تبدیل ChatGPT به مرد آهنی

با این دستیار هوش مصنوعی تبدیل به مرد آهنی می‌شویم

سرفصل‌های مقاله

اگر یک شخصیت سینمایی اخیر وجود داشته که الهام‌بخش دیدگاه ما نسبت به آینده باشد، آن «مرد آهنی» یا همان Iron Man است. 

«تونی استارک» علاوه بر لباس فلزی خارق‌العاده‌اش، از هوش مصنوعی پیشرفته‌ای به نام «جارویس» نیز استفاده می‌کند که تقریبا هر کاری را که یک میلیاردر نابغه نیاز دارد انجام می‌دهد. به عنوان مثال، می‌تواند به طور خودکار اطلاعات را جستجو و دستگاه‌ها را با دستورات ساده کنترل کند.

تبدیل ChatGPT به مرد آهنی

تبدیل ChatGPT به مرد آهنی

اما حالا OpenAI ممکن است کمی از آن داستان‌های علمی تخیلی را به واقعیت تبدیل کند، زیرا در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل ChatGPT به یک دستیار یا مامور هوش مصنوعی است. 

این دستیار به شما امکان می‌دهد دستگاه‌های الکترونیکی خود را بدون استفاده مستقیم از آن‌ها کنترل کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از ChatGPT بخواهید تکالیف دانشگاه شما را انجام دهد. در پاسخ، این ربات هوش مصنوعی مرورگر رایانه شخصی شما را باز، درباره اطلاعات تحقیق می‌کند، مقاله شما را می‌نویسد و آن را برای‌تان پرینت می‌گیرد.

بیایید ببینیم آینده شرکت انقلابی هوش مصنوعی OpenAI و مشهورترین برنامه ChatGPT آن چیست. بعدا با بحث در مورد پروژه‌های معلوم خواهد شد که چقدر به داشتن دستیارهای هوش مصنوعی نزدیک هستیم.

ChatGPT چگونه به عنوان یک دستیار هوش مصنوعی کار می‌کند؟

طبق اخبار منتشرشده، شرکت هوش مصنوعی OpenAI «نرم‌افزار دستیاری را خواهد ساخت که دستگاه شما را کنترل و وظایف را برای شما کامل می‌کند.»

این دستیار هوش مصنوعی با چندین برنامه کامپیوتری کار می‌کند و قادر است نشان‌گر ماوس را حرکت داده، کلیک و تایپ کند. به عبارت دیگر، ChatGPT از رایانه شما به جای این‌که خودتان از آن استفاده کنید، برای شما استفاده خواهد کرد.

این دستیار هوش مصنوعی انقلابی، نحوه استفاده همه از کامپیوترهای خود را تغییر می‌دهد. تصور کنید که خواهید توانست به کامپیوتر خود سفارش دهید که ارائه محل کار یا مقاله دانشگاه‌تان را برای‌تان آماده کند!

همچنین این دستیار هوش مصنوعی قابلیت وب‌گردی خواهد داشت و همان‌طور که گفته شد، از طرف شما جستجو هم انجام خواهد داد. Gizmodo می گوید که این بخشی از هدف «سم آلتمن» مدیرعامل این شرکت برای تبدیل چت‌بات خود به یک “دستیار شخصی فوق هوشمند” است.

او اخیرا فروشگاه GPT را به عنوان یک بازار دستیار هوش مصنوعی راه‌اندازی کرده است. شما می‌توانید در این فروشگاه ربات‌های هوش مصنوعی را برای اهداف مختلف از چندین منبع خریداری کنید. 

در عین حال وب‌سایت خبری «بلاک‌چین کوین تلگراف» هشدار داد که دستیارهای هوش مصنوعی می‌توانند به یک خطر بزرگ برای حفظ حریم خصوصی تبدیل شوند. از این گذشته، استفاده از آن‌ها مستلزم دادن کنترل دستگاه‌های شما به شرکت سازنده آن است.

ربات ممکن است دسترسی نامحدودی به اطلاعات خصوصی شما داشته باشد. بدتر از آن، دیگران ممکن است برنامه را برای دستکاری ابزارهای شما هک کنند.

مهران
مهران