هوش مصنوعی

چگونه بهترین نوع هوش مصنوعی را انتخاب کنیم؟

سرفصل‌های مقاله
لازم نیست هوش مصنوعی خیلی پیچیده باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید. انتخاب بهترین نوع هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند که کارها‌یتان را خیلی سریع‌تر انجام دهید.

برای انتخاب بهترین نوع هوش مصنوعی مناسب کارتان، فرآیندها و جریان‌های کاری را که می‌توانید از صفحات کارمندان خود حذف کنید، در نظر بگیرید. به طور خاص، به فرآیندهایی فکر کنید که می‌توانید آنها را خودکار کنید و نیازی به تغییر دادن آن‌ها ندارید، زیرا هوش مصنوعی کار خود را انجام می‌دهد.

بیایید به اصول پیاده‌سازی هوش مصنوعی در گردش کار شما نگاه کنیم. آنوقت می‌توانید بهترین نوع هوش مصنوعی را برای خودتان انتخاب کنید.

چگونگی انتخاب بهترین نوع هوش مصنوعی

 نوع هوش مصنوعی
بهترین نوع هوش مصنوعی

مشکلات را پیدا کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام هوش مصنوعی در جریان کاری خود استفاده کنید، فرآیندهایی را که تیم شما روزانه انجام می‌دهد و زمان‌بر و تکراری بودن آن را در نظر بگیرید.

آیا تیم شما زمان قابل توجهی را صرف مرتب‌سازی داده‌ها برای یافتن اطلاعات تماس مشتریان بالقوه می‌کند؟ آیا آنها می‌توانند با صحبت با مشتریان بالقوه و جذب مشتریان جدید از زمان خود بهتر استفاده کنند؟ برای شناسایی گردش‌های کاری وقت‌گیر و تهیه فهرست، زمان بگذارید. از این لیست، فرآیندی را انتخاب کنید که ساده و تکراری باشد.

نتایج را تعریف کنید

چیست باید فرآیندهای ایجاد شده شما را بهبود بخشد. پس از تهیه فهرستی از فرآیندها و گردش‌های کاری که می‌توانند بیشترین بهره را از هوش مصنوعی ببرند، نتایج مورد نظر را تعریف کنید.

به عنوان مثال، هوش مصنوعی می تواند داده‌های مشتری را جمع آوری و مرتب کند. اما قبل از اینکه هوش مصنوعی بتواند پایگاه مشتریان بالقوه شما را مرتب کند، باید به آن بگویید که به دنبال چه چیزی باشد و چگونه اطلاعات را مرتب کند.

مطمئن شوید که نتایج فرآیندهای هوش مصنوعی خود را به وضوح تعریف کنید. اگر هدف نهایی را در ذهن داشته باشید، انتخاب بهترین نوع هوش مصنوعی برای شما آسان‌تر می‌شود

مجموعه اطلاعاتتان را سازماندهی کنید

داشتن مجموعه داده‌های سازمان یافته و گسترده برای ورود به فناوری های هوش مصنوعی بسیار مهم است. اگر قبلاً داده‌های خود را در یک مکان متمرکز نگهداری نمی‌کنید، بهتر است قبل از اجرای هوش مصنوعی این کار را انجام دهید. شما نمی‌خواهید برنامه شما یک مجموعه داده ضروری را از دست بدهد زیرا در یک سیستم متفاوت قرار دارد.

از یک CRM مانند HubSpot برای سازماندهی داده‌های خود استفاده کنید. شما به داده‌های تمیزی نیاز دارید که الگوریتم بتواند آنها را بخواند. به این ترتیب، فناوری هوش مصنوعی می‌تواند مجموعه داده‌ها را درک کند و الگوها و رفتارهای آن را تشخیص دهد.

تکنولوژی مناسب را انتخاب کنید

صدها الگوریتم هوش مصنوعی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام وظیفه‌ای را با کارایی و کیفیت متفاوت انجام می‌دهند. درک این نکته مهم است که هر الگوریتمی با مجموعه داده‌ها، مشکل یا نتیجه دلخواه شما مطابقت ندارد.

وقت خود را صرف تحقیق در مورد بهترین نوع هوش مصنوعی و انتخاب بهترین فناوری با نیازهای شما کنید. هنگامی که یک فناوری هوش مصنوعی را انتخاب کردید، داده‌ها را برای ایجاد یک مدل اجرا کنید.

تست و شبیه‌سازی کنید

اکنون که فناوری مناسب و مدلی از کارهایی که داده‌ها باید انجام دهند در اختیار دارید، داده‌ها را دوباره اجرا کنید تا آن‌ها را آزمایش کنید. اینکار به شما این امکان را می‌دهد که هر گونه ابهام را که باید برطرف شود، تعیین کنید. هنگامی که آماده استقرار هوش مصنوعی شدید، آن را در جریان کاری خود قرار دهید و اجازه دهید کار خود را انجام دهد!

حالا که بهترین نوع هوش مصنوعی مناسب کار خود را پیدا کردید، شما و کارمندانتان زمان بیشتری برای امور مهم‌تر و ارزشمندتر دارید.

بهترین دستیار هوش مصنوعی ایرانی ؛ زیگپ

برای دسترسی کاربران ایرانی به یک سایت هوش مصنوعی فارسی و استفاده از امکانات متنوع آن، اپلیکیشن زیگپ راه‌اندازی شد. زیگپ یک دستیار هوش مصنوعی است که می‌تواند به عنوان یک راهنما، همه‌جا و همیشه همراه شما باشد.

با استفاده از زیگپ می‌توان آموخت، سرگرم شد، محتوای جدی تولید کرد و در زمینه کار و امور روزمره از آن کمک گرفت. زیگپ با اتصال به موتور هوش مصنوعی ChatGPT و لئوناردو در حال حاضر و سایر دستیارهای هوش مصنوعی در آینده نزدیک، می‌خواهد تجربه‌ای آسان و خوشایند از هم‌زیستی با هوش مصنوعی را برای کاربران ایرانی فراهم کند.

دستیار هوش مصنوعی ایرانی Zigap با پشتیبانی همزمان از زبان‌های انگلیسی و فارسی، به کاربران در تولید انواع محتوا، یادگیری و آموزش، حل مسائل و رفع اشکالات کمک می‌کند.

نوید رضایی
نوید رضایی