طراحی لوگو

بهترین ابزارهای طراحی لوگو با هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

اگر می‌خواهید یک طراحی لوگو با ظاهر حرفه‌ای برای کسب‌و‌کار یا وبلاگ خود داشته باشید، اما پول کافی برای پرداخت هزینه به یک طراح گرافیک ندارید؛ یا زمانی برای یادگیری نحوه ساخت آن ندارید؛ شما خوش‌شانس هستید.

در سال 2024، مانند بسیاری از کارهای دیگر، می‌توانید برای طراحی لوگوی رایگان به هوش مصنوعی مراجعه کنید.

علاوه بر این، بسیاری از بهترین هوش مصنوعی‌های ساخت لوگو در حال حاضر برای استفاده کاملا رایگان هستند.

cta-gif-album-m
cta-gif-album

در این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین هوش مصنوعی‌های طراحی لوگو آشنا کنیم تا بتوانید لوگوهای خود را به رایگان توسط هوش مصنوعی طراحی کنید.

هوش مصنوعی طراحی لوگو چیست؟

هوش مصنوعی
ابزار طراحی لوگو هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مولد لوگو که گاهی اوقات به آن لوگوساز نیز می‌گویند ابزاری آنلاین است که از قدرت هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به فرایند طراحی لوگو استفاده می‌کند.

نکته این است که استفاده از این ابزارها بدون راهنمایی سخت است، به خصوص اگر سابقه طراحی یا تجربه گرافیستی نداشته باشید. بنابراین در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که از هوش مصنوعی برای طراحی لوگو استفاده کنید.

برخی از مولدهای لوگوی هوش مصنوعی کل فرایند را از ابتدا تا انتها بر اساس یک درخواست خودکار می‌کنند، در حالی که برخی دیگر از شما چند سوال تکمیلی می‌پرسند تا اطمینان حاصل کنند که منظور شما را فهمیده‌اند. برخی هم در ایده‌پردازی و اصطلاحا طوفان فکری به شما کمک می‌کنند.

7 ابزار طراحی لوگو با هوش مصنوعی

از آن‌جایی که همه نمی‌خواهند برای این نوع چیزها پول خرج کنند، ما سعی کرده‌ایم که به ابزارهای رایگانی پای‌بند باشیم که در واقع یک لوگو با کیفیت بالا در چند ثانیه ایجاد می‌کنند.

استفاده از همه سازنده‌های لوگوی ذکر شده در زیر رایگان است، اما اگر می‌خواهید یکی از بسته‌های لوگوی آن‌ها را دانلود یا طرح‌ها را چاپ کنید، بیشتر آن‌ها هزینه می‌خواهند. 

  1. Wix

بدون تردید بهترین ابزار طراحی لوگو با هوش مصنوعی در بازار است. Wix یک تولید‌کننده لوگوی هوش مصنوعی رایگان به شما ارائه می‌دهد که می‌‌توانید از آن برای ایجاد یک لوگوی منحصر‌به‌فرد برای فروشگاه آنلاین یا کسب‌و‌کار خود در کمتر از پنج دقیقه استفاده کنید. ابتدا، باید ثبت‌نام کنید و به چند سوال در مورد حال‌وهوای مورد نظرتان و هدف لوگو پاسخ دهید.

نتیجه کار Wix عموما عالی است و خروجی کار آن تطابق زیادی با درخواست‌های شما دارد.

پس از انتخاب طرحی که می‌خواهید استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از استودیوی ویرایش لوگو Wix، لوگو را مطابق با محتوای دلخواه خود ویرایش کنید.

پس از اتمام کار، می‌توانید یک نسخه نمونه رایگان از لوگوی خود را بدون واترمارک دانلود کنید. با این حال، اگر می‌خواهید حقوق تجاری کامل داشته باشید، باید برای یکی از طرح‌های لوگوی Wix هزینه کنید.

  1. Canva

ابزار Canva یک مولد لوگو ندارد که فرایند را از ابتدا تا انتها به طور کامل خودکار کند، اما صاحب برخی از بهترین نمونه‌های لوگو در تجارت و مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی است که می‌توانید برای تسریع فرایند طراحی از آن‌ها استفاده کنید.

به عنوان مثال، ابزار Magic Write می‌تواند شعارها و سایر متن‌هایی را که در لوگوی خود درج کرده‌اید، بازنویسی، خلاصه یا کوتاه کند، و همچنین می‌توانید از آن برای ایده‌پردازی ایده‌ها استفاده کنید.

  1. Shopify

Shopify یکی از محبوب‌ترین پلتفرم ها برای ساخت فروشگاه‌های آنلاین است. همان‌طور که اکثر ارائه‌دهندگان خوب تجارت الکترونیک نیز انجام می‌دهند، این ابزار هم برای شما یک مولد لوگوی هوش مصنوعی فراهم کرده تا مشتریان بتوانند نمادهای معتبر و با نام تجاری را برای وب‌سایت‌ها، کالاها و فروشگاه‌های خود طراحی کنند.

حتی اگر حساب Shopify ندارید، می‌توانید از ابزار طراحی لوگوی Shopify استفاده کنید و این کاملا رایگان است.

ابزار سازنده لوگو Shopify، حداقل در تجربه ما، بسیار خوب بود. چند سوال اولیه خوب پرسید – از جمله این‌که آیا قصد استفاده از لوگو را در فضاهای فیزیکی داریم یا فقط آنلاین – و لوگوهایی که در نهایت ایجاد شد بسیار خوب بودند.

  1. Logobean

Logobean به طور خودکار برای کسب‌و‌کار ساختگی ما در کمتر از 10 ثانیه لوگو تولید کرد. این ابزار نیازی به ثبت‌نام ندارد و مطمئنا سریع‌ترین ابزار فهرست ابزارهای رایگان طراحی لوگو با هوش مصنوعی است. اگر فقط در حال کاوش هستید و می‌خواهید ایده‌های متعددی را مطرح کنید، این ابزار کار را بسیار سرگرم‌کننده می‌کند.

همچنین می‌توانید از قسمت پیش‌نمایش لذت ببرید، جایی که می‌توانید نحوه ظاهر لوگوی خود را بر روی انواع مختلف کالا و همچنین مواردی مانند لوازم التحریر ببینید.

  1. Looka

‌ اگر شما یک سازنده آرم هوش مصنوعی رایگان می‌خواهید،  Looka یک گزینه قوی است. می‌توانید بدون ثبت‌نام در هیچ چیزی، از این ابزار برای ساخت رایگان لوگو استفاده کنید. طیف وسیعی از سوالات را برای تنظیم لوگوی شما می‌پرسد و در مورد انتخاب رنگ‌ها نیز به شما مشاوره می‌دهد.

اگرچه استفاده از Looka رایگان است، درست مانند Logobeanm نکته مهم این است که برای بارگیری بسته های لوگوی خود باید یک طرح پولی خریداری کنید. برنامه‌های پولی از 20 دلار برای یک بسته لوگو شروع می‌شود، در حالی که هزینه ثابت 65 دلاری، بسته‌های مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

  1. DesignHill

DesignHill انواع ابزارهای برندسازی را فراهم می‌کند، از جمله یک تولید‌کننده لوگوی خودکار که می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

نکته برجسته در مورد آن این است که گزینه‌هایی که DesignHill به طور خودکار ایجاد می‌کند تقریبا بی‌پایان هستند؛ ما به مدت حدود دو دقیقه به فشار دادن “لوگوهای بیشتر” ادامه دادیم و این ابزار فقط طرح‌های منحصربه‌فرد ایجاد می‌کرد.

با این حال، DesignHill تمام لوگوهای خود را کاملا واترمارک می‌کند، که در واقع قضاوت درست در مورد ظاهر آن‌ها را کمی دشوار می‌کند. اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را دانلود کنید، قیمت‌ها از 20 دلار برای یک فایل لوگو شروع می‌شود.

  1. Tailor Brands Logo Maker

Tailor Brands پلتفرمی است که برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند کسب‌و‌کار خود را از یک پلتفرم مرکزی و آنلاین شروع کرده و متعاقبا مدیریت کنند. از اظهارنامه‌های مالیاتی، علائم تجاری و بسیاری از موارد کلیدی دیگر که باید هنگام راه اندازی یک کسب‌و‌کار در نظر بگیرید، پشتیبانی می‌کند.

سپس Tailor Brands Logo Maker از شما می‌خواهد که نوع لوگویی را که می‌خواهید، مانند نام یا نماد، مشخص کنید، و سپس باید بین برخی از گزینه‌ها انتخاب کنید تا از چیزهایی که دوست دارید کمی الهام بگیرید.

از یک طرف، اگر می‌خواهید بسته‌های لوگوی خود را دانلود کنید، در نهایت باید هزینه آن را بپردازید – که می‌توانست کمی زودتر علامت‌گذاری شده باشد. با این حال، خبر خوب این است که ارزان‌ترین طرح پرداختی تنها 4 دلار در سال هزینه دارد.

آیا می‌توان از ChatGPT برای طراحی لوگو استفاده کرد؟

 

بله ChatGPT اکنون به طور کامل با DALL-E، تولید کننده تصویر OpenAI ادغام می‌شود، به این معنی که شما فقط می‌توانید از ChatGPT بخواهید لوگو ایجاد کند و این ابزار هم برخی از گزینه‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

مهران
مهران