شرکت OpenAI

شرکت OpenAI توکیو را برای اولین دفتر آسیایی خود انتخاب کرد

سرفصل‌های مقاله

شرکت OpenAI از افتتاح یک دفتر جدید در توکیو خبر داده است تا گسترش خود را در بازار آسیا افزایش دهد.

هدف دفتر جدید تقویت همکاری با دولت ژاپن، مشاغل محلی و موسسات تحقیقاتی برای توسعه ابزارهای هوش مصنوعی متناسب با نیازهای منحصر به فرد ژاپن است.

توکیو برای اولین سرمایه گذاری آسیایی OpenAI به دلیل رهبری جهانی در فناوری، فرهنگی اختصاص داده شده به خدمات و جامعه نوآور انتخاب شد.

دفتر آسیایی شرکت OpenAI در توکیو

دفتر آسیایی شرکت OpenAI

سام آلتمن، مدیر عامل شرکت OpenAI توضیح داد: «ما از حضور در ژاپن که دارای تاریخ غنی از مردم و فناوری است که برای انجام کارهای بیشتر گرد هم می‌آیند، هیجان زده هستیم. ما بر این باوریم که هوش مصنوعی با توانمندسازی افراد برای خلاقیت و بهره‌وری بیشتر، کار را تسریع می‌کند، در حالی که ارزش گسترده‌ای را برای صنایع فعلی و جدید ارائه می‌کند که هنوز تصور نشده است.»

برای اطمینان از مشارکت مؤثر در جامعه محلی و پیشروی ابتکارات OpenAI در ژاپن، تادائو ناکازاکی به عنوان رئیس OpenAI ژاپن مورد استقبال قرار گرفت. نقش ناکازاکی شامل رهبری تلاش‌های تعامل تجاری و بازار و ایجاد یک تیم محلی برای پیشبرد امور جهانی، ورود به بازار، ارتباطات، عملیات و سایر عملکردهای مربوط به ژاپن خواهد بود.

OpenAI به کسب و کارهای محلی دسترسی زودهنگام به مدل سفارشی GPT-4 بهینه‌سازی شده برای زبان ژاپنی می‌دهد. این مدل سفارشی دارای عملکرد بهبود یافته در ترجمه و خلاصه کردن متن ژاپنی است، مقرون به صرفه بودن را ارائه می‌دهد و تا سه برابر سریع‌تر از مدل قبلی خود عمل می‌کند.

دفتر جدید شرکت OpenAI را به مشاغل بزرگی مانند Daikin، Rakuten و TOYOTA Connected نزدیک‌تر می‌کند، که از ChatGPT Enterprise برای ساده‌سازی عملیات تجاری پیچیده، کمک به تجزیه و تحلیل داده‌ها و بهبود گزارش‌دهی داخلی استفاده می‌کنند.

دولت‌های محلی، از جمله شهر یوکوسوکا، این فناوری را برای افزایش کارایی خدمات عمومی اتخاذ می‌کنند. شهر یوکوسوکا به طور قابل توجهی دسترسی ChatGPT را برای تقریباً تمام کارمندان شهر گسترش داده است و 80 درصد از آنها افزایش بهره‌وری را گزارش کرده‌اند.

نقش دولت ژاپن به عنوان یک صدای پیشرو در سیاست هوش مصنوعی – به ویژه پس از ریاست فرآیند هوش مصنوعی هیروشیما – با هدف تقویت توسعه هوش مصنوعی همسو با کرامت انسانی، تنوع و شمول، و جوامع پایدار است. شرکت OpenAI به دنبال کمک به اکوسیستم محلی و بررسی راه‌حل‌های هوش مصنوعی برای چالش‌های اجتماعی، مانند کاهش جمعیت روستایی و کمبود نیروی کار، در منطقه است.

گسترش OpenAI به ژاپن، مأموریت جهانی آن برای اطمینان از سودمندی هوش مصنوعی برای همه بشریت را برجسته می‌کند و بر اهمیت ترکیب دیدگاه‌های متنوع تأکید می‌کند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی