کوکاکولا و مایکروسافت

همکاری مشترک کوکاکولا و مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

شرکت مایکروسافت و شرکت کوکاکولا روز سه‌شنبه یک همکاری استراتژیک پنج ساله را برای همسو کردن استراتژی فناوری هسته‌ای کوکاکولا در سراسر سیستم اعلام کردند که امکان پذیرش فناوری پیشرو؛ و نوآوری و بهره‌وری را در سطح جهانی تقویت می‌کند.

به عنوان بخشی از این مشارکت، کوکاکولا تعهدی 1.1 میلیارد دلاری به Microsoft Cloud و قابلیت‌های هوش مصنوعی زاینده آن داده است. این همکاری بر دگرگونی مداوم فناوری کوکاکولا تاکید می‌کند که توسط Microsoft Cloud به عنوان پلتفرم ابری و هوش مصنوعی ترجیح‌داده‌شده و استراتژیک جهانیِ کوکاکولا پشتیبانی می‌شود.

همکاری کوکاکولا و مایکروسافت

همکاری کوکاکولا و مایکروسافت

از طریق این مشارکت، این دو شرکت به طور مشترک فناوری جدید پیشگامانه مانند سرویس OpenAI Azure را برای توسعه موارد استفاده خلاقانه هوش مصنوعی در عملکردهای مختلف تجاری، آزمایش خواهند کرد. 

«جادسون آلتوف» معاون اجرایی و مدیر ارشد بازرگانی مایکروسافت، گفت: «از طریق مشارکت طولانی‌مدت خود، پیشرفت قابل‌توجهی برای سرعت بخشیدن به تحول هوش مصنوعی در سراسر سیستم در شرکت کوکاکولا و شبکه بطری‌سازان مستقل آن در سراسر جهان داشته‌ایم. ما مفتخریم که از کوکاکولا حمایت می‌کنیم، زیرا کوکاکولا همچنان به استقبال از عصر هوش مصنوعی می‌پردازد و به راه‌حل‌هایی مانند سرویس OpenAI Azure و Copilot برای مایکروسافت 365 نگاه می‌کند تا نوآوری را در هر زمینه‌ای از تجارت خود به کار بگیرد.»

کوکاکولا تمام برنامه‌های خود را به مایکروسافت اژور منتقل کرده است و اکثر شرکای مستقل تولید بطری از آن پیروی می‌کنند. به عنوان پیشگام در پذیرش هوش مصنوعی، کوکاکولا نزدیک به یک سال است که با هوش مصنوعی زاینده نوآوری کرده است و در حال حاضر از سرویس OpenAI Azure استفاده می‌کند تا همه چیز را؛ از بازاریابی گرفته تا تولید و زنجیره تامین و فراتر از آن را به تصویر بکشد. 

این شرکت در حال حاضر در حال بررسی استفاده از دستیارهای دیجیتالی مولد مبتنی بر هوش مصنوعی در سرویس Azure OpenAI برای کمک به کارکنان برای بهبود تجربیات مشتری، ساده‌سازی عملیات، تقویت نوآوری، به دست آوردن مزیت رقابتی، افزایش کارایی و کشف فرصت‌های رشد جدید است.

«جان مورفی» رئیس و مدیر مالی شرکت کوکاکولا می‌گوید: «این توافق جدید مبتنی بر موفقیت استراتژی مشارکت کوکاکولا با مایکروسافت و نشان‌دهنده تعهد ما به تحول دیجیتالی مداوم است. همکاری ما با مایکروسافت به طور تصاعدی افزایش یافته است، از قرارداد 250 میلیون دلاری که در ابتدا در سال 2020 اعلام کردیم به 1.1 میلیارد دلار امروز.»

این توافق‌نامه نشان‌دهنده گامی مهم در پیشبرد تحول دیجیتالی کوکاکولا است که بر ارائه دسترسی گسترده به پلتفرم های ابری و هوش مصنوعی مایکروسافت برای افزایش کارایی و مقیاس پذیری متمرکز است؛ در حالی که نوآوری را در سراسر سیستم تقویت می‌کند.

«نیراج تولمار» معاون و مدیر ارشد اطلاعات جهانی شرکت کوکاکولا می‌گوید: «همکاری گسترده ما با مایکروسافت، فصل بعدی مهمی در سفر کوکاکولا به سمت یک شرکت دیجیتالی با فناوری‌های نوظهور است. قابلیت‌های مایکروسافت به تسریع پذیرش هوش مصنوعی ما برای ایجاد ارزش سازمانی افزایشی کمک می‌کند.»

مهران
مهران