هوش مصنوعی
شرکت های هوش مصنوعی

گوگل کروم مقالات مفصل را با استفاده از هوش مصنوعی برای‌تان خلاصه می‌کند

سرفصل‌های مقاله

بر اساس پست اخیر وبلاگ گوگل، سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل به نام «جستجوی تجربه مولد Search Generative Experience (SGE)» یک ویژگی جدید بزرگ خواهد داشت: این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند مقالاتی را که در وب می‌خوانید یا دنبال آن هستید برای‌تان خلاصه کند. 

SGE در حال حاضر می‌تواند نتایج جستجو را برای شما خلاصه کند تا مجبور نباشید برای همیشه برای یافتن آن‌چه به دنبال آن هستید، پیمایش کنید.

 حالا با این ویژگی جدید، وقتی روی لینکی کلیک می‌کنید، این خلاصه کردن به شکل حرفه‌ای‌تر و پررنگ‌تری برای‌تان انجام خواهد شد تا مجبور به خواندن کل مقاله نباشید.

استفاده از هوش مصنوعی برای‌ خلاصه مقالات

چت‌بات هوش مصنوعی
استفاده از هوش مصنوعی

گوگل می‌گوید این امکان را از روز سه‌شنبه به‌عنوان «یک آزمایش اولیه» در برنامه «Search Labs» عرضه کرده است.

اگر به برنامه Google در تلفن همراه دسترسی دارید، گوگل مجموعه‌ای از «نقاط کلیدی» مقاله را که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده، پس از ضربه زدن روی نماد پایین صفحه برای‌تان استخراج می‌کند. این ویژگی به گونه‌ای طراحی شده است که «فقط بر روی مقالاتی که به صورت رایگان در وب در دسترس عموم هستند» کار کند. 

گوگل می‌گوید با وب‌سایت‌هایی برای خواندن نسخه کامل مقالات آن‌ها باید پول پرداخت کرد، کار نخواهد کرد.

گوگل همچنان در حال کار بر روی چند پیشرفت دیگر در SGE است. هنگام استفاده از این فناوری برای جستجو در مورد موضوعاتی مانند علم، اقتصاد و تاریخ، می‌توانید ماوس را روی کلمات خاصی نگه دارید تا تعاریف یا نمودارهایی را در در مورد آن موضوع خاص دریافت کنید.

«ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل، بازخورد کاربران درباره این ویژگی را «بسیار مثبت» ارزیابی و اعلام کرده که این شیوه به مرور جایگزین سیستم جستجوی فعلی گوگل خواهد شد.

فناوری خلاصه مقالات با استفاده از هوش مصنوعی گوگل ابتدا برای iOS و Android و بعد روی نسخه دسکتاپ کروم منتشر خواهد شد.

مهران
مهران