آنا ایندیانا

آنا ایندیانا اولین خواننده و ترانه سرای جهان با هوش مصنوعی است

سرفصل‌های مقاله

آنا ایندیانا، موزیسین جدیدی که کاملاً مبتنی بر هوش مصنوعی است، با واکنش زیادی در فضای آنلاین روبرو شد.

او کامل است، بیش از حد کامل. گونه‌های او بدون منافذ است، سرش با چرخش فوق‌العاده صاف حرکت می‌کند، و صدایش هرگز یک اینچ از سطح مورد نظر دور نمی‌شود. او آنا ایندیانا است، اولین نوازنده‌ای که ادعا می‌شود تمام وجودش، از تصویر و آواز گرفته تا پیشرفت آکورد موسیقی، کلید، تمپو و اشعار توسط هوش مصنوعی و بدون دخالت انسان ایجاد شده است.

ایندیانا در اولین آهنگ خود به نام «به این شهر خیانت کرده» می‌خواند که دل شکسته است، تنها در خیابان‌ها سرگردان است و می‌خواهد شهری پر از «امیدهای شکسته و فریادهای خاموش» را خراب کند. در این ویدئو، او مانند یک خالق ASMR سطح B، به طور معمولی در مقابل یک میکروفون و فیلتر پاپ می‌نشیند.

آنا ایندیانا اولین خواننده مبتنی بر هوش مصنوعی

آنا ایندیانا

سلام دنیا! من آنا ایندیانا، یک خواننده و ترانه سرای هوش مصنوعی هستم. این اولین آهنگ من است، Betrayed by this Town. همه چیز از کلید، تمپو، پیشرفت آکورد، نت‌های ملودی، ریتم، اشعار، و تصویر و آواز من، به طور خودکار با استفاده از هوش مصنوعی تولید می‌شود. امیدوارم خوشتون بیاد.

در حساب X ایندیانا، سازندگان او، که هنوز خود را به طور عمومی فاش نکرده‌اند، نوشتند که مجموعه‌ای از ابزارها برای ایجاد او استفاده شده است: استفاده از کتابخانه‌های منبع باز Python برای برنامه‌ریزی پیشرفت‌های آکورد، ChatGPT 4 برای تولید اشعار، و استقرار کدی برای مطابقت. خطوط به ملودی و صدای مصنوعی از Synthesizer V که با استفاده از نرم افزار “کلونینگ” Musicfy به صدایی بدون حق چاپ تبدیل می‌شود.

این ویدئو 21 میلیون بازدید در X به دست آورد و با واکنش زیادی روبرو شد. آنتونی فانتانو، منتقد موسیقی یوتیوب گفت که این آهنگ “مزخرف است”، کمدین، کتی گریفین گفت “ما محکوم به فنا هستیم” و تعداد زیادی از نظر دهندگان این ویدئو را بدترین چیزی که تا به حال شنیده‌اند نامیده‌اند. جیمز بلیک نوازنده با لحنی به ظاهر طعنه آمیز گفت که برای آینده هیجان زده است و این کلیپ اشک او را درآورد.

با توسعه فناوری جدید، نوازندگان مجازی که تا حدی با هوش مصنوعی ساخته شده‌اند، افزایش یافته است. با Hatsune Miku که در سال 2007 ساخته شد، که عملا یک ستاره پاپ جهانی است، شروع شد. میکولا وجود دارد که با انسان‌های واقعی مانند Teyana Taylor و Baauer همکاری کرده است و آهنگ‌هایش به عنوان پاپ قانونی قابل قبول است. سپس FN Meka آمد، خواننده رپ سایبورگ که قراردادی با Capitol Records امضا کرد اما پس از متهم شدن به کلیشه‌های نژادی کنار گذاشته شد.

واکنش به آنا ایندیانا بسیار شدید بوده است، زیرا او اولین هنرمندی است که گفته می‌شود به طور کامل توسط هوش مصنوعی توسعه یافته است، و به این دلیل که موسیقی او بسیار خلاقانه است. نام او به خودی خود مخفف آزاردهنده‌ای است که یک تغییر پارادایم هوش مصنوعی کامل را ترویج می‌کند: “شبکه های عصبی مصنوعی پیشرفت‌های جدید نوآورانه را تسریع می‌کنند، عصر جدیدی را به وجود می‌آورند (Artificial Neural Networks Accelerate Innovative New Developments, Igniting A New Age).”

با این حال، تصور آینده‌ای که در آن فرقه‌ای از طرفداران آنا ایندیانا را مانند میکولا و سایر اینفلوئنسرهای مجازی می‌پرستند، آسان است. موسیقی ایندیانا متوسط است، اما غیرقابل شنیدن نیست. صدای او آرام است و اشعار در ترانه‌های ایمو emo حرکت می‌کنند. اما، واقعاً، این همان چیزی است که امروزه بسیاری از “streambait pop” مبتنی بر گوش دادن، منفعل به نظر می‌رسد.

در حالی که مخالفان گفته‌اند این ثابت می‌کند که هنرمندان نیازی به نگرانی در مورد جایگزینی هوش مصنوعی ندارند، به نظر می‌رسد این موضوع کاملاً درست نیست. در یک اکوسیستم استریمینگ که ایستگاه‌های ضربان Lo-Fi 24 ساعته ده‌ها هزار شنونده همزمان دارند و کاربران به توصیه‌های الگوریتم Spotify اجازه پخش خودکار برای ساعت‌ها می‌دهند، به نظر می‌رسد آنا ایندیانا می‌تواند با موج فعلی موسیقی با کمترین مخرج مشترک ترکیب شود. . در واقع، سازندگان ایندیانا در توییتر نوشتند که هدف “ایجاد و اجرای موسیقی اصلی جدید در یک پخش زنده 24 ساعته و 7 روز هفته با عدم حضور انسان است.”

موسیقی کاملاً تولید شده توسط هوش مصنوعی ممکن است هرگز جایگزین خلاقیت اصیل نشود، اما می‌تواند جریان‌ها را از موسیقی تازه چالش برانگیزتر دور کند. اسم آن را «خزش streambait» بگذارید: روشی که شنوندگان در پاپ عمومی پرورش می‌دهند، دیگر اهمیت نمی‌دهند که موسیقی واقعی یا روباتیک باشد. اگر عنصر انسانی به طور کامل حذف شود، و تنها چیزی که لازم است چند دکمه برای تولید آنا ایندیانای بیشتر باشد، یک ژانر کلان موزیک هوش مصنوعی با گوش دادن آسان ممکن است اتفاق بی‌افتد.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی