آژانس‌های تبلیغاتی

برندها آژانس‌های تبلیغاتی را از استفاده از هوش مصنوعی منع می‌کنند

سرفصل‌های مقاله

به نظر می‌رسد که در جریان “جنگ سرد” بین هنرمندان انسانی و هوش مصنوعی مولد، جناح انسانی درگیری، اخیراً متحد غیرمنتظره‌ای در قالب برندهای شرکتی پیدا کرده است. آنها در حال فشار به آژانس‌های تبلیغاتی هستند.

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که شرکت‌های بیشتری نسبت به تبلیغ‌کنندگانی که هوش مصنوعی مولد را در فرآیندهای کاری خود ادغام می‌کنند، ابراز نگرانی می‌کنند، که باعث می‌شود در قراردادهایی که با آژانس‌های تبلیغاتی امضا می‌کنند، بند «نه به هوش مصنوعی» را لحاظ کنند.

کسب و کارها شروع به تقاضای حفاظت از هوش مصنوعی در قراردادهای خود با آژانس‌های تبلیغاتی کرده‌اند و نگران این هستند که فناوری هوش مصنوهی مولد می‌تواند خروجی نهایی را با اثر خلاقانه یک نام تجاری دیگر لکه‌دار کند، در حالی که نگرانی در مورد استفاده بالقوه از برند خود را نیز ابراز می‌کنند.

منع آژانس‌های تبلیغاتی در استفاده از هوش مصنوعی

آژانس‌های تبلیغاتی

این موضع با اولویت‌های آژانس‌های تبلیغاتی در تضاد است، که به طور گسترده‌ای از فناوری‌های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی، مولد یا غیره، برای مقابله با وظایف تولید استقبال می‌کنند.

مدیر عامل یک آژانس تبلیغاتی در این مورد گفت: «اخیراً، ما برنده سه بخش جدید از تجارت شدیم و در [قرارداد خدمات اصلی] می‌گوید: «شما مجاز به استفاده از هوش مصنوعی از هر نوع، بدون مجوز قبلی نیستید». بنابراین، حتی به این معنی است که آنها نمی‌خواهند ما از هوش مصنوعی برای کمک به کار روی مفاهیم استفاده کنیم، نه فقط هر چیزی که از در خارج می‌شود.

این گزارش همچنین تاکید کرد که این نگرانی‌ها اخیراً به وجود نیامده‌اند و به بازبینی‌های سال گذشته راهنمایی‌های انجمن ملی تبلیغ‌کنندگان برای برندها اشاره می‌کند. دستورالعمل به روز شده اکنون به کسب و کارها توصیه می‌کند که بندهایی در مورد هوش مصنوعی و رضایت در توافقات خود با آژانس‌ها بگنجانند، توصیه‌ای که ظاهراً شرکت‌ها شروع به پیروی از آن کرده‌اند.

اخیراً تعدادی از توسعه دهندگان برجسته هوش مصنوعی خود را در معرض نمایش و درام قرار داده‌اند. به عنوان مثال، OpenAI، خالق ChatGPT و DALL-E، توسط یکی از بنیانگذاران آن، از طرف ایلان ماسک، مورد شکایت قرار گرفته است، که ادعا می‌کند این شرکت توافق نامه تاسیس خود را برای توسعه هوش مصنوعی برای بهبود بشریت و نه برای سود را نقض کرده است.

Midjourney و Stability AI نیز درگیر مناقشات شده‌اند، به طوری که اولی دومی را متهم به سرقت داده و متعاقبا ممنوعیت توسعه دهندگان Stable Diffusion از استفاده از خدمات آنها کرده است.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی