هوش مصنوعی DarwinAI
شرکت اپل

اپل شرکت هوش مصنوعی DarwinAI را خریداری کرد

سرفصل‌های مقاله

شرکت اپل استارتاپ هوش مصنوعی کانادایی DarwinAI را خریداری کرد. این خرید بخشی از استراتژی گسترده‌تر اپل برای افزایش قابلیت‌های هوش مصنوعی آن، به‌ویژه با پیش‌بینی فشار قابل توجهی به سمت هوش مصنوعی مولد در سال 2024 است.

DarwinAI در کوچک‌تر کردن و سریع‌تر کردن سیستم‌های هوش مصنوعی تخصص دارد که با تمرکز اپل بر اجرای هوش مصنوعی بر روی دستگاه‌ها به جای تکیه صرفاً بر پردازش مبتنی بر ابر، به دلایل حفظ حریم خصوصی همسو است.

خرید DarwinAI توسط اپل

خرید DarwinAI توسط اپل

ده‌ها کارمند DarwinAI، از جمله محقق هوش مصنوعی الکساندر وانگ، به بخش هوش مصنوعی اپل پیوسته‌اند. وونگ نقش یک کارگردان را در گروه بر عهده گرفته است. فناوری DarwinAI که شامل هوش مصنوعی برای بازرسی بصری اجزا در طول فرآیند تولید است، انتظار می‌رود از تلاش‌های اپل در صنایع مختلف پشتیبانی کند و به‌ویژه برای برنامه‌های هوش مصنوعی روی دستگاه مفید باشد.

اپل در حال آماده شدن برای معرفی مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی برای iOS 18 آینده خود است که ممکن است شامل نسخه ارتقا یافته سیری و قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی در پیام ها، iWork، Apple Music و سایر سرویس‌ها باشد.

این شرکت همچنین در حال ادغام فناوری هوش مصنوعی در Xcode و عملیات خدمات مشتری آن است. مدیر عامل اپل، تیم کوک، به پیشرفت‌های پیشگامانه در هوش مصنوعی مولد اپل در سال 2024 اشاره کرده است، و بر فرصت‌های متحول کننده‌ای که برای کاربران باز می‌کند، تاکید کرده است.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی