هوش مصنوعی
عکس و تصویر با هوش مصنوعی

بازگشت الویس پریسلی به شکل هولوگرام هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

الویس با کنسرت‌هایی که برای لاس وگاس، توکیو و برلین نیز برنامه‌ریزی شده، قصد بازگشت به روی صحنه‌ها به شکل هولوگرام هوش مصنوعی را دارد. هوش مصنوعی الویس، اولین ستاره هولوگرام شده نیست که حرکات خود را روی صحنه نشان می‌دهد.

در حالی که برخی بر این‌باورند که پادشاه راک اندرول ممکن است هفته آینده تولد 89 سالگی خود را جشن بگیرد و بار هتل Heartbreak را تقویت کند، بقیه ما باید به نمایش هولوگرام الویس پریسلی در سال ۲۰۲۴ بسنده کنیم.

Elvis Evolution، یک “تجربه کنسرت همه‌جانبه” با استفاده از هوش مصنوعی و پروژکتور هولوگرافیک، در ماه نوامبر در لندن به نمایش در خواهد آمد و همچنین برنامه‌هایی در لاس وگاس، توکیو و برلین برنامه‌ریزی شده است.

کنسرت الویس پریسلی به شکل هولوگرام هوش مصنوعی

Elvis 3 1014x570 1

فناوری هوش مصنوعی، یک الویس دیجیتالی در اندازه واقعی از هزاران عکس شخصی و فیلم خانگی او ایجاد می‌کند. این هولوگرام هوش مصنوعی پس از توافقی بین Authentic Brands Group، صاحبان املاک الویس پریسلی و Layered Reality، یک شرکت سرگرمی همه‌جانبه بریتانیایی، در جشنی از زندگی و میراث موسیقی ستاره اجرا خواهد شد.

اندرو مک گینس، مدیر اجرایی Layered Reality، گفت: «Elvis Evolution یک ادای احترام نسل بعدی به الویس، افسانه موسیقی است. الویس جایگاه فوق ستاره‌ای را در سطح جهانی حفظ می‌کند و مردم در سراسر جهان دیگر نمی‌خواهند آنجا بنشینند و به طور منفعلانه سرگرمی دریافت کنند، آنها می‌خواهند بخشی از آن باشند.

این یک تجربه خاطره ساز خواهد بود که برای طرفداران و تحسین کنندگان الویس در سراسر جهان یک آیتم جالب خواهد بود. مردم می‌توانند به دنیای الویس قدم بگذارند، با کفش‌های او راه بروند و میراث موسیقی خارق العاده او را جشن بگیرند. این نمایش همچنین یک بار و رستوران پس از مهمانی با تم الویس در محلی در مرکز لندن با موسیقی زنده، دی جی و اجرا ارائه می‌دهد.

این ابتکار به دنبال موفقیت چشمگیر Abba Voyage است، نمایشی که در آن آواتارهایی با اندازه واقعی چهار عضو گروه پاپ سوئدی به عنوان همتایان انسانی خود در سال 1979 در یک عرصه هدفمند در شرق لندن ظاهر شدند. در سال اول، آبا وویج بیش از 1.3 میلیون بلیت با گزارش‌هایی از تور جهانی آینده فروخت. این نمایش 90 دقیقه‌ای 140 میلیون پوند هزینه داشت و برای ساخت آن هفت سال برنامه‌ریزی شد.

گروه راک آمریکایی کیس نیز از آواتارهای خود که به عنوان ابرقهرمانان به تصویر کشیده شده‌اند، رونمایی کرده است.

در سال ۲۰۲۲، باز لورمن یک فیلم بیوگرافی غم انگیز از زندگی پادشاه در موسیقی و در خانه تهیه کرد، که نقدهای تحسین برانگیزی را برای بازیگر اصلی آستین باتلر دریافت کرد. زمانی که پریسلی به طور ناگهانی در سال 1977 در سن 42 سالگی درگذشت، او یک غول موسیقی و فرهنگی بود. او موسیقی عامه‌پسند را متحول کرد، نسل‌های قدیمی‌تر را رسوا کرد و توسط جوانان پرستش شد. او همچنین در چند فیلم سینمایی بازی کرد.

علیرغم سال‌ها سوء‌مصرف داروهای تجویزی و رژیم غذایی نامناسب، مرگ او بر اثر نارسایی قلبی شوک‌کننده بود. نظریه پردازان توطئه ادعا کردند که او مرگ خود را جعل کرده است و گزارش‌های بی‌شماری از مشاهده ستاره افسانه‌ای در سراسر جهان وجود دارد. طبق یک نظریه، پریسلی برای فرار از دست مافیا، مرگ خود را جعل کرد. گیل بروئر-جورجیو، نویسنده کتاب پرفروش 1988 آیا الویس زنده است؟، اظهار داشت که FBI در سال 1976 پریسلی را به عنوان یک مامور مخفی استخدام کرده بود تا به آن کمک کند تا به یک سازمان جنایی به نام برادری نفوذ کند.

بروئر جورجیو گفت: الویس مرگ خود را جعل کرد زیرا قرار بود کشته شود و هیچ شکی در آن وجود نداشت. نظرسنجی گالوپ که در سال 1997 انجام شد، نشان داد که 4 درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کردند پریسلی زنده است و 93 درصد از افراد مورد بررسی مطمئن بودند که او مرده است.

نظر شما در مورد کنسرت الویس به صورت هولوگرام هوش مصنوعی چیست؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی