هوش مصنوعی برای درمان آلزایمر

ال‌جی در حال توسعه مدل هوش مصنوعی برای درمان آلزایمر

سرفصل‌های مقاله

طبق قرارداد جدید، گروه ال‌جی از مدل هوش مصنوعی خود، EXAONE، برای تجزیه و تحلیل داده‌های تحقیقاتی آزمایشگاه جکسون در رابطه با انواع مختلف سرطان‌ها و بیماری آلزایمر و بررسی علل مرتبط با این بیماری‌ها استفاده خواهد کرد.

گروه ال‌جی اعلام کرد که آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی آن با موسسه زیست‌پزشکی آمریکا، آزمایشگاه جکسون برای توسعه مدل‌های هوش مصنوعی که می‌تواند برای درمان بیماری آلزایمر و سرطان استفاده شود، همکاری می‌کند.

این مشارکت جدید پس از امضای یادداشت تفاهم بین دو نهاد در دسامبر سال گذشته صورت گرفت. طبق قرارداد جدید، گروه ال‌جی از مدل هوش مصنوعی خود، EXAONE، برای تجزیه و تحلیل داده‌های تحقیقاتی آزمایشگاه جکسون در رابطه با انواع مختلف سرطان‌ها و بیماری آلزایمر و بررسی علل مرتبط با این بیماری‌ها استفاده خواهد کرد.

هوش مصنوعی EXAONE ال‌جی برای درمان آلزایمر

هوش مصنوعی EXAONE ال‌جی

EXAONE که توسط تحقیقات هوش مصنوعی ال‌جی، آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی تحت گروه LG توسعه یافته است، یک مدل زبان چندوجهی غول‌پیکر است که می‌تواند هم زبان‌ها و هم تصاویر را به طور همزمان درک کند.

گروه ال‌جی انتظار دارد که EXAONE قادر به تشخیص سرطان با بازرسی بصری اسلایدهای بافت رنگ‌شده، بدون آزمایش‌های گران‌قیمت و تخصصی باشد. مدل هوش مصنوعی همچنین می‌تواند درمان‌های بهینه‌تری را بر اساس اطلاعات ژنومی بیماران به پزشکان پیشنهاد کند. LG اضافه کرد که EXAONE از توسعه داروهای جدید سرطان در آینده نیز پشتیبانی خواهد کرد.

گروه ال‌ جی و مدل‌های هوش مصنوعی آزمایشگاه جکسون قادر خواهند بود درمان‌ها و تشخیص‌های شخصی و دقیقی را برای بیماران ارائه دهند.

آخرین همکاری پس از آن صورت گرفت که کو کوانگ مو، رئیس گروه ال‌جی، سال گذشته گفت که این شرکت به دنبال محرک‌های رشد جدید در بخش‌های هوش مصنوعی و زیستی است. کسب‌وکار زیستی ال‌جی در حال حاضر در مراحل اولیه خود است. اما، اگر تلاش‌های مستمری انجام دهیم، در آینده به نمایندگی از ال‌ جی رشد خواهد کرد.

بائه کیونگ هون، رئیس تحقیقات هوش مصنوعی ال‌جی، همچنین گفت: «تحقیقات هوش مصنوعی ال‌جی به تلاش‌های تحقیق و توسعه ما برای دستیابی به نتایج معنادار در بخش زیستی ادامه خواهد داد، که به موتور رشد آینده ما تبدیل خواهد شد.»

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی