هوش مصنوعی کمبود نیروی کار در ژاپن

هوش مصنوعی کمبود نیروی کار در ژاپن را برطرف می‌کند

سرفصل‌های مقاله

رئیس بزرگ‌ترین آژانس استخدامی ژاپن می‌گوید هوش مصنوعی کمبود نیروی کار این کشور را برطرف می‌کند، اما هشدار داده است که تا زمانی که مردم اعتماد بیشتری به این فناوری پیدا نکنند، مفید بودن این فناری محدود خواهد شد.

«هیسایوکی ایدکوبا» مدیر اجرایی شرکت Recruit Holdings، در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز، با اشاره به موفقیت‌هایی که کارفرمایان با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی خود برای جذب نامزدهای شغلی بیشتر به دست آورده‌اند گفت: «ژاپن باید همه چیز را به هوش مصنوعی بسپارد.»

او افزود: «اما پذیرش هوش مصنوعی در اقتصادهای توسعه‌یافته کندتر از آن‌چه مردم انتظار دارند خواهد بود، زیرا بی‌اعتقادی عمیق عمومی مانع پیشرفت می‌شود.»

ایدکوبا در مصاحبه‌ای در توکیو گفته بود: «این مسئله به تنهایی مربوط به پیشرفت در فناوری نیست، بلکه به احساس انسان در مورد اجازه دادن به فناوری برای ورود به زندگی خود نیز مربوط می‌شود.»

جبران کمبود نیروی کار ژاپن با هوش مصنوعی

کمبود نیروی کار ژاپن

با توجه به کمبود نیروی کار در صنایع مختلف در سراسر ژاپن که ناشی از پیری جمعیت این کشور است، Recruit Holdings ادعا کرده است که استفاده از هوش مصنوعی، باعث تطبیق سریع‌تر و آسان‌تر جویندگان کار با متقاضیان استخدام خواهد شد.

ایدکوبا با اشاره به مواردی که در آن افراد برای مشاغلی با مجموعه مهارت‌های غیرمتناسب در شرح شغل، درخواست می‌فرستادند، گفت: «شیوه جستجوی افراد برای شغل در چند دهه گذشته تغییر نکرده است و من همیشه احساس می کردم که نوآوری لازم است. من فکر می‌کنم مردم پذیرش استفاده پشتیبانانه از هوش مصنوعی برای بهبود بهره‌وری استخدام‌کنندگان انسانی را آسان‌تر خواهند یافت.» 

این هلدینگ ژاپنی که پیشگام دیجیتالی کردن رزرواسیون برای مسافرت، رستوران و آرایشگاه است، در سال 2012 یک سایت استخدامی ایالات متحده با نام Indeed را خریداری کرد و خدمات هوش مصنوعی را برای جستجوی شغل و تطبیق در آن گسترش داد.

ایدکوبا گفت کارفرمایانی که از ابزارهای هوش مصنوعی این سایت استفاده می‌کردند، به طور متوسط ​​حدود 16 درصد افزایش استخدام مفید داشتند. 

او افزود که ارسال درخواست از طرف متقاضیان کار هم به واسطه هوش مصنوعی 55% رشد داشته است.

در ژانویه، شرکت Recruit سرویس Indeed plus را راه‌اندازی کرد، سرویسی که از هوش مصنوعی برای توزیع موثر آگهی‌های شغلی در وب‌سایت‌های مختلف کاریابی استفاده می‌کند و تطابق سریع‌تر بین استخدام‌کنندگان و متقاضیان را ممکن می‌سازد. در ژاپن، حدود 11 درصد از کاربران سرویس Recruit حداقل برای یک شغل توصیه‌شده توسط هوش مصنوعی درخواست دادند.

ماه گذشته، این گروه اعلام کرد که انتظار دارد سود خالص سالانه خود 31 درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد و به 354 میلیارد ین (2.4 میلیارد دلار) برسد.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

مهران
مهران