املاک اداری

بیشتر املاک اداری متعلق به شرکت‌های هوش مصنوعی است

سرفصل‌های مقاله

ظهور شرکت‌های هوش مصنوعی (AI) تنها به تعریف مجدد الگوریتم‌ها نیست، بلکه بازار املاک اداری را نیز تغییر می‌دهد.

بر اساس داده‌های وبسایت Pitchbook، ایالات متحده 65 مورد از 100 دفتر مرکزی شرکت‌های هوش مصنوعی رتبه‌بندی شده جهانی را در خود جای داده است. با افزایش تعداد شرکت‌های هوش مصنوعی و افزایش مقیاس فعالیت آنها، صنعت مرکز داده برای پاسخگویی به تقاضای جدید تحت فشار است.

هفت شرکت از 9 شرکت هوش مصنوعی مستقر در تگزاس در منطقه آستین هستند. بر اساس گزارش اخیر Cushman & Wakefield “از هوش مصنوعی تا جذب: تقاضای املاک اداری، تمرکز استعدادهای هوش مصنوعی و آنچه که در آن وجود دارد، تقاضا در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، جایی که مستاجرین به دنبال فضای اداری حدود 2.5 میلیون فوت مربع عمدتا در سیلیکون ولی هستند، بالاترین میزان است. یعنی برای مراکز داده. آستین دومین تقاضای بالای مستاجر را دارد، اما روی یک نیاز مستاجر بزرگ متمرکز است.

شرکت‌های هوش مصنوعی بازار املاک اداری را دردست گرفتند

هوش مصنوعی
شرکت‌های هوش مصنوعی

با نیاز به فضای اداری  تقاضا برای پر کردن آن وجود دارد. هر ماه به طور متوسط 5550 شغل به دنبال استعدادهای هوش مصنوعی در ایالات متحده ارسال می‌شود. تقاضا برای استعدادهای هوش مصنوعی در سال 2021 پس از آن که فشار نزولی جزئی ناشی از بیماری همه‌گیر را مشاهده کرد، شروع به افزایش کرد.

کالیفرنیا نیرویی برای استعدادهای مرتبط با هوش مصنوعی با سه شهر از شهرهای این ایالت در 10 منطقه آماری کلان شهرها (MSA) برای کارگران فناوری است. شرکت‌های ایالتی بیش از هر ایالتی کارمندان مرتبط با هوش مصنوعی را استخدام می‌کنند. کالیفرنیا همچنین دارای بیشترین تمرکز شرکت‌های هوش مصنوعی و املاک اداری در ایالات متحده است که بیشتر آنها در منطقه خلیج سانفرانسیسکو هستند.

انتظار می‌رود بازار نیمه هادی‌ها تا سال 2030 شاهد رشد قابل توجهی باشد که باعث افزایش هزینه‌ها در سیستم‌های مرکز داده، زیرساخت‌ها و خدمات ابر عمومی می‌شود.

نیمه هادی‌ها به دو مرحله از چرخه حیات هوش مصنوعی می‌پردازند: آموزش و استنتاج. در آموزش، تراشه‌های هوش مصنوعی مقادیر زیادی از داده‌های موجود را پردازش کرده و محاسبات پیچیده‌ای را انجام می‌دهند. در مرحله استنتاج، از تراشه‌های هوش مصنوعی برای استنتاج بر روی داده‌هایی که بر روی آن‌ها آموزش دیده‌اند، استفاده می‌شود.

انتظار می‌رود تا سال 2030، برنامه‌های کاربردی پیشرو در صنعت جهانی نیمه هادی‌ها سرورها، مراکز داده و ذخیره سازی باشد. در سال 2020، ارزش بازار 76 میلیارد دلار بود و انتظار می‌رود تا سال 2030 تا 227 درصد افزایش یابد.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی