نتفلیکس : هوش مصنوعی مولد

نتفلیکس : هوش مصنوعی مولد برای ما تأثیر منفی دارد

سرفصل‌های مقاله

نتفلیکس در گزارش سالانه خود نگرانی‌های خود را در مورد هوش مصنوعی مولد بیان می‌کند و می‌گوید که می‌تواند بر عملکرد و توانایی رقابت آن تأثیر منفی بگذارد. این شرکت هشدار می‌دهد که استفاده از هوش مصنوعی مولد توسط رقبا ممکن است به آنها مزیت بدهد و منجر به ادعاهای مالکیت معنوی شود.

در دسترس بودن حفاظت از حق چاپ برای محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نامشخص است. هوش مصنوعی مولد قبلاً در تولید فیلم «همه چیز همه جا همه در یک زمان» استفاده شده است.

تاثیر هوش مصنوعی زاینده در نتفلیکس

تاثیر هوش مصنوعی زاینده در نتفلیکس
تاثیر هوش مصنوعی زاینده در نتفلیکس

نتفلیکس در مورد هوش مصنوعی زاینده می‌گوید که تهدید به نظر می‌رسد و چنین فناوری‌هایی می‌توانند بر عملکرد و توانایی آن برای رقابت مؤثر با سایر شرکت‌ها تأثیر منفی بگذارند.

این غول استریمینگ در گزارش سالانه خود که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرده است، اعلام کرده است که پیشرفت‌های فناوری جدید، از جمله توسعه و استفاده از هوش مصنوعی مولد، به سرعت در حال تکامل است.

این شرکت گفت:

اگر رقبای ما با استفاده از چنین فناوری‌هایی به مزیتی دست یابند، توانایی ما برای رقابت موثر و نتایج عملیات ما می‌تواند تاثیر نامطلوبی داشته باشد.

نتفلیکس همچنین گفت که استفاده یا پذیرش فناوری‌های جدید و نوظهور «ممکن است قرار گرفتن ما در معرض ادعاهای مالکیت معنوی را افزایش دهد و در دسترس بودن حق چاپ و سایر حفاظت‌های مالکیت معنوی برای مطالب تولید شده توسط هوش مصنوعی نامشخص است. هنوز روزهای اولیه برای سرگرمی‌های مولد با هوش مصنوعی است، اما همه چیز می‌تواند به سرعت تغییر کند.

مقاله اخیر وال استریت ژورنال اشاره کرد که ابزارهای هوش مصنوعی در دسترس می‌توانند خط داستانی، قوس شخصیت‌ها و دیالوگ‌ها را پیشنهاد کنند. ChatGPT حتی می‌تواند یک اسکریپت اساسی بنویسد، زمانی که چند دستور داده شود. هوش مصنوعی مولد در ساخت فیلم سال 2022 «همه چیز همه جا همه به یکباره» استفاده شد.

بر اساس گزارش‌ها، در حال حاضر سیستم‌های هوش مصنوعی مولدی وجود دارد که می‌تواند ویدیو ایجاد کند. همچنین از هوش مصنوعی برای ارائه پیش‌بینی‌های مبتنی بر داده‌ها در مورد تأثیر داستان‌های غیرعادی بر بینندگان استفاده می‌شود.

در ماه می سال گذشته، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) به دلیل درآمد نویسندگان فیلم و تلویزیون از برنامه‌های خدمات استریم دست به اعتصاب زد و از شرکت‌های تولید خواست «استفاده از محتوای تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی یا فناوری‌های مشابه را قانون‌گذاری کنند.

شما هم می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی