همکاری ادوبی با OpenAI

همکاری ادوبی با OpenAI برای تولید ابزار هوش مصنوعی ویدئویی

سرفصل‌های مقاله

ادوبی اعلام کرده که ابزارهای شخص ثالث را از OpenAI و دیگر استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در Adobe Premiere Pro ارائه خواهد کرد.

ادوبی این هفته گفت که در حال مذاکره با OpenAI و سایر شرکت‌های هوش مصنوعی مانند Runway و Pika Labs است تا ابزارهای تولید ویدئو با هوش مصنوعی را برای کاربران خود بسازد.

همکاری ادوبی با OpenAI

همکاری ادوبی با OpenAI

حرکت Adobe به این معنی است که احتمالاً به این زودی‌ها به دنبال رقابت با OpenAI’s Sora نیست. در فهرست بلندبالای ابزارها و ویژگی‌های هوش مصنوعی اعلام‌شده ادوبی در ماه گذشته، یک ابزار تولید و و یرایش ویدیو برای رقیب سورا به‌طور چشمگیری وجود نداشت. این شرکت در بحث همکاری خود با OpenAI در روز دوشنبه تایید کرد که در حال کار بر روی ویژگی تولید ویدیوی خود است، اما جزئیات هنوز مشخص نیست.

با این حال، یک چیز به طور قطع شناخته شده است: ابزار ادوبی در مورد ارسال ویدیوهای پولی از هنرمندان و عکاسان آموزش می‌بیند، در حالی که OpenAI معروف است به نویسندگان محتوای آنلاینی که برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی می‌کشد، پولی نمی‌دهد.

میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI در ماه مارس در بیانیه‌ای مبهم به وال استریت ژورنال گفت که این شرکت از محتوای رایگان وب و محتوای دارای مجوز Shutterstock برای آموزش سورا استفاده می‌کند. او گفت که «نمی‌دانست» آیا OpenAI از ویدیوهای فیسبوک، یوتیوب یا اینستاگرام به‌عنوان داده‌های آموزشی استفاده می‌کند یا خیر. سورا قرار است در اواخر سال جاری برای اولین بار به نمایش درآید.

ادوبی در تلاش برای کاهش نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد اینکه چگونه محصولاتش با رقابت ابزارهای هوش مصنوعی رقابت می‌کنند، حرکت‌های بزرگی در فضای هوش مصنوعی انجام داده است. این شرکت در ماه مارس در کنفرانس خود در لاس وگاس ده‌ها ابزار جدید هوش مصنوعی و همکاری با مایکروسافت را اعلام کرد.

سهام ادوبی تا به امروز 20 درصد کاهش یافته است، اگرچه پس از اخبار همکاری با OpenAI، با 1 درصد افزایش به 476 دلار در هر سهم رسید.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی