بیل گیتس

بیل گیتس تمام کارکنان را برای کمک به هوش مصنوعی مولد اخراج کرد

سرفصل‌های مقاله

امروز آغاز دوره جدیدی در توسعه بین المللی است. در اقدامی خیره کننده، بیل گیتس، رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس، کل کارکنان بنیاد گیتس را اخراج کرد و آنها را با Copilot، راه حل مولد هوش مصنوعی مایکروسافت جایگزین کرد.

در یک نامه کامپیوتری که به کارکنان ارسال شده است، از او نقل شده است: من از تأثیری که هوش مصنوعی بر مسائلی که بنیاد گیتس روی آنها کار می‌کند، هیجان زده هستم. هر فناوری جدیدی که تا این حد مخرب باشد، مردم را ناآرام خواهد کرد و این مطمئناً در مورد هوش مصنوعی صادق است. نمایندگان در سطح شرکت، کارمندان را به روش‌های جدید توانمند می‌کنند. مایکروسافت این را به عنوان داشتن یک Copilot توصیف می‌کند. هوش مصنوعی که به طور کامل در محصولاتی مانند Office گنجانده شده است، کار شما را بهبود می‌بخشد.

طرح بیل گیتس : جایگزینی کارکنان بنیاد با Copilot

بیل گیتس

گزارش شده است که بیل گیتس تصدیق کرده است که راه‌حل‌های هوش مصنوعی زاینده (مولد) فعلی مغرضانه هستند، اما از کارکنان انسانی که او در بنیاد استخدام کرده‌اند، مغرضانه‌تر نیستند. و برخلاف انسان‌ها، GenAI درخواست مرخصی نمی‌کند، درخواست افزایش حقوق نمی‌کند و در مورد دوستان شما نمی‌پرسد.

بیل گیتس در مورد تأثیر GenAI بر امور بشردوستانه در سال 2024 بسیار مثبت است و قبلاً گفته بود:

در دنیایی با منابع محدود، شما باید راه‌هایی برای به حداکثر رساندن تاثیر پیدا کنید. نوآوری کلیدی است که از هر دلار خرج شده بیشترین بهره را می‌‌برد. هوش مصنوعی سرعت اکتشافات جدید را با سرعتی که قبلاً ندیده بودیم افزایش می‌دهد. و واضح‌تر از همیشه است که چگونه می‌توان از هوش مصنوعی برای بهبود دسترسی به آموزش، سلامت روان و موارد دیگر استفاده کرد.

با زیگپ ترجمه با هوش مصنوعی رو تجربه کن

او همچنین فکر می‌کرد 870 میلیون دلاری که بنیاد گیتس هر ساله برای کارمندان خرج می‌کند، اتلاف سرمایه است، زمانی که مایکروسافت کوپایلوت، اولین موتور پاسخگویی مجهز به هوش مصنوعی در جهان، پاسخ‌های مشخصی به سؤالات پیچیده‌ می‌دهد.

تأثیر بر اکوسیستم اهداکننده

سایر افراد اصلی از حرکت بنیاد گیتس برای جایگزینی همه کارکنان با راه‌حل‌های هوش مصنوعی شوکه شدند. آنها اذعان داشتند که استخدام کارکنان با مهارت‌های هوش مصنوعی بسیار سخت است، حتی تنظیم‌کننده‌های دولتی که وظیفه مدیریت نوآوری‌های هوش مصنوعی را بر عهده دارند، اغلب نمی‌توانند کارکنانی را که وظیفه ایجاد مقررات هوش مصنوعی را دارند، استخدام کنند.

با این حال، همانطور که یکی از کارکنان به طعنه گفت، “اخراج کارکنان یک استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی نیست.”

برخلاف اقدامات بیل گیتس، کاخ سفید یک فرمان اجرایی در مورد هوش مصنوعی صادر کرده است که به طور خاص از دولت ایالات متحده می‌خواهد تا یک گروه ویژه استعدادهای درخشان هوش مصنوعی و فناوری ایجاد کند که استخدام استعدادهای هوش مصنوعی را در سراسر فدرال تسریع و پیگیری کند.

در واقع، USAID در حال حاضر یک طرح هوش مصنوعی شامل اپل، آمازون و گوگل دارد. USAID همچنین یک مدیر ارشد داده را به عنوان بخشی از افزایش استعدادهای هوش مصنوعی در سراسر دولت برای تسریع در استقرار استعدادهای کلیدی هوش مصنوعی و توانمندسازی هوش مصنوعی در مناطق با اولویت بالا و پیشبرد استراتژی‌های داده و فناوری آژانس‌ها استخدام می‌کند.

مزایا برای کارکنان بنیاد اخراج شده

کارکنان بنیاد گیتس امروز صبح در حال پرسه زدن بی‌هدف در محوطه پردیس وسیع خود دیده شدند و هنوز از اخراج ناگهانی خود متعجب بودند. هنگامی که آنها تغییر را پذیرفتند، مجموعه‌ای از خدمات مشاوره شغلی برای یافتن شغل بعدی خود به آنها داده می‌شود، از جمله:

  • Microsoft Copilot: این ابزار هوش مصنوعی از فناوری‌های پیشرفته برای ارائه دستورالعمل‌ها و چارچوب‌هایی برای جستجوی شغل استفاده می‌کند، مانند افزودن کلمات اقدام قوی به رزومه.
  • RightJoin: یک پلتفرم مصاحبه ساختگی مبتنی بر هوش مصنوعی که به شما امکان می‌دهد مصاحبه‌ها را با یک مدیر استخدام هوش مصنوعی با بازخورد در مورد زبان بدن و تونالیته صوتی تمرین کنید.
  • LinkedIn Premium: یک ابزار شبکه قدرتمند که می‌تواند به شما کمک کند فرصت‌های شغلی پیدا کنید، با متخصصان صنعت ارتباط برقرار کنید و تجربه حرفه‌ای خود را با استفاده از هوش مصنوعی به نمایش بگذارید.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی