هوش مصنوعی مولد
شرکت مایکروسافت

دوره آموزش رایگان هوش مصنوعی مولد در مایکروسافت

سرفصل‌های مقاله

مایکروسافت یک دوره آموزشی مهارتی جدید راه اندازی کرده است. از طریق این دوره، کاربران مفاهیم مقدماتی هوش مصنوعی، از جمله نگاهی به چارچوب‌های هوش مصنوعی را یاد می‌گیرند و پس از اتمام، گواهینامه Career Essentials دریافت می‌کنند. اما دوره آموزش رایگان هوش مصنوعی مولد مایکروسافت به چه منظوری راه‌اندازی خواهد شد؟

مایکروسافت یک ابتکار جدید را برای کمک به مردم سراسر جهان در یادگیری هوش مصنوعی به روشی بهتر اعلام کرده است. ابتکار جدید، که بخشی از برنامه مهارت‌های مایکروسافت برای شغل‌های مختلف است، شامل دوره‌های آموزشی رایگان و جدیدی است که با لینکدین توسعه یافته‌اند. پس در ادامه برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزش رایگان هوش مصنوعی مولد با ما همراه باشید.

دوره آموزش رایگان هوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی
دوره آموزش رایگان هوش مصنوعی

مایکروسافت و لینکدین مسیر یادگیری جدیدی را برای ارائه محتوای آموزشی هوش مصنوعی مولد راه‌اندازی کرده‌اند. این برنامه برای افرادی که می‌خواهند گواهی حرفه‌ای در هوش مصنوعی مولد داشته باشند خوب به نظر می‌رسد.

گزارش اخیر Nasscom نشان داد که هند دومین کشور از لحاظ تعداد استعدادهای هوش مصنوعی در سطح جهان است و از نظر نفوذ مهارت و تمرکز هوش مصنوعی در رتبه اول قرار دارد. با این حال، با در نظر گرفتن پایگاه استعداد فعلی که تقریباً 420000 متخصص را شامل می‌شود، هند هنوز تنها 51 درصد از تقاضای نیاز به استعدادهای تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ هوش مصنوعی در هند را دارد.

مایکروسافت می‌گوید که هوش مصنوعی آماده است تا روشی کاملاً جدید برای کار ایجاد کند. همانطور که سرعت حرکت اطلاعات از توانایی ما برای ادامه‌دادن پیشی می‌گیرد بنابراین، کمپین جدیدی برای کمک به مردم در یادگیری هوش مصنوعی راه‌اندازی شده. این غول فناوری ادعا می‌کند که نزدیک به 70000 دانش آموز زن در دو سال گذشته توسط این شرکت در زمینه مهارت‌های هوش مصنوعی آموزش دیده‌اند.

گونجان پاتل، مدیر و رئیس موسسه خیریه، مایکروسافت هند گفت: «مهارت‌های هوش مصنوعی سومین اولویت برای استراتژی‌های آموزشی شرکت‌، در کنار تفکر تحلیلی و خلاق است. هوش مصنوعی پتانسیل فوق العاده‌ای برای توانمندسازی کارمندان دارد.

هوش مصنوعی مولد از زمانی که ChatGPT در نوامبر 2022 راه اندازی شد، محبوبیت زیادی کسب کرده است. این سرویس ربات‌چت به دلیل مجموعه مهارت‌های خود توانست مردم را تحت تاثیر قرار دهد و حتی برخی از آنها را بترساند.

در حالی که بسیاری از مردم از آن برای انجام سریع کار خود استفاده می‌کنند، بسیاری از کاربران همچنین می‌ترسند که مشاغل آنها در خطر باشد زیرا هوش مصنوعی قادر است کارها را با سرعتی بسیار بیشتر از انسان انجام دهد. هوش مصنوعی می‌تواند برای بسیاری از کار‌ها برای اینکه به روشی هوشمندانه‌تر و کارآمدتر انجام شوند، استفاده شود. از این رو، شرکت‌ها به تدریج به متخصصان هوش مصنوعی اهمیت بیشتری می‌دهند.

به عنوان بخشی از برنامه مهارت‌های شغلی، این ابتکار جدید مایکروسافت، در راستای ارائه مهارت‌های دیجیتال به مردم سراسر جهان است و به تلاش‌های مایکروسافت برای کاهش شکاف مهارت‌های امنیت سایبری می‌پیوندد. ابتکار آموزش مهارت‌های هوش مصنوعی اولین گام از مجموعه تعهداتی است که مایکروسافت برای کمک به همه افراد در همه جا برای دستیابی بیشتر به هوش مصنوعی مولد انجام می‌دهد.

نظر شما در مورد آموزش رایگان هوش مصنوعی مولد توسط مایکروسافت چیست؟ شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی