امنیت سایبری

معرفی راه‌حل امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت

سرفصل‌های مقاله

واحد امنیت سایبری غول فناوری مایکروسافت، یک راه حل مبتنی بر هوش مصنوعی با نام Secure Future Initiative را معرفی کرد. این راه‌حل امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی برای پاسخ به حملات سایبری در حال افزایش طراحی شده است.

پیتر ماکورا، مدیرعامل مایکروسافت فیلیپین گفت: از آنجایی که فیلیپینی‌ها بیشتر از فناوری‌های دیجیتال استقبال می‌کنند، تقریباً اجتناب‌ناپذیر است که شاهد افزایش تهدیدات سایبری نیز باشیم. در سال 2022، فیلیپین چهارمین کشور مورد هدف بود. اکنون، رسیدگی به افزایش سرعت، مقیاس و پیچیدگی حملات سایبری ضروری شده است.

SFI بر روی سه ستون ساخته شده است:

  • امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی
  • پیشرفت در مهندسی نرم افزار اساسی
  • حمایت از پایبندی قوی به هنجارهای بین المللی

SFI ؛ امنیت سایبری مبتنی بر هوش

هوش مصنوعی
امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی

مایکروسافت با استناد به شکاف‌های مهارتی دائمی در صنعت فناوری اطلاعات، معتقد است که راه‌حل‌های امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا از شبکه‌ها و سیستم‌های خود در برابر حملات سایبری محافظت کنند.

امنیت Copilot مایکروسافت، که یک مدل زبان بزرگ را با یک مدل امنیتی خاص ترکیب می‌کند، می‌تواند بینش‌ها و توصیه‌های زبان طبیعی را از داده‌های پیچیده ایجاد کند و تحلیل‌گران را مؤثرتر و پاسخ‌گوتر کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: مایکروسافت متعهد به ساخت یک سپر سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی است که از مشتریان و کشورهای سراسر جهان محافظت می‌کند.

راه حل‌های امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی

شبکه جهانی مراکز داده مبتنی بر هوش مصنوعی و مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی مایکروسافت شرکت را قادر می‌سازد تا از قدرت هوش مصنوعی برای پیشبرد حفاظت از امنیت سایبری استفاده کند. به عنوان بخشی از SFI، مایکروسافت کار خود را در چندین جبهه تسریع خواهد کرد، از جمله استفاده از هوش مصنوعی برای پیشبرد اطلاعات تهدید این شرکت، که امکان شناسایی و تجزیه و تحلیل سریع‌تر تهدیدات سایبری را فراهم می‌کند.

علاوه بر هوش مصنوعی، SFI نوآوری‌هایی را در مهندسی نرم افزار اساسی ایجاد می‌کند و چرخه حیات توسعه امنیت مایکروسافت (SDL) را به یک فرآیند پویا (dSDL) تبدیل می‌کند. این تکامل اقدامات امنیت سایبری را در برابر تهدیدات نوظهور در طول مراحل توسعه نرم افزار یکپارچه می‌کند.

SFI مایکروسافت همچنین بر تقویت محافظت از هویت، تسریع در پاسخگویی به آسیب‌پذیری و افزایش به‌روزرسانی‌های امنیتی برای پلتفرم‌های ابری تأکید دارد. تلاش‌ها شامل کاهش زمان کاهش آسیب‌پذیری‌های ابری تا 50 درصد و حمایت از گزارش‌دهی شفاف در بخش فناوری است که در رسیدگی به جرایم سایبری فزاینده گزارش‌شده در فیلیپین بسیار مهم است. امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی به یکی از اهداف اصلی مایکروسافت تبدیل شده است.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی