هوش مصنوعی برای تمرینات ورزشی

۵ برنامه هوش مصنوعی برای تمرینات ورزشی و تناسب اندام

سرفصل‌های مقاله
هوش مصنوعی به سرعت در حال تغییر تمامی کارهای روزمره ما است و ورزش هم از این قاعده مستثنی نیست. استفاده از برنامه هوش مصنوعی در ورزش فعالیت‌های مورد علاقه ما را تغییر می‌دهد. با افزودن فناوری‌های پیشرفته به گجت‌ها و سیستم‌های ردیابی ورزشکاران، هوش مصنوعی می‌تواند یک قطعه ساده را به یک ابزار همه کاره تبدیل کند.

هوش مصنوعی کاربردهای بالقوه زیادی در ورزش از جمله ردیابی بازیکن، ارزیابی و بهبود تمرین و تجزیه و تحلیل فیلم بازی دارد. هوش مصنوعی می‌تواند به مربیان کمک کند تا نقاط قوت و ضعف ورزشکاران خود را بهتر شناسایی کنند که به آموزش کارآمدتر و درک پتانسیل کامل هر بازیکن منجر شود. هوش مصنوعی می‌تواند در تمرینات ورزشی، سرعت و دقت تجزیه و تحلیل داده‌ها را بهبود بخشد.

هوش مصنوعی در ورزش با برنامه‌های کاربردی از تجزیه و تحلیل بعد از بازی گرفته تا فعالیت در بازی و حتی تجربه طرفداران در حال افزایش است.

cta-gif-album-m
cta-gif-album

هوش مصنوعی در ورزش‌های مختلف از جمله فوتبال، بسکتبال و هاکی استفاده می‌شود. می‌تواند به مربیان کمک کند تا عوامل روانی، فیزیولوژیکی و محیطی موثر در موفقیت یک ورزشکار را بهتر درک کنند. علاوه بر این، سیستم‌های هوش مصنوعی به مربیان کمک می‌کنند تا با مطالعه داده‌های بازی و تمرین، تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند. سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند برنامه‌ها را برای هر ورزشکار بر اساس سن، سبک بازی و ویژگی‌های فیزیکی تنظیم کنند.

برای درک بهتر در ادامه ۵ برنامه هوش مصنوعی که می‌توانید از آن برای تناسب اندام خود استفاده کنید را به شما معرفی می‌کنیم

۵ برنامه هوش مصنوعی برای ورزش

برنامه هوش مصنوعی
۵ برنامه هوش مصنوعی برای ورزش

FitnessAI

FitnessAI برنامه آموزشی سفارشی برای هر مشتری ایجاد می‌کند. این برنامه هوش مصنوعی به عنوان یک اپ اختصاصی برای باشگاه شروع به کار کرد اما اخیراً تغییراتی داده است تا برای تناسب اندام در خانه نیز بتوان از آن استفاده کرد.

به عبارت ساده، FitnessAI ست‌های وزنه‌برداری، تکرارها و میزان وزنه‌ها را برای هر تمرین مشخص می‌کند و کاربران را وادار می‌کند تا عضلات خود را به طور موثر افزایش دهند. این برنامه نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از یادگیری ماشینی (ML) برای ساخت یک برنامه تمرینی استفاده کرد.

Freeletics

با Freeletics، افراد می‌توانند بدون رها کردن کارهای روزانه خود، مربی تناسب اندام با کمک هوش مصنوعی دریافت کنند. الگوریتم مربیگری برنامه تمرینات و رژیم‌های غذایی را بر اساس سابقه و داده‌های مطالعات علمی و ترجیحات کاربر توصیه می‌کند.

گزارش شده است که بیش از 3.5 میلیون گزینه منحصر به فرد برای ساخت یک تمرین به کار گرفته شده است. علاوه بر آموزش ورزش، Freeletics یک انجمن داخلی دارد که در آن اعضا می‌توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، یکدیگر را تشویق و روحیه خود را تقویت کنند.

Cure.fit

Cure.fit یک برنامه هوش مصنوعی است که در حال حاضر محبوب‌ترین اپ سلامت و تناسب اندام هند هم به شمار می‌رود. طراحان این اپلیکیشن به شدت به داده‌های بزرگ و هوش مصنوعی برای بهبود تجربه و رشد کاربر متکی هستند و از آن برای ساخت برنامه‌های ورزشی استفاده می‌کنند.

پشتیبان برنامه مجموعه پیچیده‌ای از بیش از 100 زیرسیستم یا “سرویس‌های کوچک” است که هر کدام برای رسیدگی به یک مشکل خاص طراحی شده‌اند. آنها در طول زمان با استفاده از مدل‌های قدرتمند یادگیری ماشینی که بر روی “میلیاردها نقطه داده” آموزش دیده‌اند، بهبود می‌یابند.

Fitbod

Fitbod رژیم‌های سفارشی را برای کاربران خود ایجاد می‌کند که بر اساس اهداف آنها نوشته می‌شود. با تغییر مقدار تمرین بسته به تمرینات قبلی و با استفاده از الگوریتم‌های متعدد، نحوه رسیدن به هدف کاربر را طراحی می‌کند. این نرم افزار یک برنامه سفارشی بر اساس اهداف ورزشی، تجربه، تیپ بدنی و در دسترس بودن تجهیزات کاربران ارائه می‌دهد.

این برنامه همچنین تمرینات متنوع و ست‌ها، تکرارها و وزنه‌های مناسب را نمایش می‌دهد، بنابراین لازم نیست نگران باشید که هنگام رفتن به باشگاه چه کاری انجام دهید. مثل این است که همیشه مربی خود را همراه خود داشته باشید.

Vi Trainer

Vi Trainer یک مربی دویدن مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی است که یک برنامه تمرینی فردی ایجاد می‌کند تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. این برنامه شما را تشویق به دویدن بیشتر می‌کند. پس از اولین راه اندازی، Vi در مورد جنسیت، سن، سطح تناسب اندام فعلی، اهداف اولیه و غیره از شما سوالاتی می‌پرسد.

بعد از راه اندازی برنامه، Vi بر اساس پیشرفت شما، جلسات آموزشی منحصربفردی را طراحی می‌کند که هم جذاب و هم موثر باشد.

حرف آخر

فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به مربیان در تجزیه و تحلیل داده‌ها و ارائه توصیه‌های کاربردی کمک کند. همچنین می‌توان از برنامه هوش مصنوعی برای طراحی روتین‌های تمرینی منحصربه‌فرد و ارائه دستورالعمل‌های یک به یک استفاده کرد. هوش مصنوعی می‌تواند برای ردیابی ورزشکاران و پیش بینی نتایج بازی‌ها استفاده شود.

علاوه بر این، استفاده از هوش مصنوعی در تمرینات ورزشی می‌تواند عملکرد فردی و تیمی را افزایش دهد. اگر شما هم تا به حال از برنامه هوش مصنوعی برای ورزش کردن استفاده کرده‌اید، می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما همچنین می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی