زبان انگلیسی
یادگیری زبان با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و اهمیت مطالعه زبان انگلیسی

سرفصل‌های مقاله

نسل زد هر روز از کلمات جدیدی استفاده می‌کند که حتی نزدیک به واژگان معنی‌دار کنونی نیست. سال گذشته Merriam-Webster سیصد کلمه را به فرهنگ لغت آنلاین خود اضافه کرد در حالی که فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد 700 کلمه را اضافه کرد. همانطور که جامعه تغییر می‌کند، مطالعه زبان انگلیسی برای توصیف آن نیز تغییر می‌کند.

اصطلاح جدیدی در اینترنت وجود دارد که تا چند ماه پیش آنها را نشنیده بودید: هوش مصنوعی زاینده، ربات‌هایی مانند ChatGPT در نوامبر 2022 در صحنه منفجر شدند.

فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی مطالعه زبان انگلیسی را تغییر می‌دهد. در حالی که موسسات همتا از کاهش تعداد مدارک علوم انسانی گزارش می‌دهند، انگلیسی همچنان یک بخش محبوب در رشته‌های دانشگاهی است.

مطالعه زبان انگلیسی در عصر هوش مصنوعی

عصر هوش مصنوعی
مطالعه زبان انگلیسی در عصر هوش مصنوعی

با فراگیرتر شدن نوشتارهای تولید شده توسط هوش مصنوعی، نوشتن به طور موثر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. استابز یکی از استادان دانشگاه هاروارد گفت: من به راحتی می‌توانم تفاوت را تشخیص دهم. همه چیز در مورد صدا است. من می‌خواهم به دانش‌آموزانم یاد بدهم که چگونه با صدا بنویسند تا بتوانند بگویند: «هیچ‌کس جز من این را ننوشته است.» وقتی به ادبیات بزرگ فکر می‌کنید، هیچ‌کس واقعاً نمی‌تواند آن را تکرار کند. فقط فاکنر یا موریسون یا همینگوی می‌توانستند این کار را انجام دهند.

درخواست از ChatGPT برای تکرار از نویسندگان خاص به نثری تبدیل می‌شود که در ظاهر مشروع به نظر می‌رسد، اما چیزی خنده‌دار وجود دارد. نگاهی دوباره بیندازید و خواهید دید که جملات درست شده توسط چت‌بات‌ها به سختی معنی دارند، چه رسد به اینکه جوهر نویسندگان بزرگی را که هوش مصنوعی ادعا می‌کند تقلید می‌کند، به تصویر بکشد

نویسندگان بزرگ سطوح مختلف لفظ را با هم ترکیب می‌کنند و آن‌ها را به‌گونه‌ای ترکیب می‌کنند که به نظر متفاوت برسد. گاهی اوقات نیمه غیر دستوری است، اما می‌تواند جملات کوچک زیبایی ایجاد کند. هوش مصنوعی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

به همین دلیل است که تولید و نقد پرامپت‌های هوش مصنوعی نمونه‌ای از تکلیف جدیدی است که در یکی از کلاس‌های Hanlon خواهید دید. او گفت: «دانش آموزان من باید با استفاده از ChatGPT یک مقاله تولید کنند و یک گزارش انتقادی برای ارزیابی دقت، وضوح و منطق تاریخی بنویسند. از طریق این تکلیف، من از آنها می‌خواهم آنچه را که می‌تواند انجام دهد و آنچه را که نمی‌تواند انجام دهد، مرتب کنند.»

ساخت یک رشته مدرن برای مطالعه زبان انگلیسی

مانند خود زبان، مطالعه زبان انگلیسی نیز دائماً تغییر می‌کند. استابز می‌گوید: ما از تعریف گسترده‌ای از واژه ادبیات استفاده می‌کنیم. ما ادبیات را از قرون وسطی تا به امروز، از قوانین ادبی، و از مردمانی که از لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شده‌اند، آموزش می‌دهیم. برای مثال، ما در حال خواندن شکسپیر هستیم و همچنین متونی از فرهنگ چاپ اولیه آفریقایی-آمریکایی را می‌خوانیم.

دانش‌آموزان علاوه بر تمرکز سنتی‌تر در نوشتن خلاقانه، می‌توانند با تمرکز بر ادبیات محیطی به مسائل مربوط به تغییرات آب و هوا بپردازند. همچنین برای دانش‌آموزان رایج‌تر می‌شود که زبان انگلیسی را برای متعادل کردن یک رشته در علوم کامپیوتر، زیست‌شناسی یا علوم محیطی اضافه کنند.

ما هنوز به کنترل ر‌بات‌ها نزدیک نشده‌ایم. اما با توسعه فناوری هوش مصنوعی، دپارتمان انگلیسی آماده است تا به دانش آموزان کمک کند تا انتقادی فکر کنند. استابز می‌گوید: وقتی ادبیات مطالعه می‌کنیم، ساختارها و سیستم‌هایی را می‌فهمیم که نحوه ساختن و انتقال معنا را در جهان شکل می‌دهند و چگونه معانی در گردش روی صفحه‌ها و صفحات اطرافمان را تفسیر می‌کنیم. این برای تجزیه و تحلیل است که دانشجویان را قادر می‌سازد تا در جهان مشارکت کنند و از طریق آگاهی انتقادی از زبان و قدرت آن، تغییرات فوری را ایجاد کنند.

چه در حال مطالعه زبان انگلیسی باشید، چه در یک شرکت بین‌المللی کار کنید و چه در خارج از کشور مشغول تحصیل باشید، ممکن است در لحظه از شبانه‌روز به یک دستیار هوش مصنوعی احتیاج پیدا کنید که متون انگلیسی شما را ویرایش کند.

هوش مصنوعی زیگپ قابلیت ویراستاری و تولید محتوا به زبان انگلیسی را دارد و می‌توانید به‌ وسیله آن از نوشتن، صحبت کردن و یادگیری انگلیسی برآیید.

نوید رضایی
نوید رضایی