌ها می‌شود. زیگپ در چنین مواقعی به کمک‌تان می‌آید، زیرا می‌تواند داده‌های فاقد ساختار را به یک فرمت ساخت‌یافته تبدیل کند. به عنوان مثال، از این ابزار می‌توان برای افزودن داده‌ها به جدول، ایجاد نمایه‌ها و درک پرسمان‌های JSON استفاده کرد.

  •         توضیح و آموزش

زیگپ می‌تواند به خوبی کلمات، کدها و حتی فیزیک را برای شما توضیح دهد. همان‌طور که قابلیت‌های آموزشی هوش‌مصنوعی در سال‌های آینده توسعه و بهبود می‌یابد، می‌تواند به طرز چشم‌گیری نحوه تعامل دانش‌آموزان با دنیای خارج را تغییر دهد. بنابراین تاثیر عمیقی روی صنعت آموزش‌وپرورش خواهد گذاشت. تصور کنید دانش‌آموزی که سر کلاس، تئوری نسبیت را به خوبی متوجه نشده، با استفاده از زیگپ می‌تواند این تئوری را به زبان ساده یاد بگیرد. اگر قلق کار کردن با دستیار هوش مصنوعی را بیاموزیم، زندگی واقعا آسان‌تر از گذشته خواهد شد.

چطور زیگپ را دانلود کنم؟

نسخه اندروید زیگپ را می‌توانید از طریق این لینک در کافه بازار دانلود و پس از طی این مراحل کوتاه، از آن استفاده کنید:

  •         ورود شماره موبایل و دریافت کد ورود
  •         وارد کردن کد ورود
  •         انتخاب نام کاربری و ثبت آدرس ایمیل
  •         شروع گفتگو با هوش‌مصنوعی
تیم محتوای زیگپ
تیم محتوای زیگپ
یه تیم کوچیکیم که دوست داریم کارهای بزرگ کنیم، از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا باهوش‌تر به‌نظر برسیم، از روایتگری استفاده می‌کنیم تا تجربه بسازیم، از نوآوری استفاده می‌کنیم که خیلی تکراری نباشیم. فعلا می‌تونید ما رو زیگروپ صدا کنید تا وقتی کارهای بزرگ بیشتری کردیم بیشتر با هم آشنا بشیم.