آینده دستیارهای هوش مصنوعی

آینده دستیارهای هوش مصنوعی چگونه خواهد بود؟

سرفصل‌های مقاله

آیا متوجه شده‌اید که دستیاران خانگی که دارای هوش مصنوعی هستند اخیراً پرحرف‌تر شده‌اند؟ برای بسیاری از مصرف‌کنندگان، رابطه عشق و نفرت به‌طور خطرناکی منفی می‌شود، اما تغییرات در مورد آینده دستیارهای هوش مصنوعی به ما چه چیزهایی می‌گوید؟

ما عاشق این تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی برای اشتراک‌گذاری سرفصل‌ها و به‌روزرسانی‌های آب و هوا هستیم. و به طور کلی، آنها ویترین‌های باورنکردنی برای فناوری ساخته شده توسط برخی از بهترین و درخشان‌ترین‌های جهان هستند. اما اغلب اوقات، “مکالمات” ما با هوش مصنوعی مانند تلاش برای فروش بیشتر یا متقاعد کردن ما برای امتحان ویژگی‌های جدید است که به سادگی به آنها اهمیت نمی‌دهیم.

آینده دستیارهای هوش مصنوعی

آینده دستیارهای هوش مصنوعی

دنیایی را تصور کنید که در آن دستیار شخصی خود را دارید، نه فقط یک ابزار برنامه ریزی ساده، بلکه یک هوش مصنوعی پیچیده که شما، تاریخچه و نیازهای شما را درک می‌کند. این یک رویای دور نیست؛ این واقعیتی است که همین نزدیکی است. در ادامه، با پیشرفت‌های سریع در فناوری هوش مصنوعی که این امکان را فراهم می‌کند، آشنا خواهید شد.

همچنین خواهید فهمید که چگونه آینده دستیارهای هوش مصنوعی، می‌توانند به عنوان “رئیس کارکنان” شما خدمت کنند و به شما در تصمیم گیری بهتر و بهبود زندگی روزمره کمک کنند.

شاید این مطلب هم برای‌تان جالب باشد: هوش مصنوعی گوگل (جمینی)

وعده دستیاران شخصی هوش مصنوعی

مصطفی سلیمان، یکی از بنیانگذاران DeepMind، معتقد است که دستیارهای شخصی هوش مصنوعی تا پنج سال آینده برای همه قابل دسترسی خواهند بود. این مدل‌های هوش مصنوعی آنقدر پیشرفته خواهند بود که شما را از نزدیک می‌شناسند و تاریخچه و ترجیحات شما را درک می‌کنند.

ما در مورد ابزارهای ساده فعال صوتی که می‌توانند یادآور تنظیم کنند یا آهنگ‌های مورد علاقه شما را پخش کنند صحبت نمی‌کنیم. در آینده دستیارهای هوش مصنوعی قادر خواهند بود استدلال کنند، اولویت‌بندی کنند و حتی به شما در ایجاد و اختراع کمک کنند.

آنها مانند دستیار اجرایی خود هستند که قادر به پردازش اطلاعات و افزایش مهارت‌های تصمیم‌گیری شما هستند. یکی از جذاب‌ترین جنبه‌ها، دموکراتیک کردن خدماتی است که زمانی فقط در اختیار مدیران عامل و مدیران عالی رتبه بود. اکنون، همه به این سطح از کمک‌های شخصی دسترسی خواهند داشت.

ابزارهای هوش مصنوعی مختلف در حال حاضر پیشرفت‌هایی در درک رفتار و ترجیحات کاربر دارند. این ابزارها از الگوریتم‌های پیشرفته برای تجزیه و تحلیل تاریخچه شما و ارائه توصیه‌های شخصی استفاده می‌کنند.

پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری ماشینی ستون فقرات این مدل‌های هوش مصنوعی هستند. آنها در آینده دستیارهای هوش مصنوعی را قادر می‌سازند تا زبان انسان را بفهمد و از تعاملات بیاموزد و در طول زمان دستیار را موثرتر کند.

نگرانی‌های اخلاقی و حریم خصوصی

قدرت زیاد مسئولیت زیاد هم می‌آورد. ابزارهایی مانند Originality در حال حاضر استانداردهایی را برای امنیت داده‌ها در هوش مصنوعی تنظیم می‌کنند و اطمینان می‌دهند که اطلاعات شما محرمانه و ایمن باقی می‌ماند. همانطور که هوش مصنوعی در زندگی ما ادغام می‌شود، ملاحظات اخلاقی مانند سوگیری و شفافیت تصمیم‌گیری اهمیت گسترده‌ای پیدا می‌کنند.

MarketMuse یکی دیگر از ابزارهایی است که در هوش مصنوعی اخلاقی پیشرو است و اطلاعات واضح و بی‌طرفانه را ارائه می‌دهد.

با ادامه پیشرفت فناوری، قابلیت‌های دستیارهای شخصی هوش مصنوعی افزایش می‌یابد. آنها بیشتر در زندگی روزمره ما ادغام می‌شوند و به ما کمک می‌کنند بهره‌وری بیشتری داشته باشیم و زندگی ما را آسان‌‌تر کنند.

کلام آخر

آینده دستیارهای هوش مصنوعی در راه است. با پیشرفت‌های فناوری و نوید آینده‌ای کارآمدتر و شخصی‌شده، چیزهای زیادی برای هیجان‌انگیز شدن وجود دارد. چه یک علاقه‌مند به فناوری باشید یا فقط کسی که به دنبال ساده‌سازی زندگی‌تان است، پنج سال آینده تحولی ایجاد می‌کند که همه ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

امکانات آنها بی حد و حصر است. این دستیاران شخصی هوش مصنوعی از کمک به افراد مبتلا به شرایط عصبی گرفته تا فعالیت به عنوان مربی دوستیابی مجازی، قرار است جنبه‌های مختلف زندگی روزمره ما را متحول کنند.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی