هوش مصنوعی

استیو وزنیاک: هوش مصنوعی همه چیز را باورپذیرتر می‌کند

سرفصل‌های مقاله

استیو وزنیاک جز افرادی است که هوش مصنوعی را جایگزین انسان نمی‌داند زیرا به اعتقاد او A.I فاقد احساسات است. اما او معتقد است که کلاهبرداران ممکن است بتوانند با کمک آن راحت‌تر مردم را فریب دهند زیرا به کمک هوش مصنوعی می‌توان همه‌چیز را قابل باور کرد.

استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل گفته است که محتوای ایجاد شده توسط هوش مصنوعی باید دارای برچسبی مشخص باشد تا بتوان آن را از محتوایی که انسان تولید کرده تشخیص داد.

او در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت است که : هوش مصنوعی می‌تواند توسط افراد نادرست برای انواع کلاهبرداری‌ها استفاده شود. او همچنین خواستار قانون‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی شد.

وزنیاک در ماه مارس نامه‌ای را امضا کرد که در آن خواسته شده بود، توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند تا ۶ ماه متوقف شوند. استدلال نامه این بود که سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند برای بشریت خطرآفرین هستند. از دیگر امضاکنندگان این نامه، می‌توان به ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اشاره کرد.

استیو وزنیاک ؛ هوش مصنوعی بسیار باهوش است

استیو وزنیاک
هوش مصنوعی بسیار باهوش است

وزنیاک به بی‌بی‌سی گفت: «هوش مصنوعی آنقدر باهوش است که به راحتی با استفاده از آن می‌توان همه را فریب داد. وزنیاک در ادامه هوش مصنوعی را به این شکل تعریف کرد:

هوش مصنوعی به سیستم کامپیوتری گفته می‌شود که می‌تواند عملکردهایی را انجام دهد که به هوش انسانی نیاز دارد.

شاید تمامی این تعاریف سال گذشته و پس از راه‌اندازی ChatGPT مطرح شد. چت جی پی تی یک مدل زبان پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط شرکت OpenAI توسعه داده شده است. این سرویس هوش مصنوعی می‌تواند بر اساس درخواست‌های ورودی جواب‌های متنی نسبتا دقیقی تولید کند.

وزنیاک در ادامه این مصاحبه اضافه کرد: یک انسان واقعاً باید مسئولیت آنچه که توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود را بپذیرد. او با تاکید بر اهمیت قانون‌گذاری در این حوزه نسبت به اقدامات انجام شده تردید داشت و تاکید کرد که شک دارد قانون‌گذاران فعلی تونایی این کار را داشته باشند. او گفت:

هرکجا که نیروی پول باشد، معمولاً قانون به درستی اجرا نمی‌شوند، که تا حدی ناراحت‌کننده است.

آیا به نظر شما محتوای تولیدی توسط هوش مصنوعی باید از محتوای تولید شده توسط انسان متفاوت باشد؟ شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی