گوگل کروم
,

۷ افزونه مهم هوش مصنوعی گوگل کروم

سرفصل‌های مقاله

شاید به جرات بتوان گفت که شناخت گسترده فناوری هوش مصنوعی را مدیون ChatGPT هستیم. اما با پیشرفت بیشتر محصولات شرکت OpenAI رقبای بیشتری هم در این زمینه به وجود آمدند. یکی از این رقبا هوش مصنوعی گوگل کروم بوده که از امکانات بسیار زیادی هم برخوردار است. اما آیا واقعا این افزونه می‌تواند بر سلطنت ChatGPT پایان دهد؟

برای اینکه بهتر با هوش مصنوعی گوگل کروم آشنا شویم، باید 7 افزونه کاربردی آن را بشناسیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه های Chrome برای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی گوگل کروم

افزونه خلاصه ویدیو Glasp

Glasp یک افزونه کروم است که از هوش مصنوعی برای تولید خودکار خلاصه‌هایی از ویدیوهای YouTube استفاده می‌کند. این افزونه دارای مهر زمانی (timestamps) دقیق و ارائه توضیحات ویدیو به صورت پاراگراف است. اینکار به کاربران کمک می‌کند تا مفاهیم کلیدی را بدون نیاز به تماشای کل ویدیو به سرعت یاد بگیرند.

این افزونه برای کسانی که وقت کمتری دارند و می‌خواهند اطلاعات جدید را به طور خلاصه دریافت کنند، مفید است.

Compose AI

اگر به گزارش‌های اولیه خروجی این افزونه بتوانیم اطمینان کنیم، Compose AI با کمک هوش مصنوعی متن‌های شما را تا 40% کاهش می‌دهد. این افزونه برای صرفه جویی در میزان متن در ایمیل‌های کاری و اصولا تمامی یادداشت‌ها مفید است و زندگی شما را آسان‌تر و کارآمدتر می‌کند.

Prompt Genius

طبق ادعاها، این افزونه Chrome به شما امکان می‌دهد با بررسی، وارد کردن و ذخیره مفیدترین درخواست‌ها در سیستم خود، تجربه کاربری‌تان را با ChatGPT افزایش دهید. با استفاده از Prompt Genius، ظاهراً می‌توانید کیفیت تعاملات خود را با ChatGPT بهبود بخشید و چت جی پی تی را به ابزاری کارآمدتر برای نیازهای خود تبدیل کنید.

Wordtune

اعتقاد بر این است که افزونه Wordtune کروم، به شما کمک می‌کند ایده‌های خود را به طور مؤثرتری به کاربران انتقال دهید. برای اینکار، این افزونه ظاهراً می‌تواند نوشتار شما را با تنظیم لحن و گسترش پاراگراف‌ها بهبود بخشد.

در اصل این افزونه می‌خواهد شما اطمینان حاصل کنید که ایده‌هایتان به صورت واضح و کارآمد منتقل شود.

Scribe

Scribe یک افزونه خلاقانه کروم است که روند ساخت راهنمای آموزشی به صورت گام به گام را ساده می‌کند. ظاهراً Scribe با کلیک یک دکمه، روند گردش کار را ضبط می‌کند و با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، راهنمای شما را تولید می‌کند.

SciSpace

SciSpace یک دستیار تحقیقاتی شخصی است که به شما کمک می‌کند موضوعات پیچیده، فرمول‌ها و مفاهیم ریاضی را آسان‌تر متوجه شوید. ظاهراً با این افزونه قدرتمند کروم می‌توانید موضوعات پیچیده را به راحتی درک کنید و بتوانید آسان‌تر به سؤالات بعدی خود برسید.

با اینکار کروم SciSpace را ابزاری ایده‌آل برای هر کسی که به دنبال ساده‌سازی فرآیند تحقیق خود و به دست آوردن درک عمیق‌تری از موضوعات پیچیده است، تبدیل می‌کند.

Perplexity

افزونه کروم Perplexity یک دستیار ایده‌آل برای مرور صفحات وب، خلاصه کردن هر صفحه وب و پاسخ دادن به هر سؤالی است که ممکن است داشته باشید. این برنامه هوش مصنوعی با قابلیت جمع‌بندی و پاسخ‌گویی قدرتمند خود، فرآیند تحقیق را ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند اطلاعات مورد نیاز خود را سریع پیدا کنید.

البته باید توجه داشته باشید که این افزونه‌ها در ابتدای مسیر خود هستند و حتما نواقص و خطاهای عملیاتی زیادی خواهند داشت. اما به احتمال زیاد در آینده خیلی بیشتر از این افزونه‌های هوش مصنوعی گوگل کروم خواهیم شنید.

همچنین بخوانید: تغییر صدای خواننده با هوش مصنوعی

نظر شما چیست؟ آیا هوش مصنوعی گوگل کروم در آینده حرف اول را خواهد زد؟ شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با Chatgpt و سایر ربات‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی