هوش مصنوعی

چگونه هوش مصنوعی دنیای ورزش حرفه‌ای را تغییر می‌دهد

سرفصل‌های مقاله

هوش مصنوعی چشم انداز تمام جنبه های اقتصاد مدرن ما را تغییر می دهد. دنیای ورزش حرفه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیست.

فناوری‌های نوظهور بازی‌هایی را که می‌شناسیم و دوست داریم متحول می‌کنند. از جذب بازیکن گرفته تا بازیابی ورزشکاران، ادغام هوش مصنوعی در ورزش درها را برای عملکرد بهینه و تجزیه و تحلیل ریسک آنی باز می‌کند.

از آنجایی که تیم‌ها و سازمان‌های بیشتری از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، مشاور باید از روش‌هایی که مشتریانشان می‌توانند و از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند آگاه باشند. یک نگاه انتقادی باید بر مسائل حقوقی مربوطه، از جمله تحولات نظارتی ایالتی و فدرال، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی داده‌ها، و اینکه چگونه ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به طور بالقوه بر حقوق مالکیت معنوی قابل اعمال تأثیر بگذارند، متمرکز شود. جذب بهترین استعدادها در هر سازمانی مهم است، به ویژه برای موفقیت آینده تیم‌های ورزش حرفه‌ای.

دنیای ورزش حرفه‌ای و هوش مصنوعی

ورزش حرفه‌ای
دنیای ورزش حرفه‌ای

آمار مدت‌هاست که برای ارزیابی عملکرد بازیکنان و حمایت از مذاکرات قرارداد استفاده می‌شود. الگوریتم‌های یادگیری ماشین اکنون برای جمع‌آوری داده‌ها، مقایسه قراردادها و ارزیابی چشم‌اندازها استفاده می‌شوند.

تیم‌های بیشتری در دنیای ورزش حرفه‌ای از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل مجموعه‌های بزرگی از داده‌ها و جایگزینی ارزیابی‌های ذهنی‌تر بازیکنان، حذف زمان تحقیق و اجتناب از هزینه‌های سفر استفاده می‌کنند و به طور بالقوه ارزیابی‌ها را قابل اعتمادتر و سازگارتر می‌کنند.

در دنیای ورزش حرفه‌ای، برخی تیم‌ها از یک پلتفرم مبتنی بر داده به نام AiScout استفاده می‌کنند که به تیم‌ها و بازیکنان احتمالی اجازه می‌دهد در طول فرآیند استخدام، آزمایش‌های مجازی برگزار کنند. این برنامه از داده‌های آماری فردی، از جمله بیومکانیک و تکنیک، برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی عملکرد بالقوه در زمان واقعی استفاده می‌کند. AiScout حتی شریک رسمی چندین تیم از جمله تیم لیگ برتر چلسی و نیویورک ردبولز لیگ برتر فوتبال است.

هوش مصنوعی همچنین قدرت‌های پیش‌بینی انقلابی را ارائه می‌کند و به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا پیش‌بینی کنند کدام بازیکنان در فصل آینده شانس بیشتری برای موفقیت دارند. به عنوان مثال، برخی از تیم‌های لیگ ملی فوتبال از هوش مصنوعی Probility برای کمک به فعالیت‌های جذب نیرو استفاده می‌کنند.

هوش مصنوعی Probility از ترکیبی از مدل‌سازی داده‌های اکتشافی و تولید مثلی استفاده می‌کند تا استخدام‌کنندگان را در مورد خطرات اضافه کردن بازیکنان به فهرست آگاه کند. از طریق استفاده از داده‌های سازمان‌های دولتی و خصوصی، هوش مصنوعی Probility می‌تواند پیش‌بینی کند، با دقت ۹۶ درصدی، کدام بازیکنان زمان بازی را به دلیل آسیب دیدگی یا سایر خطرات سلامتی که بر نمایه استخدام آنها تأثیر می‌گذارد از دست خواهند داد.

تیم‌های ورزشی به طور منظم از تجزیه و تحلیل پیش‌بینی کننده از طریق دستگاه‌های پوشیدنی برای تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد ورزشکاران استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، لیگ برتر بیسبال از سیستم ردیابی Hawk-Eye استفاده می‌کند. این سیستم در هر فصل بیش از 40 ترابایت داده جمع‌آوری می‌کند، علاوه بر داده‌های Statcast، که در سال 2020 توسط Google Cloud به دست آمد. این سیستم با ارزیابی حرکات بازیکن، سرعت زمین و زوایای پرتاب با نصب مجموعه‌ای از دوربین‌ها، بینش را در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهد. و سیستم‌های رادار در تمام 30 استادیوم MLB. زمین به زمین، تیم‌ها از خروجی‌ها برای تصمیم گیری در زمان بازی استفاده می‌کنند.

NFL با خدمات وب آمازون برای ایجاد Digital Athlete، یک ابزار هوش مصنوعی که ایمنی بازیکنان را افزایش می‌دهد، شریک شد. هدف این فناوری کمک به حفظ سلامت و ایمنی بازیکنان با پیشگیری و پیش‌بینی آسیب‌های آینده است. از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کند که تجهیزات، سرعت، آب و هوا و ساعت‌های ویدیو را در نظر می‌گیرد تا درک بازیکنان از آسیب‌ها را بهبود بخشد. تیم‌ها همچنین می‌توانند از این فناوری برای ایجاد رژیم‌های تمرینی و ریکاوری فردی برای بهبود عملکرد بازیکنان استفاده کنند.

انجمن ملی بسکتبال همچنین از فناوری‌های مشابه هوش مصنوعی برای ارزیابی فعالانه نقاط ضعف بازیکنان استفاده می‌کند. در سال 2023، NBA با Second Spectrum برای بهبود عملکرد تیم از طریق نظارت بر موقعیت مکانی سه بعدی در طول بازی ها همکاری کرد. سیستم ردیابی از تکنیک‌های یادگیری ماشینی برای کمک به بازیکنان برای بهبود بازی خود استفاده می‌کند.

شما هم می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی