هوش مصنوعی
شرکت های هوش مصنوعی

آمازون و برگزاری دوره‌های رایگان هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

آمازون قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ با تعهد جدید “AI Ready” دوره‌های رایگان هوش مصنوعی را به 2 میلیون نفر ارائه دهد. ابتکار آمازون AI Ready در حالی انجام می‌شود که مطالعه جدید AWS تقاضای زیادی برای استفاده از هوش مصنوعی و پتانسیل کارگران با مهارت‌های هوش مصنوعی برای کسب حقوق بیشتر پیدا می‌کند.

هوش مصنوعی، متحول‌کننده‌ترین فناوری نسل ما است. اگر می‌خواهیم پتانسیل کامل هوش مصنوعی را برای مقابله با چالش‌برانگیزترین مشکلات جهان باز کنیم، باید آموزش هوش مصنوعی را برای هر کسی که تمایل به یادگیری دارد در دسترس قرار دهیم.

به همین دلیل است که آمازون “AI Ready” را معرفی می‌کند، یک تعهد جدید که برای برگزاری دوره‌های رایگان هوش مصنوعی به 2 میلیون نفر در سراسر جهان تا سال 2025 طراحی شده است. برای دستیابی به این هدف، آمازون ابتکارات جدیدی را برای بزرگسالان و یادگیرندگان جوان راه‌اندازی می‌کند. برنامه‌های آموزشی هوش مصنوعی، حذف هزینه به عنوان مانعی برای دسترسی به این مهارت‌های حیاتی است.

دوره‌های رایگان هوش مصنوعی آمازون

هوش مصنوعی
دوره‌های رایگان هوش مصنوعی

آمازون سه ابتکار جدید برای برگزاری دوره‌های رایگان هوش مصنوعی در نظر گرفته است:

 • هشت دوره جدید و رایگان هوش مصنوعی و هوش مصنوعی مولد
 • بورسیه هوش مصنوعی مولد خدمات وب آمازون (AWS) که برای بیش از 50000 دانش آموز دبیرستانی و دانشگاهی در سراسر جهان دسترسی به دوره جدید هوش مصنوعی در Udacity را فراهم می‌کند.
 • همکاری جدید با Code.org که برای کمک به دانش آموزان در یادگیری هوش مصنوعی مولد طراحی شده است

نیاز به نیروی کار با هوش مصنوعی هرگز بیشتر از این نبوده است. یک مطالعه جدید توسط AWS و شرکت تحقیقاتی Access Partnership موارد زیر را نشان داد:

 • استخدام استعدادهای دارای مهارت هوش مصنوعی برای 73 درصد از کارفرمایان اولویت است. اما در این میان، از هر چهار نفر، سه نفر می‌گویند که نمی‌توانند نیازهای استعدادهای هوش مصنوعی خود را برآورده کنند.
 • کارفرمایان انتظار دارند که کارگرانشان در صورت ارتقاء مهارت‌های هوش مصنوعی تا 47 درصد حقوق بیشتری دریافت کنند.
 • هوش مصنوعی با روش انجام تجارت یکپارچه‌تر خواهد شد، به طوری که 93 درصد از مشاغل انتظار دارند در پنج سال آینده از راه‌حل‌های هوش مصنوعی در سراسر سازمان خود استفاده کنند.

آمازون AI Ready را راه‌اندازی می‌کند تا به کسانی که می‌خواهند درباره هوش مصنوعی بیاموزند و از فرصت فوق‌العاده پیش رو بهره‌مند شوند، کمک کند. طرح‌های آمازون برای باز کردن فرصت‌ها، برای کسانی است که جزو نیروی کار امروزی و همچنین نسل آینده هستند طراحی شده‌اند.

دوره‌های رایگان هوش مصنوعی مولد برای مشاغل مورد تقاضا

certification g1146952109

برای حمایت از حرفه‌ای‌ها در محل کار، هشت دوره جدید و رایگان هوش مصنوعی و هوش مصنوعی مولد را اعلام می‌کنیم که برای همه آزاد است و با مشاغل مورد تقاضا هماهنگ هستند. این دوره‌ها بیش از 80 دوره و منابع هوش مصنوعی رایگان و کم هزینه را که از طریق AWS ارائه می‌شود، تقویت می‌کند.

دوره‌های آموزشی برای مخاطبان تجاری و غیر فنی

 • مقدمه‌ای بر هوش مصنوعی مولد
 • برنامه یادگیری هوش مصنوعی مولد برای تصمیم گیرندگان
 • مقدمه‌ای بر Amazon CodeWhisperer که به شرکت کنندگان می‌آموزد که چگونه از کد هوش مصنوعی مولد آمازون استفاده کنند و خطوط کامل کد را تولید کنند.

دوره‌های آموزشی برای مخاطبان توسعه دهنده و فنی

 • مبانی مهندسی پرامپت
 • یادگیری ماشینی با کد پایین در AWS
 • ساخت مدل‌های زبان در AWS
 • رونویسی آمازون – شروع به کار
 • ساخت برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی با استفاده از Amazon Bedrock

12 میلیون دلار بورسیه هوش مصنوعی مولد

از طریق بورسیه هوش مصنوعی، آمازون، بورسیه‌های Udacity به ارزش بیش از 12 میلیون دلار را به بیش از 50000 دانش آموز دبیرستانی و دانشگاهی از جوامع محروم و کم نماینده در سطح جهان ارائه می‌‌دهد.

آمازون می‌خواهد تا حد امکان به دانش آموزان کمک کند. دانش‌آموزان واجد شرایط می‌توانند دوره جدید Udacity Introducing Generative AI with AWS را به صورت رایگان بگذرانند. این دوره که توسط کارشناسان هوش مصنوعی در AWS طراحی شده است، برگزاری دوره‌های رایگان هوش مصنوعی دانش آموزان را با مفاهیم اساسی هوش مصنوعی مولد آشنا می‌کند و آنها را از طریق یک پروژه عملی راهنمایی می‌کند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره، دانش آموزان گواهینامه Udacity را دریافت می‌کنند تا دانش خود را به کارفرمایان آینده نشان دهند.

شما هم می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی