اندروید

ChatGPT وارد دستگاهای اندرویدی می‌شود

سرفصل‌های مقاله

OpenAI می‌خواهد تا حد امکان کاربران ChatGPT را راضی نگه‌دارد برای همین قرار است ChatGPT وارد دستگاهای اندرویدی شود.

ابزارهای هوش مصنوعی

علاقه کاربران به هوش مصنوعی همچنان رو به افزایش است و OpenAI امروز اعلام کرد که نسخه اندرویدی از چت‌بات محبوب خود ChatGPT را هفته آینده منتشر می‌کند. اگر از دستگاهای اندرویدی استفاده می‌کنید، چت جی‌بی‌تی اکنون به صورت 24 ساعته در جیب شما در دسترس خواهد بود، درست همانطور که از ماه می برای کاربران iOS در دسترس بوده است.

ورود ChatGPT به دستگاهای اندرویدی

ورود ChatGPT
ورود ChatGPT به دستگاهای اندرویدی

ChatGPT با توانایی خود در ایجاد پاسخ‌های منسجم و متفکرانه به درخواست‌های زبان طبیعی، دنیا را در بر گرفته است. از هفته آینده، کاربران اندروید این فرصت را خواهند داشت که از آن بخواهند فیزیک کوانتومی را توضیح دهد یا یک ماهی در حال حرکت بسازد. پیش ثبت نام در حال حاضر از طریق فروشگاه Google Play در دسترس است.

این خبر پس از آن منتشر شد که شرکت هوش مصنوعی OpenAI تلاش‌های زیادی را برای ایمن‌تر‌ کردن و شفاف‌تر کردن سیستم‌هایش از طریق ابتکاراتی مانند واترمارک محتوا نشان داد. این شرکت با بررسی دقیق در مورد هوش مصنوعی خود در مواردی که اطلاعات نادرست تولید می‌کند یا برای تقلب استفاده می‌شود، مواجه شده است.

OpenAI تاکید کرد که برنامه اندروید در مقایسه با نسخه وب از موارد ایمنی پیشرفته‌تری برخوردار است و شامل ویژگی‌هایی مانند همگام‌سازی تاریخچه مکالمه بین دستگاه‌ها مانند برنامه iOS می‌شود.

البته اعلام ورود ChatGPT به دستگاهای اندرویدی بی‌دلیل هم نیست. استارت‌آپ‌های دیگر به سرعت در حال رشد هستند، مانند Anthropic با دستیار Claude 2 خود، که به کاربران اجازه می‌دهد خدماتی بیش از ۱۰ برابر بیشتر از محدودیتهای تعیین شده در نسخه پولی chatgpt به کاربران خود ارايه کند. از سوی دیگر، ترافیک چت‌بات OpenAI در این ماه برای اولین بار از زمان راه‌اندازی آن کاهش یافت.

راه‌اندازی اپلیکیشن IOS و اندروید، OpenAI را در رقابت مستقیم با Bing Chat مایکروسافت قرار می‌دهد که از فناوری GPT-4 OpenAI نیز استفاده می‌کند و یکی از راه‌های آزمایش مدل زبان بزرگ (LLM) بدون استفاده از مرورگر وب بود.

استفاده از یادگیری ماشینی فراتر از ربات‌های چت است. هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به ابزار تجاری جدی است و جایگزین مشاغل انسانی در نوشتن، کدنویسی، خدمات درمانی و موارد دیگر می‌شود. تأثیرات آن بر جامعه می‌تواند بسیار زیاد باشد و نیاز به نظارت بیشتر بر مسائلی مانند حریم خصوصی و تعصب دارد.

با این حال، داشتن یک همراه خوش بیان برای توضیح تئوری‌های ریاضی مبهم یا سرودن غزل ممکن است به اندازه کافی فریبنده به نظر برسد تا کاربران بیشتری ChatGPT را در هفته آینده در فروشگاه Google Play دانلود کنند.

نظر شما در مورد ورود ChatGPT به دستگاهای اندرویدی چیست؟ شما می‌توانید همین حالا اپلیکیشن اندرویدی زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید و به موتور‌های هوش مصنوعی مولد ChatGPT و لئوناردو دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی