آهنگ‌ساز

چطور با هوش مصنوعی آهنگ‌ساز شویم؟ معرفی بهترین ابزارها

سرفصل‌های مقاله

فناوری هوش مصنوعی در حال حاضر به طور گسترده‌ای نحوه خلق و مصرف موسیقی توسط نوازندگان را مختل کرده است. ابزارهای موسیقی هوش مصنوعی به هنرمندان کمک می‌کنند آهنگ‌ساز شوند، ملودی‌های پایه بسازند، آهنگ‌های جدید بنویسند و همچنین آهنگ‌های کاملاً ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی را برای آپلود در Spotify و Apple Music بسازند.

ابزارهای تولید هوش مصنوعی که به شما کمک می‌کند به راحتی صداهای جدید بسازید، می‌تواند به صرفه‌جویی در زمان و تلاش زیادی برای نوازندگان مستقل در مراحل تولید موسیقی کمک کند. ما فهرستی از بهترین ابزارهای تولید موسیقی هوش مصنوعی در دسترس نوازندگان در سال 2024 را گردآوری کرده‌ایم.

نحوه تولید موسیقی با هوش مصنوعی

نحوه تولید موسیقی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی از طریق تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده‌های موسیقی و یادگیری الگوهای ترکیب آن، الگوریتم‌ها و موسیقی جدید تولید می‌‌کند. برای اینکه به یک آهنگ‌ساز تبدیل شوید کافی است کار با هوش مصنوعی را یاد بگیرید. هنگامی که از این فناوری اطلاعات کافی داشته باشد، ابزارها می‌توانند ویژگی‌های منحصر به فرد موسیقی را بیاموزند و بر اساس داده‌هایی که دریافت کرده، چیز جدیدی تولید کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی موسیقی، از شبکه‌های عصبی استفاده می‌کنند که واقعاً مجموعه‌ای از بیت‌های کامپیوتری هستند که سعی می‌کنند نحوه عملکرد مغز را تقلید کنند. شما اساساً می‌توانید تعداد زیادی موسیقی را به سمت آن پرتاب کنید و شبکه عصبی الگوها را یاد می‌گیرد. اساساً نسخه‌ای سریع از نحوه یادگیری ما با نشان دادن مکرر آنها. آیا ساخت آهنگ با هوش مصنوعی رایگان است؟

در ادامه لیستی از ابزارهای موسیقی مفید هوش مصنوعی برای کمک به شما به آهنگ‌ساز شدن آورده شده است.

10 ابزار هوش مصنوعی برای تبدیل شما به یک آهنگ‌ساز

تبدیل شما به یک آهنگ‌ساز

Magenta

استدیو مگنتا مجموعه‌ای از افزونه‌های موسیقی است که بر اساس ابزارها و مدل‌های منبع باز Magenta ساخته شده است. مگنتا با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته یادگیری ماشین برای تولید موسیقی، برای استفاده به عنوان یک برنامه مستقل یا به عنوان یک افزونه برای Ableton Live در دسترس است.

Orb Producer Suite

Orb Producer که به آهنگ‌ساز کمک می‌کند ملودی‌ها، خطوط بیس و صداهای سینت سایزر قابل موج تولید کند، از پیشرفته‌ترین فناوری برای ایجاد الگوها و حلقه‌های موسیقی بی‌نهایت برای نوازندگان استفاده می‌کند تا ایده‌های خود را پایه‌گذاری کنند.

Amper

Amper طوری طراحی شده است که برای ایجاد یک قطعه موسیقی منحصر به فرد به حداقل مقدار ورودی نیاز دارد. موسیقی تولید شده از ابتدا قبل از ساخت، اجرا، تولید و ضبط برای سازندگان محتوا از هر نوع داده، تولید می‌شود. هیچ ماده از پیش ساخته شده، موسیقی مجاز، یا حلقه از پیش ساخته وجود ندارد.

AIVA

AIVA یک سایت ساخت آهنگ با هوش مصنوعی است که موسیقی متن‌های احساسی را برای تبلیغات، بازی‌های ویدیویی یا فیلم می‌سازد. در کنار ساخت آهنگ از ابتدا، این برنامه همچنین می‌تواند برای تولید انواع آهنگ‌های موجود استفاده شود. موتور موسیقی که AIVA را تقویت می‌کند، تولید ویدیوهای شرکتی یا رسانه‌های اجتماعی را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا نیاز به مجوز موسیقی را از بین می‌برد.

MuseNet

MuseNet که تحت مالکیت و اداره OpenAI است، آهنگ‌هایی با حداکثر 10 ساز مختلف و در حداکثر 15 سبک مختلف تولید می‌کند. MuseNet به شما این امکان را می‌دهد که از موسیقی‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی لذت ببرید، اما به شما اجازه نمی‌دهد در این مرحله فعلی موسیقی خود را تولید کنید.

Jukedeck

Jukedeck برای تجزیه و تحلیل داده‌های موسیقی و ساخت موسیقی اصلی برای شما به شبکه‌های عصبی عمیق متکی است. هر آهنگی که در Jukedeck می‌سازید به راحتی قابل ویرایش است، بنابراین می‌توانید سرعت یا طول آهنگ خود را تغییر دهید.

WavTool

WavTool اولین ابزار هوش مصنوعی متن به موسیقی بود که وارد بازار شد. WavTool که به راحتی از طریق مرورگر شما قابل دسترسی است، یک دستیار هوش مصنوعی را به کاربران ارائه می‌دهد تا به تولید صداهای جدید، ترکیب‌بندی MIDI و کمک به کنترل جلوه‌ها کمک کند. می‌توانید WavTool را به صورت رایگان با تعداد محدودی درخواست روزانه امتحان کنید تا ببینید آیا ویژگی chatbot آن می‌تواند به شما در تولید موفقیت بزرگ بعدی کمک کند یا خیر!

Brain.fm

Brain.fm که توسط دانشمندان توسعه یافته است، از هوش مصنوعی برای تولید موسیقی استفاده می‌کند تا مغز شما را پربازده و متمرکز کند. Brain ادعا می‌کند که موسیقی ایجاد شده با آهنگ‌ساز موسیقی هوش مصنوعی آنها تنها در ده تا پانزده دقیقه به اثرات خود می‌رسد. در حال حاضر، نمی‌توانید از Brain.fm برای ایجاد موسیقی خود استفاده کنید، زیرا این پلتفرم برای افرادی که زمان سختی برای حفظ تمرکز دارند، مناسب‌تر است.

Ecrett Music

موسیقی Ecrett موسیقی مبتنی بر صحنه و حالت ایجاد می‌کند. صحنه‌ها و حالات شامل مهمانی، سفر، مد، شاد و جدی است. پس از انتخاب، به سادگی بر روی دکمه ایجاد موسیقی کلیک کنید، و پلتفرم به طور خودکار موسیقی متن فیلم شما را تولید می‌کند. Ecrett ساخت آهنگ با هوش مصنوعی با گوشی را هم ممکن کرده است.

Boomy

Boomy یک جامعه تولید موسیقی هوش مصنوعی است که به کاربران امکان می‌دهد مطالب اصلی را ایجاد کنند و برای آن در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پول دریافت کنند. سپس می‌توانید آن آهنگ‌ها را به پلتفرم‌های پخش جریانی مانند Spotify، TikTok و YouTube ارسال کنید و Boomy را به یک ابزار تولید هوش مصنوعی واقعاً مفید تبدیل کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی