هوش مصنوعی

اجلاس جهانی مشارکت در زمینه هوش مصنوعی (GPAI) ۲۰۲۳

سرفصل‌های مقاله

اجلاس جهانی مشارکت در زمینه هوش مصنوعی (GPAI) ۲۰۲۳ جایزه هوش مصنوعی تغییر دهنده بازی (Gamechangers) را اهدا خواهد کرد. استارت‌آپ‌ها، کارآفرینان هوش مصنوعی و نوآوران با پیشینه‌های مختلف که راه‌حل‌های پیشگامانه هوش مصنوعی خود را به نمایش می‌گذارند با جوایز و تقدیر‌نامه‌ها، تجلیل می‌شوند.

مشارکت جهانی در زمینه هوش مصنوعی (GPAI) یک تلاش مشترک شامل چندین ذینفع است. هدف آن محدود کردن شکاف بین مفاهیم نظری و اجرای عملی هوش مصنوعی است. این با ارائه منابع برای تحقیقات پیشرفته و تلاش‌های عملی متمرکز بر اهداف مرتبط با هوش مصنوعی به دست می‌آید.

اجلاس جهانی مشارکت در زمینه هوش مصنوعی (GPAI)

هوش مصنوعی
مشارکت در زمینه هوش مصنوعی (GPAI)

اجلاس جهانی مشارکت در زمینه هوش مصنوعی GPAI در ژوئن 2020 با 15 عضو تاسیس شد و به 28 کشور عضو و اتحادیه اروپا (EU) افزایش یافته است. هند میزبان اجلاس سالانه GPAI از 12 تا 14 دسامبر 2023 است، به عنوان یکی از اعضای موسس GPAI در سال 2020، وزیر شری نارندرا مودی این مراسم را افتتاح خواهد کرد.

هیئت‌های دولتی در سطح ارشد از 26 کشور عضو GPAI، اتحادیه اروپا، گروه کارشناسان چند ذی نفع GPAI، کارشناسان جهانی هوش مصنوعی، سازمان‌های چندجانبه و سایر سهامداران کلیدی در این اجلاس شرکت خواهند کرد. جایزه Gamechangers هوش مصنوعی، توسط وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) به عنوان بخشی از اجلاس سالانه GPAI اهدا می‌شود.

این رویداد معتبر کارآفرینان و مبتکران هوش مصنوعی را با پیشینه‌های مختلف به خاطر راه‌حل‌های هوش مصنوعی نوآورانه‌شان که مرزهای فناوری و اولویت‌های موضوعی GPAI مانند سلامت جهانی، تغییرات آب و هوا، جامعه انعطاف‌پذیر و کشاورزی پایدار، برای مشارکت جهانی (CAIGP) را پیش می‌برد، شناسایی و جایزه می‌دهد.

فراخوان درخواست برای جایزه هوش مصنوعی Gamechangers، که از 12 سپتامبر تا 15 نوامبر 2023 اجرا می‌شود، با استقبال گسترده بسیاری از کارآفرینان مواجه شد. این پیشنهادها توسط یک کمیته بازنگری متشکل از افرادی از دولت، جامعه مدنی، دانشگاه و صنعت به دقت ارزیابی شد. این کمیته پس از بررسی و ارزیابی گسترده راه‌حل‌های خلاقانه استارت آپ‌ها، ده استارتاپ برتر را انتخاب کرد.

این شرکت‌ها پیشرفت‌های زیادی را در تحقیقات ایمن هوش مصنوعی، از کشاورزی جدید، مراقبت‌های بهداشتی، و برنامه‌های مالی تا رسیدگی به مشکلات کشاورزی لبنیات، جمع‌آوری داده‌ها و مبارزه با اطلاعات نادرست به نمایش گذاشتند. هر ارائه نشان دهنده تعهد به نوآوری فنی در مقابله با نگرانی‌های اجتماعی معاصر و در عین حال همسویی با هدف GPAI برای تقویت شیوه‌های هوش مصنوعی اخلاقی بود.

ده استارت آپ برتر راه‌حل‌های خود را در رویداد Gamechangers که در 14 دسامبر 2023 در خلال اجلاس سالانه GPAI برگزار می‌شود، ارائه خواهند کرد. این به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا اکتشافات خود را به یک هیئت منصفه مشهور ارائه کنند و ایده‌های تحول‌آفرین خود را برای مخاطبان جهانی از نمایندگان ۲۶ کشور عضو GPAI، اتحادیه اروپا، کارشناسان پیشرو جهانی هوش مصنوعی و سازمان‌های بین‌المللی به نمایش بگذارند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی