هوش مصنوعی

هوش مصنوعی حالا می‌تواند استعفای کارمندان را هم پیش‌بینی کند

سرفصل‌های مقاله

شرکت‌ها حالا این امکان را پیدا کرده‌اند از که هوش مصنوعی برای جلوگیری از استعفای کارمندان کلیدی استفاده کنند.

فناوری جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، به مدیران این امکان را می‌دهد تا رفتارهای شغلی کارکنان را قبل از وقوع پیش‌بینی کند. «شارون دیویس» مدیرعامل شرکت Talent Propeller، می‌گوید که هوش مصنوعی (AI) می‌تواند نقش مهمی در برنامه‌ریزی نیروی کار ایفا کند.

هوش مصنوعی و استعفای کارمندان

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی و استعفای کارمندان

به گفته دیویس این داده‌ها می‌توانند احتمالات دقیق‌تری را هم در اختیار مدیران بگذارند؛ مثلا بگویند “اگر موقعیت شغلی مریم را ارتقاء دهی، احتمال باقی ماندن او در شرکت 40% بیشتر می‌شود. یا اگر به او پیشنهاد افزایش حقوق بدهی، او Xدرصد بیشتر برای ماندن مجاب می‌شود.”

این فناوری هوش مصنوعی، داده‌های موجود در پلتفرم منابع انسانی یک شرکت مانند سطوح حقوق، بررسی عملکرد، و نقش فردی افراد، سن و قومیت آن‌ها را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند.

با سفارشی‌سازی الگوریتم‌ها برای سازمان‌های خاص، هوش مصنوعی می‌تواند الگوها و محرک‌های رایجی را که منجر به نارضایتی و استعفای کارمندان می‌شود، پیش‌بینی کند.

دیویس تاکید کرده این موضوع به هیچ عنوان حریم شخصی کارمندان را نقض نمی‌کند، زیرا هوش مصنوعی مورد نظر به رفتارهای اینترنتی و داده‌های نحوه استفاده افراد از وب دسترسی ندارد. این الگوریتم تنها از داده‌هایی که از هر کارمند در سیستم اداری و منابع انسانی شرکت موجود است استفاده می‌کند.

سازندگان این هوش مصنوعی می‌گویند این فناوری تنها قرار است دستیار کارمندان منابع انسانی باشد و به آن‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف زمان و انرژی کمک کند و قرار نیست جایگزین آن‌ها شود.

هوش مصنوعی قادر است تحلیل رفتارهای کارمندان را بسیار سریع‌تر از نیروهای انسانی انجام دهد.

این فناوری برای سازمان‌هایی با بیش از 250 کارمند مناسب است، زیرا برای ایجاد تصویری واضح از اهداف کارکنان، به مقادیر زیادی داده نیاز دارد. شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

مهران
مهران