هوش مصنوعی

5 شغل با درآمد بالا در بازار کار هوش مصنوعی در سال 2024

سرفصل‌های مقاله

هوش مصنوعی یکی از هیجان‌انگیزترین و پرشتاب‌ترین حوزه‌های فناوری امروزی است. هوش مصنوعی پتانسیل تغییر دامنه‌های مختلف را دارد. در نتیجه، تقاضای زیادی برای متخصصان ماهری وجود دارد که بتوانند راه‌حل‌های هوش مصنوعی را طراحی، توسعه و اجرا کنند. اما بازار کار هوش مصنوعی چطور است؟

امروزه رشته‌های دانشگاهی مربوط به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی محبوب‌تر از همیشه‌اند، چرا که نسل جوان به عینه شاهد این موضوع هستند که آینده ازآن هوش مصنوعی است.

در حال حاضر بازار کار هوش مصنوعی بسیار داغ است و بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در پی استخدام متخصصان این حوزه، با بالاترین حقوق‌های پیشنهادی ممکن هستند. به‌نظر می‌رسد که داغ شدن موضوع هوش مصنوعی، به شکل گرفتن موج جدیدی از مهاجرت‌های شغلی در تمام دنیا منجر شود و متخصصان و دانش‌آموختگان این رشته توسط کمپانی‌های مطرح بین‌المللی استخدام شوند.

در این مقاله، بر اساس آخرین داده‌های منابع مختلف، پنج شغل در حوزه هوش مصنوعی را بررسی خواهیم کرد که در سال 2024 بابت آن حقوق‌های خوبی در سراسر جهان پرداخته خواهد شد.

۵ شغل با درآمد بالا در بازار کار هوش مصنوعی

هوش مصنوعی
بازار کار هوش مصنوعی

مهندس یادگیری ماشینی

 مهندسان یادگیری ماشین مسئول توسعه و استقرار مدل‌های یادگیری ماشینی هستند. آ‌نها با دانشمندان داده کار می‌کنند تا داده‌ها را برای آموزش، شناسایی و آماده کنند و سپس الگوریتم‌های یادگیری ماشین را توسعه داده و بهینه‌سازی کنند. امروزه شغل مهندسی یادگیری ماشینی تقاضای زیادی در بازار کار هوش مصنوعی دارد و متخصصان این حوزه می‌توانند حقوق خوبی دریافت کنند.

دانشمند داده

دانشمندان داده مسئول جمع‌آوری، پالایش و تجزیه‌و‌تحلیل داده‌ها هستند. آن‌ها از مهارت‌های خود برای استخراج بینش از داده‌ها استفاده می‌کنند که می‌تواند برای بهبود تصمیمات تجاری مورد استفاده قرار گیرد. دانشمندان داده نیز تقاضای زیادی دارند و می‌توانند حقوق خوبی دریافت کنند.

دانشمند تحقیق هوش مصنوعی

دانشمندان تحقیقاتی هوش مصنوعی مسئول توسعه فناوری‌ها و الگوریتم‌های جدید هوش مصنوعی هستند. آن‌ها بر روی پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته‌ای کار می‌کنند که می‌تواند تاثیر زیادی بر آینده هوش مصنوعی داشته باشد. دانشمندان تحقیقاتی هوش مصنوعی تقاضای بالایی دارند و می‌توانند حقوق بسیار خوبی دریافت کنند.

مدیر محصول هوش مصنوعی

مدیران محصولات هوش مصنوعی مسئول توسعه و عرضه محصولات هوش مصنوعی هستند. آن‌ها با مهندسان، طراحان و سایر ذی‌نفعان کار می‌کنند تا محصولاتی را تولید کنند که نیازهای کاربران را برآورده کند. مدیران محصولات هوش مصنوعی نیز تقاضای بالایی در بازار کار هوش مصنوعی دارند و می توانند حقوق خوبی دریافت کنند.

کارشناس اخلاقی هوش مصنوعی

کارشناسان اخلاق هوش مصنوعی مسئول اطمینان از استفاده مسئولانه و اخلاقی از هوش مصنوعی هستند. آن‌ها برای توسعه و اجرای سیاست‌ها و رویه‌های اخلاق هوش مصنوعی با سازمان‌ها همکاری می‌کنند تا از عدم سوءاستفاده از هوش مصنوعی، اطمینان حاصل شود. این کارشناسان نیز در سال آینده متقاضی زیادی در بازار کار هوش مصنوعی خواهند داشت و درآمد خوبی دریافت خواهند کرد.

نظر شما در مورد بازار کار هوش مصنوعی چیست؟ شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

مهران
مهران