دوره رایگان هوش مصنوعی

۶ دوره رایگان هوش مصنوعی از گوگل

سرفصل‌های مقاله

هوش مصنوعی کم کم وارد تمام بخش‌ها زندگی ما می‌شود. اما برای اینکه بیشتر با آن آشنا شوید می‌توانید از چندین دوره رایگان هوش مصنوعی استفاده کنید.

شش دوره رایگان هوش مصنوعی زیر مسیری ساختار یافته را برای مبتدیان ارائه می‌دهد تا سفر خود را به دنیای هوش مصنوعی آغاز کنند. هر دوره برای معرفی مفاهیم اساسی و ابزارهای عملی در قالبی مختصر و قابل مدیریت طراحی شده است.

۶ دوره رایگان هوش مصنوعی

دوره رایگان هوش مصنوعی

مقدمه‌ای بر هوش مصنوعی مولد

این دوره یک نمای کلی مقدماتی از هوش مصنوعی مولد ارائه می‌دهد و توضیح می‌دهد که چیست و چگونه با روش‌های یادگیری ماشین سنتی تفاوت دارد. شرکت کنندگان در مورد برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی مولد یاد می‌گیرند و ابزارهای توسعه یافته توسط گوگل را برای ایجاد برنامه‌های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی خود بررسی می‌کنند. این ماژول ریز یادگیری برای کسانی که کنجکاو هستند که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند محتوا تولید کند و در زمینه‌های مختلف نوآوری کند، عالی است.

مقدمه‌ای بر هوش مصنوعی مسئولیت‌پذیر

این دوره بر جنبه‌های اخلاقی فناوری هوش مصنوعی تمرکز دارد. یادگیرندگان را با هوش مصنوعی مسئول آشنا می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا در توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی بسیار مهم است. این دوره همچنین هفت اصل هوش مصنوعی گوگل را پوشش می‌دهد و شرکت کنندگان را در مورد چگونگی پیاده‌سازی مسئولانه هوش مصنوعی در پروژه‌های خود راهنمایی می‌کند. این برای حصول اطمینان از استفاده از فناوری هوش مصنوعی به روشی که برای جامعه اخلاقی و سودمند است، بسیار مهم است.

مدل‌های ترانسفورماتور و مدل BERT

در این دوره، شرکت‌کنندگان به جزئیات مدل‌های ترانسفورماتور و مدل‌های رمزگذار دوطرفه از ترانسفورماتورها (BERT) می‌پردازند. محتوا شامل نگاهی دقیق به اجزای معماری ترانسفورماتور، مانند مکانیسم توجه به خود، و کاربردهای مختلف، مانند طبقه‌بندی متن و پاسخ به سؤال است. این دوره برای کسانی که علاقه‌مند به آخرین فناوری‌های پردازش زبان طبیعی هستند ایده‌آل است.

مقدمه‌ای بر مدل‌های زبان بزرگ

این ماژول مدل‌های زبان بزرگ (LLM) و کاربردهای آنها را بررسی می‌کند. زبان آموزان LLM‌ها، موارد استفاده از آنها و اینکه چگونه تنظیم سریع می‌تواند عملکرد آنها را افزایش دهد، درک خواهند کرد. این دوره همچنین شامل اطلاعاتی در مورد استفاده از ابزارهای Google برای توسعه برنامه‌های کاربردی LLM، ارائه بینش‌های عملی در مورد استقرار این مدل‌ها است.

معماری رمزگذار-رمزگشا

معماری رمزگذار-رمزگشا برای درک اینکه چگونه وظایف توالی به دنباله مانند خلاصه‌سازی متن و ترجمه ماشینی در هوش مصنوعی مورد توجه قرار می‌گیرند، اساسی است. این دوره اجزای اصلی این معماری را توضیح می‌دهد و شامل یک آزمایشگاه عملی است که در آن زبان آموزان می‌توانند یک مدل رمزگذار-رمزگشا ساده را با استفاده از TensorFlow کدنویسی کنند. این تجربه عملی برای استفاده از هوش مصنوعی در کارهای زبانی بسیار ارزشمند است.

مکانیسم توجه

این دوره مکانیزم توجه را معرفی می‌کند، یک جزء حیاتی که عملکرد شبکه‌های عصبی را با اجازه دادن به آنها برای تمرکز بر بخش‌های خاصی از یک دنباله ورودی، افزایش می‌دهد. این ماژول نحوه استفاده از توجه در وظایف یادگیری ماشینی، از جمله ترجمه ماشینی و خلاصه‌سازی متن را پوشش می‌دهد. یادگیرندگان بهتر درک خواهند کرد که چگونه می‌توانند عملکرد مدل را با تکنیک‌های توجه بهبود بخشند.

هر دوره رایگان هوش مصنوعی به گونه‌ای طراحی شده است که تکمیل آن حدود 45 دقیقه طول می‌کشد و پس از اتمام یک نشان دیجیتال ارائه می‌دهد که به زبان آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های جدید خود را در سیستم عامل‌های حرفه‌ای به نمایش بگذارند. این دوره‌ها پایه و اساس کاملی را در هوش مصنوعی، از درک مفاهیم اولیه تا کاوش در الگوریتم‌ها و معماری‌های پیشرفته ارائه می‌دهند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی