ایلان ماسک

ادعای ایلان ماسک : هوش مصنوعی همه ما را خواهد کشت

سرفصل‌های مقاله

ایلان ماسک همیشه در مورد خطرات مرتبط با هوش مصنوعی (AI) سخن گفته است. اما حالا ادعای ایلان ماسک در مورد هوش مصنوعی منجر به مرگ همه خواهد شد.

طبق گفته یک مدیر مسئول سابق برنامه هوش مصنوعی در گوگل. هنوز هیچ مدرکی برای حمایت از ادعای ایلان ماسک مبنی بر اینکه هوش مصنوعی همه ما را خواهد کشت وجود ندارد.

توجو دوک، که بیش از ده سال در گوگل کار می‌کرد، به سان گفت: من هیچ مدرکی ندیدم که امروز با هوش مصنوعی در جدال باشیم.

آخرین ادعای ایلان ماسک در مورد هوش مصنوعی

ادعای ایلان ماسک
ادعای ایلان ماسک در مورد هوش مصنوعی

این میلیاردر عجیب و غریب همیشه در مورد خطرات مرتبط با هوش مصنوعی (AI) صحبت می‌کرد، اما ماه گذشته، کسب و کار او، xAI، چت‌بات خود به نام Grok را راه‌اندازی کرد.

علیرغم این سرویس جدید هوش مصنوعی، ماسک در اوایل نوامبر در اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی در بریتانیا اظهار داشت: مقداری بالای صفر وجود دارد که هوش مصنوعی همه ما را بکشد. فکر می‌کنم بسیار بعید است، اما فرصتی وجود دارد.

کارشناسانی مانند دوک و ماسک در مورد چندین خطر مانند نقض حقوق بشر، انتشار کلیشه‌های مضر، تجاوز به حریم خصوصی، نقض حق چاپ، اطلاعات نادرست و حملات سایبری بحث می‌کنند.

برخی از مردم حتی نگران استفاده از هوش مصنوعی در سلاح‌های هسته ای و بیولوژیکی هستند. اما ادعای ایلان ماسک مبنی بر اینکه نسل بشر به دست هوش مصنوعی از بین خواهد رفت در نوع خود بی‌سابقه است.

دوک می‌گوید: «هنوز شواهدی مبنی بر وقوع آن وجود ندارد. اما البته، این چیزی است که به طور بالقوه می‌تواند یک خطر در آینده باشد.»

اما به نظر می‌رسد نگرانی‌های اغراق آمیز در مورد هوش مصنوعی در حال حاضر فقط بدبینی بیش از حد است.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی