هوش مصنوعی
شرکت های هوش مصنوعی

۱۰ ابزار هوش مصنوعی که امسال باید از آن استفاده کنید

سرفصل‌های مقاله

ما چیزهای زیادی در مورد هوش مصنوعی می‌شنویم و شکی نیست که این فناوری در چند سال آینده تأثیر زیادی بر زندگی ما خواهد داشت. پس لازم است با بهترین ابزار هوش مصنوعی که می‌توانید امروز از آنها برای کمک به افزایش بهره‌وری و کسب سود استفاده کنید، آشنا شوید.

۱۰ ابزار هوش مصنوعی که باید با آن آشنا شوید

هوش مصنوعی
۱۰ ابزار هوش مصنوعی

ChatGPT

این چت‌بات که توسط OpenAI ایجاد شده است، در اواخر سال گذشته شروع به تبلیغات کرد. از چت‌جی‌بی‌تی می‌توانید برای نوشتن وبلاگ، ایجاد ایمیل، تجزیه و تحلیل وب سایت برای بهبود نتایج جستجو، انجام ریاضیات پیشرفته، ایجاد قوانین منابع انسانی و تعدادی از عملکردهای دیگر استفاده کنید.

Microsoft Copilot

مایکروسافت 49 درصد از مالکیت OpenAI را در اختیار دارد (ChatGPT توسط سرورهای مایکروسافت میزبانی می‌شود) بنابراین بسیاری از عملکردهای ChatGPT به زودی بخشی از برنامه Copilot خواهد بود که می‌تواند در جستجوهای Bing استفاده شود. همچنین در سال آینده بخش عمده‌ای از آفیس خواهد بود. شما از Copilot برای تجزیه و تحلیل صفحات گسترده، ایجاد الگوها، به‌روز رسانی ارائه‌ها و حتی شرکت در جلسات Teams از طرف شما استفاده خواهید کرد.

گوگل بارد

بارد در واقع پاسخ گوگل به ChatGPT است و Duet برنامه‌ای است که از مدل زبان بزرگ زیربنایی Bard برای تقویت برنامه‌های تجاری Google به روشی بسیار شبیه به Microsoft Copilot استفاده می‌کند. Gmail در حال حاضر از هوش مصنوعی گوگل بارد برای کمک به نوشتن ایمیل‌ها و بررسی دستور زبان استفاده می‌کند.

Crayon AI

Crayon که بسیار شبیه به Dall-E است، یک تولید کننده تصویر پیشرفته است که از هوش مصنوعی برای تولید آثار هنری، عکس‌ها، نقاشی‌ها و سایر گرافیک‌ها مستقیماً از توضیحات متن شما استفاده می‌کند. کیفیت تصاویر آن عالی و تنوع انتخاب‌ها به ظاهر بی پایان است. از این ابزار می‌توانید برای تصاویر موجود در وب سایت یا سایر محتوای تبلیغاتی خود استفاده کنید.

Heywire.ai

اگر کسب و کار شما به شدت در زمینه محتوا است، ابزار هوش مصنوعی Heywire یک تولید کننده محتوا قدرتمند است که از هوش مصنوعی برای جمع آوری اطلاعات از اینترنت و تبدیل آن به داستان، مقاله و سایر فرم‌های وبلاگ استفاده می‌کند. این برنامه از داده‌های دارای اعتبار روزنامه‌نگاری استفاده می‌کند. این ابزار می‌تواند به شما و شرکت شما به عنوان یک رهبر فکری کمک کند. همچنین می‌تواند در ایجاد پست‌های شبکه‌های اجتماعی مفید باشد.

Eightify

تا به حال به یک ویدیوی واقعاً جالب برخورد کرده‌اید و سپس ببینید چقدر طولانی است و سپس با خود بگویید “من وقت ندارم.” Eightify این مشکل را حل می‌کند. این برنامه هوش مصنوعی ویدیو را برای شما تماشا می‌کند و سپس آن را در نقاط خاص و مورد علاقه کاربر خلاصه می‌کند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، ما باید در مورد موضوعات مختلف آگاه باشیم. محتوای بسیار عالی در ویدیو می‌تواند به ما در راه اندازی کسب و کار کمک کند و با این برنامه می‌توانیم اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به قبل جذب کنیم.

Temi

Temi یک سرویس رونویسی قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی است. فایل‌های صوتی و تصویری‌ای را که ساخته‌اید آپلود می‌کنید و در عرض چند دقیقه، Temi آن را به کلمات رونویسی می‌کند، و تقریباً بی‌عیب است. رونویسی یک فایل صوتی 10 دقیقه‌ای فقط چند دلار هزینه دارد.

Feathery

Feathery از هوش مصنوعی برای ایجاد فرم‌هایی با ظاهر حرفه‌ای در عرض چند دقیقه استفاده می‌کند. می‌توانید هنگام ایجاد فرم‌ها، آن‌ها را ذخیره و ویرایش کنید و آنها را برای کسب و کار خود سفارشی کنید. همه اینها از طریق یک رابط زبان طبیعی انجام می‌شود.

Interview.ai

آیا می خواهید کارمندان آینده خود را برای مصاحبه شغلی آماده کنید؟ یا شاید شما یک فریلنسر یا پیمانکار مستقل هستید که قرار است با یک مشتری احتمالی صحبت کنید. Interview.ai از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا شما را از قبل در مکالمه راهنمایی کند.

مصاحبه‌های ساختگی آن به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های گفتاری خود را تقویت کنید و الگوریتم‌های آن سوالات مصاحبه‌ای را ایجاد کنند که متناسب با شغل شما است.

Opus Clip

بسیاری از ما از ویدیو در مشاغل خود برای کمپین‌ها، مطالعات خاص، توصیفات یا فقط برای سرگرمی استفاده می‌کنیم. با استفاده از  ابزار هوش مصنوعی Opus می‌توانید یک ویدیوی طولانی بارگذاری کنید و Opus آن را به کلیپ‌های کوتاه‌تر و قابل هضم‌تر تقسیم می‌کند که می‌توانند در رسانه‌های اجتماعی پست شوند یا در کمپین‌های ایمیل شما گنجانده شوند.

بهترین ابزار هوش مصنوعی ایرانی

دستیار هوش مصنوعی ایرانی Zigap با پشتیبانی همزمان از زبان‌های انگلیسی و فارسی، به کاربران در تولید انواع محتوا، یادگیری و آموزش، حل مسائل و رفع اشکالات کمک می‌کند.

با استفاده از اپلیکیشن زیگپ می‌توان آموخت، سرگرم شد، محتوای جدی تولید کرد و در زمینه کار و امور روزمره از آن کمک گرفت. زیگپ با اتصال به موتور هوش مصنوعی ChatGPT و لئوناردو در حال حاضر و سایر دستیارهای هوش مصنوعی در آینده نزدیک، می‌خواهد تجربه‌ای آسان و خوشایند از هم‌زیستی با هوش مصنوعی را برای کاربران ایرانی فراهم کند.

نوید رضایی
نوید رضایی