بازی

بازی Call Of Duty از هوش مصنوعی استفاده می‌کند!!!

سرفصل‌های مقاله

بازی Call Of Duty از هوش مصنوعی برای گوش دادن به سخنان نفرت‌انگیز در طول مسابقات آنلاین بین بازیکنان استفاده می‌کند. این ابزار که چت صوتی را برای هرگونه قلدری و آزار نظارت می‌کند، بخشی از Modern Warfare III، بازی بعدی این سری، در ماه نوامبر خواهد بود.

ناشر این بازی Activision گفت که ابزار تعدیل که از فناوری یادگیری ماشینی استفاده می‌کند، می‌تواند زبان تبعیض‌آمیز و آزار و اذیت را شناسایی کند.

یادگیری ماشینی چیزی است که به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد بدون دستورالعمل‌های صریح انسانی بیاموزد و تطبیق یابد، در عوض از الگوریتم‌ها و داده‌هایی که با آن آموزش داده شده برای تشخیص الگوها استفاده کند.

 استفاده از هوش مصنوعی در بازی Call Of Duty

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی در بازی Call Of Duty

ابزاری که در بازی Call Of Duty عرضه می‌شود، به نام ToxMod، توسط شرکتی به نام Modulate ساخته شده است. مایکل ونس، مدیر ارشد فناوری اکتیویژن گفت که این امر به تبدیل بازی به یک تجربه سرگرم کننده، منصفانه و خوشایند برای همه بازیکنان کمک می‌کند.

چت صوتی سمی مدت‌ها است که مشکلی برای بازی‌های ویدیویی آنلاین بوده است و زنان و اقلیت‌ها به‌ویژه هدف قرار گرفته‌اند. تحقیقات Sky Broadband نشان داده است که از هر ۱۰ گیمر زن، یک نفر به دلیل سوء استفاده‌ای که با آن مواجه می‌شود، احساس خودکشی می‌کند.

این مشکل در بازی‌های چند نفره محبوب به دلیل تعداد زیاد بازیکنان تشدید می‌شود، به طوری که هر ماه حدود ۹۰ میلیون نفر بازی Call Of Duty را انجام می‌دهند.

اکتیویژن گفت که ابزارهای موجود آن، از جمله توانایی گیمرها برای گزارش دیگران و نظارت خودکار چت متنی و نام‌های کاربری توهین‌آمیز، قبلاً یک میلیون حساب را مشاهده کرده‌اند که اکنون محدودیت‌های ارتباطی دارند.

کد رفتاری Call Of Duty، قلدری و آزار و اذیت، از جمله توهین بر اساس نژاد، گرایش جنسی، هویت جنسی، سن، فرهنگ، ایمان و کشور مبدا را ممنوع می‌کند. آقای ونس گفت ToxMod اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه انسان تصمیم بگیرد که آیا اقدامی انجام شود یا خیر، تلاش‌های تعدیل‌کننده شرکت با دسته‌بندی رفتار سمی بر اساس شدت آن به‌طور قابل‌توجهی افزایش یابد.

بازیکنان نمی‌توانند از داشتن هوش مصنوعی انصراف دهند، مگر اینکه چت صوتی درون بازی را به طور کامل غیرفعال کنند. این امکان تاکنون به بازی‌های Call Of Duty Modern Warfare II و Warzone اضافه شده است، اما فعلا فقط در ایالات متحده است. زمانی که قسمت بعدی، Modern Warfare III، در 10 نوامبر عرضه شود، انجام کامل آن آغاز خواهد شد.

اگر شما هم از طرفداران بازی Call Of Duty هستید و با این موارد مواجه شدید، می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. شما همچنین می‌توانید با دانلود و استفاده از اپلیکیشن دستیار هوش مصنوعی فارسی زیگپ ZIGAP، به دنیای بزرگ هوش مصنوعی وارد شده و از امکانات متعدد آن استفاده کنید.

زیگپ از زبان‌های فارسی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند، توانایی تولید متن و تصویر را دارد و قادر به درک فرمان‌های صوتی شما به زبان‌های فارسی و انگلیسی است.

نوید رضایی
نوید رضایی