قدرتمندترین چت‌بات خود Claude
شرکت های هوش مصنوعی

آنتروپیک قدرتمندترین چت‌بات خود Claude را راه‌اندازی کرد

سرفصل‌های مقاله

شرکت هوش مصنوعی Anthropic با داغ شدن رقابت برای تسلط بر فناوری، سریع‌ترین و قدرتمندترین چت‌بات خود Claude را راه اندازی کرد.

این شرکت که سیستم‌های هوش مصنوعی عمومی را توسعه می‌دهد، توسط اعضای سابق OpenAI تأسیس شد و توسط آمازون، گوگل، و Salesforce در میان شرکت‌های دیگر پشتیبانی می‌شود.

آنتروپیک خانواده مدل موسوم به Claude 3 خود را منتشر کرد که شامل سه مدل پیشرفته به ترتیب صعودی است: Claude 3 Haiku، Claude 3 Sonnet و Claude 3 Opus.

رونمایی از قوی‌ترین چت‌بات آنتروپیک ؛ Claude

قوی‌ترین چت‌بات آنتروپیک ؛ Claude

آنتروپیک مدعی توانمندترین مدل‌های Opus بود، در تست‌هایی مانند استدلال، ریاضیات پایه و دانش در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد از GPT-4 و Gemini Ultra گوگل بهتر عمل کرد. Opus و Sonnet اکنون برای استفاده در claude.ai و Claude API در دسترس هستند که اکنون به طور کلی در 159 کشور در دسترس است.

این شرکت گفت که مدل‌های جمع و جورتر، Sonnet و Haiku به زودی عرضه خواهند شد. چت‌بات جدید می‌تواند تقریباً 200000 کلمه را خلاصه کند در حالی که ChatGPT فقط می‌تواند حدود 3000 کلمه را خلاصه کند. مدل‌های جدید همچنین امکان آپلود تصاویر و اسناد را برای اولین بار فراهم می‌کنند.

این شرکت در سال 2021 توسط برادر و خواهر داریو و دانیلا آمودی پس از ترک OpenAI تشکیل شد. داریو در مصاحبه‌ای با Fortune گفت که به دلیل عدم توجه OpenAI به ایمنی شرکت را ترک کرده است. آنتروپیک گفت چندین تیم اختصاصی برای ردیابی و کاهش خطراتی مانند اطلاعات نادرست، سوء استفاده بیولوژیکی و دخالت در انتخابات دارد. همچنین گفت که Claude 3 نسبت به مدل‌های قبلی تعصبات کمتری نشان می‌دهد.

این شرکت آنتروپیک نامگذاری شد تا نشان دهد که انسان (انترو) در مرکز شرکت هوش مصنوعی قرار دارد. آنتروپیک همچنین به عنوان یک شرکت عام المنفعه ذکر شده است، به این معنی که آنها باید گزارش دهند که این شرکت چگونه منافع خود را برای عموم تبلیغ کرده است. آنتروپیک گفت شرکت‌هایی مانند Airtable و Asana به A/B کمک کردند تا مدل‌ها را آزمایش کنند.

اریک پلز، رئیس فناوری، هوش مصنوعی در شرکت نرم افزاری آسانا، گفت: «ما پس از مشاهده پیشرفت‌های بسیار امیدوارکننده در تأخیر، مشتاق این نسخه هستیم: آزمایش‌های اولیه ما بهبود 42 درصدی در زمان تا اولین توکن و بیش از 200 درصد بهبود در توکن‌ها در ثانیه را نشان می‌دهد. ما همچنین شاهد بهبودی در پیروی از نکات ظریف دستورات خود هستیم، همه اینها در عین حفظ کیفیت خروجی است.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی