تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی

اپل در حال آزمایش تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی در اپ استور

سرفصل‌های مقاله

طبق گزارش‌ها، اپل در حال آزمایش یک پلتفرم تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی است و با گروهی منتخب از شرکایش همکاری می‌کند. ظاهراً این ابزار پیشرفته برای بهینه‌سازی مکان‌های تبلیغات در اپ استور طراحی شده است و به طور بالقوه عملکرد تبلیغات جستجوی فروشگاه را بهبود می‌بخشد.

در حالی که هوش مصنوعی در تبلیغات چیز جدیدی نیست، غول‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک در حال حاضر چنین فناوری‌هایی را پیاده‌سازی کرده‌اند، با توجه به گزینه‌های تبلیغاتی نسبتاً محدود، ورود اپل به این فضا، پیشرفت چشمگیری را نشان می‌دهد.

در حال حاضر، اپل چند فرمت تبلیغاتی را در اپ استور ارائه می‌دهد که به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های خود را در برگه Today، برگه جستجو، بالای نتایج جستجو و در پایین صفحات محصول برنامه تبلیغ کنند. این شرکت همچنین کمپین‌های تبلیغاتی را برای برنامه‌های News و Stocks مدیریت می‌کند، اگرچه اینها عمدتاً از طریق اشخاص ثالث مانند NBCUniversal هماهنگ می‌شوند.

تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی در اپل

تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی

بر اساس گزارش اخیر AppleInsider، علیرغم اینکه در مراحل اولیه است، سرمایه گذاری تبلیغاتی اپل، رشد قابل توجهی آماده است، به طوری که برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که تجارت تبلیغاتی این شرکت تا سال 2025 به 6 میلیارد دلار افزایش یابد، که عمدتاً توسط تبلیغات جستجو با کمک 4.1 میلیارد دلار تقویت می‌شود.

تغییر به سمت تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی در حال تغییر شکل صنعت است و کارایی هدفمند برای تبلیغ‌کنندگان و تجربیات شخصی‌سازی شده برای کاربران ارائه می‌کند.

با هوش مصنوعی، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند مخاطبان خود را با دقت بیشتری مشخص کنند و اثربخشی هزینه تبلیغات و تعامل کاربر را بهبود بخشند. این فناوری امکان تجزیه و تحلیل آنی تنظیمات برگزیده کاربر را فراهم می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که تبلیغات نمایش داده شده مرتبط‌تر و جذاب‌تر هستند.

پیش‌بینی می‌شود که استفاده از هوش مصنوعی برای قرار دادن تبلیغات می‌تواند نشانه‌ای از قصد اپل برای گسترش خدمات پشتیبانی‌شده از تبلیغات، نه تنها در اپ استور، بلکه در سراسر اکوسیستم آن باشد. یک ابزار قرار دادن هوش مصنوعی می‌تواند به طور گسترده‌ای حیاتی شود زیرا اپل به طور بالقوه جایگاه‌های تبلیغات جستجوی بیشتری را معرفی می‌کند و راه‌های جدیدی را برای نمایش تبلیغات، از جمله سایر برنامه‌های سیستمی، کاوش می‌کند.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی