درست کردن غذا با زیگپ

آشپز شو؛ بهترین پرامپت‌‌های ChatGPT برای درست کردن غذا با زیگپ

سرفصل‌های مقاله

پرامپت‌های ChatGPT نقطه شروع مکالمه با ChatGPT یا هر ابزار هوش مصنوعی مکالمه دیگری برای آن موضوع هستند. آنچه شما وارد می‌کنید لحن، جهت و دامنه گفتگو را تعیین می‌کند. اما تا به حال برای درست کردن غذا از هوش مصنوعی استفاده کردید؟

برای اینکه انتظارات خود را به وضوح بیان کنید، نمونه هایی را در دستورات خود قرار دهید. یک پاراگراف یا جمله نمونه را به اشتراک بگذارید و از ChatGPT بخواهید سبک مشابهی را دنبال کند. مثال‌ها به‌عنوان راهنماهای مؤثری برای تولید محتوایی هستند که با دید شما همسو هستند.

در صورت لزوم طول پاسخ مورد نظر را ذکر کنید. چه به یک پاسخ مختصر، یک پاراگراف یا یک مقاله مفصل نیاز داشته باشید، نشان دادن طول تضمین می‌کند که خروجی مناسب را دریافت کنید.

cta-gif-album-m
cta-gif-album

در برخی موارد، ارائه دستورالعمل‌های صریح به هوش مصنوعی مفید است. آنچه را که می‌خواهید در پاسخ اضافه کنید، اجتناب کنید یا اولویت بندی کنید را مشخص کنید. راهنمایی دقیق منجر به پاسخ‌های دقیق‌تر و مرتبط‌تر می‌شود. در ادامه می‌خواهیم برای درست کردن غذا چند پرامپت جذاب بنویسیم.

بهترین پرامپت‌‌ها برای درست کردن غذا

درست کردن غذا

در ادامه بهترین پرامپت‌هایی که برای درست کردن غذا به آن نیاز خواهید داشت را برای شما به صورت فارسی و انگلیسی می‌آوریم و چند نمونه را به کمک دستیار هوش مصنوعی زیگپ تست می‌کنیم.

 • می‌توانی به من کمک کنی تا برای یک هفته شام ​​برای دو نفر بزرگسال برنامه‌ریزی کنم (Can you help me plan a week’s worth of dinner for two adults)
 • یک برنامه غذایی برای دو روز تهیه کن و لیست خرید را به من بده (Generate a meal plan for two days and give me the shopping list)
 • من گوجه، کاهو و کلم بروکلی دارم. چه چیزی می‌تونم با آنها برای یک ناهار وگان آماده کنم؟ (I have tomato, lettuce, and broccoli. What can I prepare with them for a vegan lunch?)
 • یک راه آسان برای تهیه ماکارونی با سس سفید و قارچ (What is an easy way to make a pasta recipe that features white sauce and mushroom?)

ببینیم اگر این پرامپت برای تولید محتوا را در زیگپ وارد کنیم چه نتیجه‌ای خواهیم گرفت

Capture

 • یک نوشیدنی خوب برای سرو با شام کباب مرغ بگو؟ (What would be a good bottle of wine to serve with Chicken roast dinner)
 • من فقط سه ماده غذایی دارم – پیاز، گوجه فرنگی و اسفناج. آیا می‌تونی 3 وعده غذایی رو به من نشان بدی که می‌توانم با این مواد بپزم؟ (I have only three ingredients – Onion, tomato, and spinach. Can you show me 3 meals that i can cook with these ingredients?)
 • پیشنهاد غذای خوب برای کسی که روز بدی داشته است چیست؟ (What is a good food suggestion for someone who has had a bad day)
 • من یک گیاهخوارم و به دنبال ایده‌های شام سالم هستم (I am a vegan and I am looking for healthy dinner ideas)

خب بیایید ببینیم که زیگپ چه جوابی برای ما دارد

Capture 1

 • می‌تونی یک پیشنهاد دسر در یک روز پر استرس بدی (Can you give a dessert suggestion on a stressful day)
 • یک منوی مهمانی شام چند منظوره با مواد اولیه زمستانی را پیشنهاد دهید (Suggest a multi-course dinner party menu with winter ingredients)
 • یک پیام متقاعدکننده برای یک کارفرمای بالقوه بنویسید که پذیرش من برای نقش آشپز را توضیح دهد (Write a persuasive message to a potential employer explaining my relocation for a chef rol)

در این مقاله سعی کردیم چندین نمونه از پرامپت‌های درست کردن غذا را برای شما بیاوریم.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی