آشنایی با هوش مصنوعی

۷ کانال یوتیوب برای آشنایی با هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

تمایل به یادگیری یک مهارت یا بخش جدید می‌تواند دلهره آور باشد، به خصوص زمانی که هزینه سنگینی را پرداخت کنید. به همین دلیل ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم. ما فهرستی از ۶ کانال یوتیوب را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای در یادگیری هوش مصنوعی به شما کمک کنند.

می خواهید سرگرم کننده و تعاملی باشد یا می‌خواهید بسیار آموزشی باشد و دوره‌هایی پیشرفته ارائه دهد، ما برای شما آنها را معرفی می‌کنیم. می‌خواهید به صورت رایگان به یک متخصص هوش مصنوعی تبدیل شوید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

۷ کانال یوتیوب برای هوش مصنوعی

۶ کانال یوتیوب برای هوش مصنوعی

Matt Wolfe

مت وولف با 214 ویدیو در حال حاضر یک متعصب فناوری است و تنها کاری که انجام می‌دهد صحبت در مورد فناوری است. اگر می‌خواهید در مورد هوش مصنوعی، آنچه در این بخش اتفاق می‌افتد، آنچه را که باید به آن توجه کنید و آینده هوش مصنوعی بیاموزید، کانال یوتیوب Matt Wolfe را بررسی کنید.

ویدیوهای او اخبار مربوط به بخش هوش مصنوعی را مورد بحث قرار می‌دهند، در حالی که ابزارها و محصولات را نیز بررسی می‌کنند، تا حد زیادی از کار سخت شما صرفه‌جویی می‌کنند. درباره ChatGPT، AI Music، Generative Art و آموزش‌های بیشتر با مفهوم بدون کد و آینده نگری بیاموزید.

AI Explained

یکی دیگر از کانال‌های یوتیوب که به ساده‌سازی فرآیندها، محصولات و مکانیسم‌های پیچیده هوش مصنوعی برای افراد، به صورت روزمره می‌پردازد. شما می‌توانید در دنیای هوش مصنوعی مبتدی باشید یا یک علاقه‌مند به فناوری کاملاً باتجربه باشید، این کانال به همه پاسخ می‌دهد. شما می‌توانید بنشینید و بررسی‌های نهایی محصولات جدید هوش مصنوعی و همچنین معنای این محصولات و خدمات جدید برای آینده را تماشا کنید.

Two Minute Papers

آیا سعی می‌کنید در مورد هوش مصنوعی بیاموزید اما متأسفانه آنقدر مشغول هستید که نمی‌توانید زمان لازم را پیدا کنید؟ به کانال یوتیوب Two Minute Papers نگاهی بیندازید که به آخرین پروژه‌های تحقیقاتی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بر اساس مقالات می‌پردازد و در 2 دقیقه توضیح داده می‌شود. با بیش از 1.5 میلیون مشترک، با دو دقیقه مقاله، با مقالات تحقیقاتی هوش مصنوعی به روشی سرگرم کننده و تعاملی آشنا خواهید شد.

DeepLearning.AI

پلتفرم DeepLearning.AI که در سال 2017 توسط اندرو Ng تأسیس شد، به یکی از سریع‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های یادگیری برای هوش مصنوعی تبدیل شده است. این پلتفرم با ایجاد برنامه‌های هوش مصنوعی با کیفیت بالا و پرورش یک جامعه فشرده، نیاز به آموزش هوش مصنوعی در سطح جهانی را برطرف می‌کند.

The AI Advantage

تا به حال به ابزارها و خدمات هوش مصنوعی نگاه کرده‌اید و فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانم این را در زندگی روزمره خود پیاده کنم یا از آن استفاده کنم؟ اکنون می‌توانید با کانال یوتیوب AI Advantage یاد بگیرید که چگونه از هوش مصنوعی برای داشتن مزیت رقابتی در چشم انداز کسب و کار استفاده کنید و همچنین چگونه وظایف خود را برای خود سازنده‌تر کنید.

MattVidPro AI

اگر می‌خواهید در مورد هوش مصنوعی بیاموزید تا بتوانید با زمان پیش بروید و عقب نمانید، کانال YouTube MattVidPro AI را به شدت توصیه می‌کنیم. این کانال پوشش عمیقی از تمام فناوری‌های هوش مصنوعی، به‌ویژه جدیدترین‌ها و قابلیت‌های آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. او همچنین به راهنمای عملی در مورد نحوه استفاده از این ابزارهای هوش مصنوعی می‌پردازد، بنابراین لازم نیست خودتان آن را بفهمید.

Siraj Raval

شاید بخواهید جنبه سرگرم کننده این ابزارهای هوش مصنوعی را ببینید. کانال یوتیوب سراج راوال جنبه آموزشی هوش مصنوعی را با سرگرمی ترکیب می‌کند. او یادگیری در مورد هوش مصنوعی و مفاهیم آن را سرگرم کننده و تعاملی می‌کند. چیزهای سرگرم کننده و جذابی را که می‌توانید با ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT ایجاد کنید، بیاموزید.

کلام آخر

یادگیری لازم نیست بسیار فنی و همیشه از طریق فرآیندها باشد. یادگیری از طریق ویدئوهای تعاملی، قطعات و آموزش‌ها نیز راه خوبی برای سنجش بخش مورد علاقه‌تان است، و همچنین به‌روز ماندن از آنچه در دنیای هوش مصنوعی می‌گذرد. اگر کانال‌های عالی YouTube دیگری را می‌شناسید می‌توانید آن‌ها را با ما وسایر کاربران به اشتراک بگذارید.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی