مایکروسافت
, ,

مایکروسافت بینگ موتور جستجوی پیش‌فرض ChatGPT شد

سرفصل‌های مقاله

مایکروسافت بینگ اکنون موتور جستجوی پیش‌فرض ChatGPT است. همچنین مایکروسافت در حال ادغام قابلیت‌های هوش مصنوعی بینگ در برنامه‌های ویندوز 11 است.

موتور جستجوی بینگ در کنفرانس بیلد 2023 مایکروسافت اعلام کرد که در حال ادغام با ChatGPT است. چت‌جی‌بی‌تی اکنون Bing را به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض خود معرفی می‌کند و تجربه جستجویی جدیدی را برای کاربران فراهم می‌کند که در آن پاسخ‌ها سریع‌تر و به‌روز‌تر است.

این ادغام ChatGPT را قادر می‌سازد تا پاسخ‌های خود را از طریق داده‌های این موتور جستجو بهبود و همچنین امکان ذکر نقل قول‌ها را نیز به گزینه‌های خود اضافه کند. این قابلیت جدید فعلا برای مشترکین ChatGPT Plus ارائه می‌شود و به زودی از طریق فعال سازی بک افزونه در دسترس کاربران رایگان نیز قرار خواهد گرفت.

گسترش اکوسیستم مایکروسافت بینگ

مایکروسافت
مایکروسافت بینگ

ادغام بینگ با ChatGPT بخشی از تعهد مایکروسافت و OpenAI برای پشتیبانی و رشد اکوسیستم هوش مصنوعی است. پشتیبانی گسترده بینگ از ChatGPT به این معنی است که افراد پاسخ‌های مرتبط‌تری را بر اساس مکالمات دریافت خواهند کرد.

علاوه بر ادغام موتور جستجوی بینگ برای ChatGPT، مایکروسافت و OpenAI از پشتیبانی و توسعه یک اکوسیستم پلاگین هوش مصنوعی مشترک خبر دادند. اینکار به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا از یک پلتفرم برای توسعه پلاگین‌های هوش مصنوعی استفاده کنند، که هم در سطوح مصرف‌کننده و هم در سطح تجاری کار می‌کند.

به عنوان بخشی از پلتفرم پلاگین مشترک، مایکروسافت تقریباً ۲۵ افزونه از جمله Expedia، Klarna، TripAdvisor و Spotify را به پشتیبانی افزونه بینگ اضافه می‌کند. مایکروسافت همچنین اعداد جدیدی را در مورد خود بینگ منتشر کرد:

کاربران بینگ بیش از نیم میلیارد چت داشته‌اند، بیش از 200 میلیون تصویر با Bing Image Creator ایجاد کرده‌اند و دانلود روزانه اپلیکیشن موبایل بینگ از زمان راه‌اندازی هشت برابر شده است. اما با در دسترس بودن برنامه ChatGPT، این اعداد می‌توانند به سرعت تغییر کنند.

اپلیکیشن ChatGPT در حال حاضر فقط برای iOS در دسترس است، اما انتظار می‌رود به زودی در دستگاه‌های اندرویدی هم قابل استفاده شود.

گوگل هم که نمی‌خواست از این رقابت عقب بماند، ربات‌چت جستجوی خود به نام Bard را به عنوان یک پروژه آزمایشی درست قبل از معرفی چت‌بات بینگ رونمایی کرد.

به نظر شما این ادغام چه تاثیراتی را برروی آینده هوش مصنوعی خواهد گذاشت؟ آیا مایکروسافت بینگ با کمک OpenAI می‌تواند جای گوگل را بگیرد؟ شما هم می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی با Chatgpt هوش مصنوعی مولد برتر دنیا صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی