بابانوئل

رونمایی از بابانوئل هوش مصنوعی در شهر

سرفصل‌های مقاله

بابانوئل در راه است، اما همان شخصیت پیر و شادی نیست که مردم از تبلیغات نوشابه می‌شناسند. امسال، بابانوئل به لطف پادکستر آلبرتا، کریگ بیرد و هوش مصنوعی تغییر شکل داد.

بیرد از یک اپلیکیشن هوش مصنوعی به نام Midjourney برای تولید تصاویری از بابانوئل استفاده کرد و هر کدام او را به گونه‌ای تصور می‌کردند که گویی ساکن یک استان یا قلمرو از کاناداست.

به عنوان مثال، بابانوئل نوناووت دارای ویژگی‌های اینوک است که لبخند بزرگی از ریش پرپشت و سفیدش می‌زند. او روی کاپوت و سرآستین کت قرمز علامت تجاری خود تزئیناتی دارد. برد گفت: زیرا این منطقه عمدتاً اینوئیت‌ها هستند. می‌خواستم مطمئن شوم که او اینویت است.

بابانوئل هوش مصنوعی

FIXED AskSanta
بابانوئل هوش مصنوعی

بابانوئل یوکان در حال رانندگی یک تیم سگ گردان است، در حالی که سانتا در مناطق شمال غربی در یک روستای پوشیده از برف سوار یک مینی دوچرخه است. در منیتوبا، او عینک آفتابی ورزشی می‌زند و در حالی که در ماهیگیری روی یخ می‌گذرد، و در انتاریو در پاسیو بیرونی که شبیه برخی بوتیک‌های گران‌قیمت است، نشسته است.

پیشینه بیرد در علوم کامپیوتر است، اما او به مدت 15 سال به عنوان روزنامه نگار در غرب کانادا تا سال 2019 کار کرد. او گفت: “من می‌خواستم باستان شناس شوم، اما به جای آن وارد علوم کامپیوتر شدم.” او گفت که تلاش‌هایش در خلق تصاویر هوش مصنوعی به منظور ترغیب مردم به صحبت درباره تاریخ کانادا بود.

بابا نوئل کبکی تنها کسی است که لباس قرمز بر تن ندارد. او در عوض کت و شلوار آبی متمایز به تن دارد که از رنگ‌های پرچم فلور دلیس الهام گرفته شده است. او همچنین سیگار می‌کشد.

Canadian History Ehx Quebec Santa 400x400 1اوایل سال جاری، او تصاویری را منتشر کرد که با هوش مصنوعی نشان می‌داد که نخست‌وزیر کانادا اگر بازیکنان هاکی حرفه‌ای بودند و اگر نوازندگان راک دهه 1980 بودند چه شکلی می‌شدند.

این پرتره‌های خیالی برای آشنایی بیشتر مردم با نخست وزیرانی بود که برخی از آنها نام آشنا نیستند. برد گفت: «این یک راه سرگرم کننده برای جلب توجه به نخست وزیران است.

او در ادامه اضافه کرد که قصد داشته با استفاده از بابانوئل، رسوم مردم مختلف کانادا در این موقع از سال را به دنیا معرفی کند.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی زاینده ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی