تدریس با زیگپ

معلم شو؛ بهترین پرامپت‌‌های ChatGPT برای تدریس با زیگپ

سرفصل‌های مقاله

شما برای گرفتن کمک از هوش مصنوعی، باید نحوه استفاده از آن را به درستی یاد بگیرید. حتی برای تدریس هم می‌توانید از این ابزار قدرتمند استفاده کنید.

در برخی موارد، ارائه دستورالعمل‌های صریح به هوش مصنوعی مفید است. آنچه را که می‌خواهید در پاسخ اضافه کنید، اولویت بندی و مشخص کنید. راهنمایی دقیق منجر به پاسخ‌های دقیق‌تر و مرتبط‌تر می‌شود.

اگر محتوای شما به لحن خاصی نیاز دارد، آن را به وضوح در درخواست‌های خود بیان کنید. خواه یک گزارش رسمی، یک پست بلاگ معمولی یا یک پاسخ طنزآمیز باشد، مشخص کردن لحن تضمین می‌کند که ChatGPT با سبک مورد نظر شما هماهنگ است.

cta-gif-album-m
cta-gif-album

مانند هر مهارت دیگری، ایجاد دستورات موثر با تمرین بهبود می‌یابد. برای دقت بیشتر و نتایج بهتر، به طور مرتب درخواست‌های خود را بررسی و اصلاح کنید. به یاد داشته باشید، هنر نوشتن دستورات ChatGPT یک فرآیند پویا است. با تسلط بر این مهارت، می‌توانید پتانسیل کامل پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را باز کنید و تعاملات خود را سازنده‌تر و متناسب با نیازهای خاص خود کنید.

بهترین پرامپت‌‌ها برای تدریس با زیگپ

بهترین پرامپت‌‌ها برای تدریس

در ادامه بهترین پرامپت‌هایی که برای تدریس به آن نیاز خواهید داشت را برای شما به صورت فارسی و انگلیسی می‌آوریم و چند نمونه را به کمک دستیار هوش مصنوعی زیگپ تست می‌کنیم.

 • فهرستی از ۵ نوع داده ایجاد کنید که معلمان می‌توانند برای نظارت بر یادگیری و پیشرفت دانش آموزان جمع آوری کنند. (Create a list of 5 types of data that teachers can collect to monitor student learning and progress)
 • یک امتحان با ۵ سوال چند گزینه‌ای ایجاد کن که درک دانش آموزان از [مفهومی که آموزش داده می‌شود] را ارزیابی می‌کند. (Create a quiz with 5 multiple-choice questions that assess students’ understanding of [concept being taught])
 • یک مقاله مدل در مورد تبعیض اجتماعی بساز که از همه نیازها برای گرفتن نمره A بهتر باشد. (Construct a model essay on social discrimination that surpasses all the requirements for an ‘A’ grade)
 • پوستری طراحی کن که مقررات کلاس درس و همچنین مجازات‌های نقض آن را مشخص کند (Design a poster that outlines the classroom regulations as well as the penalties for violating them)

حالا ببینیم که زیگپ برای این دستور چه راهنمایی به شما می‌کند

Capture 2

 • فهرستی از قدم‌های مشخص و عملی که دانش‌آموز می‌تواند برای بهبود عملکرد خود در [موضوع/تکلیف] بردارد، ایجاد کن (Generate a list of specific and actionable steps that a student can take to improve their performance in [subject/task])
 • یک طرح کلی درسی برای درس [آنچه که تدریس می‌شود] ایجاد کن که شامل اهداف یادگیری، فعالیت‌های خلاقانه و معیارهای موفقیت باشد. (Create a lesson outline for a lesson on [concept being taught] that includes learning objectives, creative activities, and success criteria)
 • فهرستی از ۵ استراتژی تدریس ایجاد کن که می‌تواند برای درگیر کردن و به چالش کشیدن دانش آموزان در سطوح مختلف توانایی در یک درس استفاده شود. (Create a list of 5 teaching strategies that could be used to engage and challenge students of different ability levels in a lesson on)

Capture 3

 • فهرستی از فعالیت‌های کلاس درس تعاملی برای [مفهوم در حال آموزش] ایجاد کن (Create a list of interactive classroom activities for [concept being taught])
 • کودکان در یادگیری صدای غیرفعال چه مشکلاتی دارند؟ (What difficulties do children have when learning about passive voice?)
 • برای تهیه یک طرح درس در مورد منابع انرژی تجدیدپذیر برای دانش آموزان دبیرستانی به کمک نیاز دارم (I need help developing a lesson plan on renewable energy sources for high school students)
 • فهرستی از 10 ویژگی منحصر به فرد را برای درج در رزومه معلم ارائه کن (Come up with a list of 10 unique qualities to include in a teacher’s resume)

در این مقاله سعی کردیم چندین نمونه از پرامپت‌های تدریس را برای شما بیاوریم.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی