هوش مصنوعی
چت جی پی تی chatgpt, شرکت اپل

اپلیکیشن ChatGPT وارد سیستم‌عامل IOS شد

سرفصل‌های مقاله

ChatGPT شناخته‌شده‌ترین نمونه از هوش مصنوعی مولد است. حالا برای نخستین بار اپلیکیشن ChatGPT توسعه یافته و وارد سیستم‌عامل محبوب IOS شده است.

میرا موراتی مدیر ارشد فناوری OpenAI در توییتر گفت که OpenAI برنامه ChatGPT را برای آیفون راه اندازی کرد. او ادامه داد که نسخه اندروید نیز به زودی عرضه می‌شود.

این برنامه اولین اپلیکیشن رسمی موبایل برای ChatGPT است، برنامه نرم افزاری که پس از راه اندازی در سال گذشته بیش از 100 میلیون کاربر را به سرعت جذب کرد و صنعت فناوری را مجبور کرد تا به سرعت روی برنامه‌های هوش مصنوعی نسل بعدی سرمایه‌گذاری کند.

اپلیکیشن ChatGPT وارد اپل شد

اپلیکیشن ChatGPT
اپلیکیشن ChatGPT وارد اپل شد

OpenAI در اسکرین شات‌های موجود در اپ استور اپل می‌گوید که این برنامه می‌تواند به سوالاتی مانند «ایده‌های منحصر به فرد هدیه تولد، برای مادر عاشق شکلات من چیست» پاسخ دهد یا توضیح دهد که چگونه مودبانه دعوت به کنسرت را رد کنم. این شرکت در یک پست وبلاگ گفت که برنامه ChatGPT همچنین ورودی صوتی را می‌پذیرد.

در حال حاضر این برنامه در اپ‌استور رایگان است، اگرچه برای استفاده از ChatGPT Plus، باید ۲۰ دلار اشتراک بپردازید،‌ که این اشتراک ویژگی‌های بیشتری را در اختیار شما می‌گذارد. (نسخه رایگان مربوط به استفاده از GPT3.5 و نسخه پولی به GPT-4 متصل است). البته موراتی گفت که این برنامه در حال حاضر فقط در ایالات متحده امکان استفاده را دارد و در هفته‌‌های بعدی دیگر کشورها نیز امکان استفاده را دریافت می‌کنند.

بزرگترین تغییری که در نسخه تلفن همراه اپلیکیشن ChatGPT ایجاد می‌شود این است که اکنون می‌توانید به جای تایپ کردن با آن صحبت کنید. OpenAI سیستم تشخیص گفتار خود به نام Whisper را اضافه کرده است. اینکار می‌تواند حس متفاوتی به تعامل با ChatGPT بدهد و شاید مردم را تشویق کند که بیشتر به آن روی بیاورند.

البته باید دید که سخت‌گیری‌های اپل برای نرم‌افزارها، گریبان ChatGPT را هم خواهد گرفت یا خیر. به خاطر ذات اصلی این برنامه که انواع محتوا را تولید می‌کند، احتمال دارد که تفاوت‌هایی نسبت به نسخه اصلی و اپلیکیشن ChatGPT در آیفون وجود داشته باشد. در اپ استور، برنامه ChatGPT برای سن بالای 12 سال رتبه‌بندی شده است. به عنوان مثال، بر اساس آزمون‌های WIRED، داستان‌های کوتاه زننده نمی‌نویسد یا جوک‌های مذهبی نمی‌سازد، اگرچه در مورد جنگ طنز می‌نویسد. طنز نیز مقوله‌ای است که در اپ استور اپل مجاز است.

OpenAI روشن کرده است که استراتژی آن برای هوشمندتر کردن هوش مصنوعی، شامل الگوریتم‌های آموزشی با استفاده از پاسخ به‌دست‌آمده از افراد است. حالا با اضافه شدن این برنامه به آیفون، اینکار می‌تواند بسیار سریع‌تر انجام شود. چون در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد کاربران علاقه به استفاده از گوشی همراه برای دسترسی به اینترنت دارند.

یک برنامه تلفن همراه همچنین می‌تواند سیگنال‌های کاملاً جدیدی مانند داده‌های مکانی را به OpenAI ارائه دهد. با این حال، اپل در سال‌های اخیر جمع‌آوری داده‌ها را برای برنامه‌ها محدود کرده است. برای مثال، سازندگان برنامه‌ها اکنون باید وقتی می‌خواهند شما را ردیابی کنند، از شما اجازه بگیرند. البته ورود رسمی  اپلیکیشن ChatGPT به آیفون سبب شده کلاهبردان دیگر نتوانند به بهانه استفاده از این برنامه در گوشی‌های موبایل، بدافزار‌ها مختلف را به کاربران معرفی کنند.

نظر شما چیست؟ آیا ورود اپلیکیشن ChatGPT باعث گسترش بیشتر هوش مصنوعی می‌شود؟ شما هم می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی با Chatgpt هوش مصنوعی مولد برتر دنیا صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی