موتور Grok

برنامه ایلان ماسک: استفاده از موتور Grok برای پست‌های X

سرفصل‌های مقاله

ایلان ماسک می‌خواهد از هوش مصنوعی برای ایجاد یک ماشین خبری در موتور Grok استفاده کند. ایلان ماسک می‌خواهد توییتر و گروک، موتور هوش مصنوعی خود را ترکیب کند و یک ماشین خبری ایجاد کند.

اما Grok به دنبال “اخبار” نخواهد بود، بلکه به دنبال “چیزهایی است که مردم در توییتر درباره اخبار می‌گویند. چندین مشکل با این رویکرد وجود دارد! اما بدون توجه به این ممکن است آینده باشد.

استفاده از موتور Grok برای پست‌های X

استفاده از موتور Grok

آقای ماسک وقتی به “اخبار” فکر می‌کنید دقیقا به چه چیزی فکر می‌کنید؟

من هم پیر هستم و هم در کار اخبار. بنابراین، وقتی به «اخبار» فکر می‌کنم، معمولاً چیزی شبیه به چیزی است که از سازمانی می‌آید که در توزیع و گاهی منبع‌یابی/تأیید حقایق در مورد رویدادهای جاری تخصص دارد. می‌دانید: مانند یک روزنامه یا یک وب سایت یا برنامه تلویزیونی/شبکه.

ایلان ماسک فکر می‌کند اخبار چیز دیگری است: این چیزی است که مردم در سرویسی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد در مورد آن صحبت می‌کنند. و این دیدگاهی است که او برای ایجاد یک سرویس خبری در X، شرکتی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، با استفاده از موتور Grok، ربات‌چت هوش مصنوعی بومی خود، استفاده می‌کند.

او به روزنامه نگار الکس کانتروویتز می‌گوید که ایده او این است که بهترین راه برای اطلاع از اخبار خواندن/گوش دادن به اخبار نیست، بلکه گوش دادن به آنچه مردم در مورد اخبار می‌گویند است.

مکالمه در X هسته خلاصه‌های Grok را تشکیل می‌دهد، یا در واقع تقریباً همه آن. ماسک گفت که گروک مستقیماً به متن مقاله نگاه نخواهد کرد و در عوض تنها به پست‌های اجتماعی متکی است. او گفت: «این خلاصه‌ای است که مردم در X می‌گویند.

و فقط برای روشن کردن موضوع، یکی از کارمندان ماسک به کانتروویتز تأیید می‌کند که اینها واقعاً دستورات راهپیمایی او هستند. ایگور بابوشکین، یکی از اعضای کادر فنی که در xAI ماسک کار می‌کند، گفت که تیمش بر این تمرکز دارد که “گروک اخبار را صرفاً از آنچه هست بفهمد.

ایگور بابوشکین ادامه داد: نگاه کنید من می‌دانم که “درک اخبار صرفاً از آنچه در شرکتی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد” به ما آرامش نمی‌دهد. قطعاً در دوره ایلان ماسک شرکتی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، نبود.

بیایید واضح بگوییم: درک آنچه در جهان اتفاق می‌افتد صرفاً بر اساس آنچه مردم در X یا هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری می‌گویند، ایده خوبی نیست. اما اظهار نظر در مورد آنچه مردم در مورد آنچه در جهان اتفاق می‌افتد می‌گویند ایده وحشتناکی نیست. شاید حتی یک ایده خوب باشد؟

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی