هوش مصنوعی بازی‌

چگونه با هوش مصنوعی بازی‌ بسازیم

سرفصل‌های مقاله

بازی‌های ویدیویی بر اساس جنبه‌های بسیاری مانند گفت‌وگوی طنزآمیز، انیمیشن با سبکِ منحصربه‌فرد و داستان‌گویی غنی ساخته شده‌اند که ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند کمک حال آن باشند.

با ابزارهای هوش مصنوعی زاینده (مولد) مناسب، شما هم می‌توانید در کسری از زمان به تکمیل این عناصر اساسی بازی ویدیویی دست یابید. با رسیدن سریع‌تر به اولین پیش‌نویس، زمان بیشتری برای کشف گزینه‌های خلاقانه مختلف، اصلاح کار و کشف راه‌حل‌هایی که ممکن است بدون هوش مصنوعی به آنها دسترسی نداشته باشید، دارید.

بنابراین، طراحان، توسعه‌دهندگان، تصویرگران، انیماتورها و علاقه مندان به ساخت بازی های ویدیویی، ما فهرستی از شش ابزار پیشگامانه هوش مصنوعی مولد را برای توسعه بازی‌های ویدیویی تهیه کرده‌ایم. با این ۶ سایت ساخت بازی با هوش مصنوعی، شما هم می‌توانید بازی بسازید.

ابزارهای هوش مصنوعی برای توسعه بازی‌های ویدیویی

توسعه بازی‌های ویدیویی

Charisma هوش مصنوعی برای شخصیت‌سازی

هوش مصنوعی کاریزما که توسط شرکت‌هایی مانند برادران وارنر، پلی استیشن و بی‌بی‌سی استفاده می‌شود، شخصیت‌های جذاب را از طریق مدل هوش مصنوعی مولد خود زنده می‌کند.

این شرکت بر قابلیت‌های داستان‌گویی غنی شخصیت‌های تولیدشده توسط هوش مصنوعی خود تأکید می‌کند، که می‌توانند پاسخ‌های احساسی بدهند، تعاملات گذشته را به خاطر بسپارند و از صداهای پیشرفته برای متمایز کردن شخصیت استفاده کنند. در میان کارهای اخیرشان، Charisma AI با MetaHumans شرکت Epic Games همکاری کرده است که می‌تواند به سرعت انسان‌های دیجیتالی با کیفیت بالا ایجاد کند. با استفاده از پلاگین Unreal Engine Charisma، خلاقان می‌توانند اجرای کاراکترها و اسکریپت‌های پویا را در زمان واقعی ویرایش و پیش‌نمایش کنند. برای ساخت بازی هوش مصنوعی گوگل هم از همین ابزار می‌توان استفاده کرد.

GANimator برای انیمیشن

پتانسیل تولید بازی‌های ویدیویی تولید شده توسط هوش مصنوعی توسط GANimator که رویای یک انیماتور بازی‌های ویدیویی است، گسترش می‌یابد. GANimator بر حرکت تولید شده توسط هوش مصنوعی تمرکز دارد، که می‌تواند حرکاتی را ایجاد کند که شبیه عناصر اصلی حرکت اصلی است در حالی که همزمان حرکات بدیع و متنوع را ترکیب می‌کند.

فناوری GANimator همچنین برنامه‌هایی مانند شبیه‌سازی جمعیت، ویرایش فریم، انتقال سبک و کنترل تعاملی برای انواع ساختارهای اسکلتی، مانند دوپا، چهارپا، شش‌پا و موارد دیگر را همه از یک دنباله ورودی واحد، پوشش می‌دهد. این بدان معناست که وقتی اولین ورودی‌ها را دریافت کردید، پر زحمت‌ترین جنبه‌های انیمیشن به هوش مصنوعی مولد سپرده می‌شود.

این نرم افزار ساخت بازی می‌تواند با استفاده از کمتر از 1 درصد از داده‌های ورودی، خروجی‌هایی با کیفیت بالا تولید کند. به طور خلاصه، شما از برنامه بسیار بیشتر از آنچه که قرار می‌دهید بهره می‌برید، حتی برای پیچیده ترین حرکات. حتی برای ساخت بازی هوش مصنوعی اندروید هم می‌توانید از این ابزار استفاده کنید.

Hidden Door برای بازی‌های متنی

هدف اصلی Hidden Door این است که بتواند هر اثر داستانی را به یک تجربه نقش آفرینی مشترک همه‌جانبه تبدیل کند. این پلتفرم از هوش مصنوعی مولد برای قدرت بخشیدن به تجربه Dungeons & Dragons استفاده می‌کند. بازیکنان می‌توانند به دنیای داستان‌های مورد علاقه‌شان که به رمان‌های گرافیکی پویا تبدیل شده‌اند، با متن و تصاویری که بر اساس انتخاب‌هایشان تولید می‌شوند، بپرند.

این شرکت به طور مداوم تمرکز خود را بر تعدیل محتوا ابراز کرده است و بازیکنان را قادر می‌سازد از دنیا لذت ببرند و در عین حال از بازی برای بازیکنان جوان‌تر محافظت کنند. به گفته هیلاری میسون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، “چالش طراحی سیستمی است که بتواند در کنار بازیکنان خلاق بداهه نوازی کند و در عین حال تجربیات داستانی متنوع و ایمن را هدایت کند، و ما معتقدیم که این کار را انجام داده‌ایم.”

Latitude برای ساخت بازی جهان‌باز

Latitude، خالق بازی ماجراجویی مبتنی بر متن AIDungeon، اکنون در حال حرکت به سمت هوش مصنوعی مولد است. با پرش از موفقیت عظیم AIDungeon در سال 2019، این شرکت اکنون تمرکز خود را به ساختن جهانی با هوش مصنوعی با Voyage معطوف کرده است. Voyage، آخرین تلاش هوش مصنوعی مولد Latitude، یک پلتفرم پویا است که به ایجاد جهان‌های غوطه‌ور با امکانات بی‌پایان افتخار می‌کند. هدف این شرکت این است که کاربران بارها و بارها بازی‌های مشابهی را انجام دهند و هر بار یک تجربه کاملاً جدید داشته باشند.

در میان مجموعه گسترده ابزارهای هوش مصنوعی آنها نیز AI Art Studio، یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی است که بسیار شبیه به DALL-E•2 و Midjourney عمل می‌کند و در پاسخ به یک پیام متنی، تصاویر را ایجاد می‌کند.

Spellbrush برای تصویرسازی انیمه

برای تصویرگران انیمه، Spellbrush یک پلتفرم تصویرسازی بازی‌های ویدیویی است که از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق برای کمک به هنر خط، رنگ آمیزی خودکار، طرح‌ها و هنر مفهومی استفاده می‌کند. هوش مصنوعی این شرکت به تصویرگرها و انیماتورها کمک می‌کند تا قطعات را تا 10 برابر سریع‌تر به پایان برسانند و بخش زیادی از کارهای دستی مربوط به سایه‌زنی، رندر کردن و رنگ‌آمیزی تصاویر را به‌طور خودکار از بین می‌برند.

آخرین تلاش Spellbrush در هوش مصنوعی Niji•Journey، همکاری بین Spellbrush و تولید کننده تصویر خانگی میدجرنی است. این برنامه بر روی تولید تصاویر انیمه تمرکز می‌کند و می‌تواند تصاویر با کیفیت بالاتری به سبک انیمه در مقایسه با Midjourney به تنهایی تولید کند.

Scenario اختصاصی برای نسل هنری

هوش مصنوعی زاینده Scenario به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا مولدهای هنری سفارشی را طراحی کنند که بر اساس محتوای خودشان آموزش دیده‌اند. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا موتور هوش مصنوعی اختصاصی خود را بسازند و هر گونه مشکل مربوط به مالکیت تصویر را از بین ببرد.

برای آموزش هوش مصنوعی، کاربران فقط باید چند نمونه تصویر از شخصیت‌ها، وسایل یا محیط ها را وارد کنند. هنگامی که نرم افزار آموزش داده شد، مانند سایر تولیدکنندگان متن به تصویر کار می‌کند. تصاویر به دست آمده به خود بازی محدود نمی‌شوند. آنها همچنین می‌توانند برای مواد تبلیغاتی استفاده شوند.

مدیر عامل شرکت Emmanuel de Maistre بیان کرده است که “هوش مصنوعی مولد برای توسعه بازی به همان اندازه که فتوشاپ برای عکاسی دیجیتال تحول آفرین بوده است، خواهد بود، اما بدون همان تعهد به ثبات سبک، سهولت استفاده و حقوق هر هنرمند نمی‌تواند به آنجا برسد.

هوش مصنوعی مولد: آینده توسعه بازی‌های ویدیویی

بازی‌های ویدیویی
هوش مصنوعی در بازی‌های ویدیویی

با ابزارهای انقلابی، هوش مصنوعی مولد به کسانی که در صنعت بازی‌های ویدیویی هستند کمک می‌کند دوره‌های جدید و هیجان‌انگیزی برای بازی ایجاد کنند و مسیرهای جدیدی را برای توسعه‌دهندگان و بازیکنان ایجاد کند.

ابزارهای جدید از قدرت هوش مصنوعی و بدون کد استفاده می‌کنند تا جریان کار روزمره شما را با راه‌حل های سفارشی برای دقیق‌ترین مشکلات شما تقویت کند. به سادگی نیازهای نرم افزاری خاص خود را تایپ کنید، و هوش مصنوعی هوشمند به طور خودکار یک راه حل سفارشی ایجاد می‌کند.

نوید رضایی
نوید رضایی