هوش مصنوعی
,

نحوه تولید تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت

سرفصل‌های مقاله

با رونمایی از ChatGPT در سال گذشته، استفاده از هوش مصنوعی در مرکز توجه، ابزارها و پلتفرم‌های بزرگ دنیا قرار گرفته است. مایکروسافت یکی از اولین پلتفرم‌هایی بود که از این فناوری استفاده کرد و ابزارهای هوش مصنوعی را در مرورگرهای Bing و Edge برای تقویت و همچنین ساده‌سازی تجربه کاربر به کار برد. در ادامه به نحوه استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت خواهیم پرداخت.

یکی از این ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد، تولید تصاویر بوده که مایکروسافت بینگ به کاربران کمک می‌کند با استفاده از آن تصاویر هوش مصنوعی ایجاد کنند. Bing Image Creator درست بر مبنای مولد تصویر شرکت OpenAI یعنی DALL-E طراحی شده است و فرآیند تولید تصویر را با استفاده از پرامپت‌های متنی ساده ممکن می‌کند.

در ادامه، ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه استفاده از Bing Image Creator برای تولید تصویر هوش مصنوعی ارائه می‌کنیم. البته باید توجه داشته باشید که برای اینکار باید یک حساب مایکروسافت داشته باشید.

ساخت تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت

مایکروسافت
هوش مصنوعی مایکروسافت

ایجاد تصاویر در Bing Image Creator به سادگی مکالمه با چت بینگ است. پس برای اینکار ابتدا در مایکروسافت یک حساب کاربری ایجاد کنید.

گام اول : مرورگر Edge را در لپ تاپ خود باز کنید و روی نماد Bing Image Creator در نوار کناری کلیک کنید تا به آن دسترسی پیدا کنید. می‌توانید بر روی این لینک هم کلیک کنید.

گام دوم : بر روی دکمه Join & Create کلیک کنید

Capture

گام سوم : از شما خواسته می‌شود که به حساب مایکروسافت خود وارد شوید. پس آیدی خود را وارد کرده و ادامه دهید. اگر با مرورگر Edge وارد شده باشید، به صورت خودکار وارد سیستم خواهید شد.

گام چهارم : در این قسمت باید پرامپت خود را برای تولید تصویر وارد کنید. همچنین می‌توانید روی دکمه «Surprise Me» کلیک کنید تا یک پراپمت پیشنهادی از یک لیست از پیش ساخته شده، دریافت کنید.

گام پنجم : حالا روی دکمه “ایجاد (Creat)” کلیک کنید.

کلیک کنید

منتظر بمانید تا هوش مصنوعی، تصویر درخواستی شما را ایجاد کند. علاوه بر این، می‌توانید تاریخچه Bing Image Creator را از نوار کناری سمت راست مشاهده کنید.

گام ششم: تصویر شما ایجاد شده و حالا می‌توانید آن را دانلود، ذخیره یا آن را به اشتراک بگذارید.

choose download after opening the image

بسته به سرور و متن درخواست شما، تولید تصاویر معمولاً از چند ثانیه تا چند ساعت طول می‌کشد. برای به دست آوردن سریع نتایج می‌توان از “Boost” استفاده کرد. نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که به ازای هر پرامپت ایجاد شده، یک “Boost” را از دست می‌دهید.

Boost ارزی است که در Bing Image Creator برای تولید سریع تصاویر استفاده می‌شود. هر هفته یک کاربر ۲۵ Boost دریافت می‌کند. اگر از “Boost” رایگان استفاده می‌کنید، گزینه‌ای برای خرید بیشتر با استفاده از امتیاز Microsoft Rewards وجود دارد. حدود 5000 امتیاز را می‌توان برای خرید Boost به ارزش 5 دلار در فروشگاه آنلاین مایکروسافت استفاده کرد.

نکاتی برای استفاده موثرتر از هوش مصنوعی مایکروسافت

حالا که همه چیز را در مورد ایجاد تصویر جدید با هوش مصنوعی مایکروسافت می‌دانید، نکاتی وجود دارد که باید آنها را هم در نظر داشته باشید:

  • توضیح پرامپت‌ها : همه مدل‌های هوش مصنوعی زمانی بهترین عملکرد را دارند که درخواست را با جزئیات ذکر کنید. می‌توانید از صفت‌ها، مکان‌ها و حتی سبک‌های هنری مانند هنر دیجیتال یا فوتورئالیسم استفاده کنید و حتی از ابزار بخواهید که سبک هنرمند خاصی را دنبال کند.
  • غلط املایی نداشته باشید : مطمئن شوید پرامپت شما بدون اشتباه نوشته شود، زیرا اشتباهات می‌توانند هوش مصنوعی را گیج کنند و خروجی دلخواه شما بدست نیاید.
  • از Microsoft Rewards استفاده کنید : شما می‌توانند از این پاداش برای بهبود سرعت تولید تصویر پس از اتمام توکن‌های هفتگی رایگان استفاده کنید.
  • مطمئن شوید ازقوانین تولید محتوا مایکروسافت پیروی می‌کنید
  • میزان مجاز تولید تصویر هفتگی : کاربران می‌توانند از 100 توکن در هفته برای ایجاد تصاویر با بینگ استفاده کنند. پس از اتمام توکن‌ها، سرعت تولید کاهش می‌یابد، اما کاربران همچنان می‌توانند از آن برای ایجاد تصویر استفاده کنند.

شما همچنین می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذرید.

نوید رضایی
نوید رضایی