هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Pika چیست؟ ابزاری برای ساخت ویدئو + ویدیو

سرفصل‌های مقاله

هوش مصنوعی Pika نشان دهنده یک جهش پیشگامانه در ایجاد ویدیو و ادغام مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی است که قادر به تولید و ویرایش فیلم‌ها در سبک‌های مختلف مانند انیمیشن سه بعدی، انیمه، کارتون و سکانس‌های سینمایی است، و تولید ویدئو با کیفیت بالا را برای سازندگان با هر زمینه‌ای ممکن می‌کند.

ابزار ویدیویی Pika AI یک جهش انقلابی در دنیای ایجاد ویدیو است که به افراد این امکان را می‌دهد تا بدون زحمت صندلی کارگردان را به دست بگیرند.

شش ماه پس از آغاز به کار، Pika به یک جامعه پر جنب و جوش متشکل از نیم میلیون کاربر تبدیل شده است و هر هفته میلیون‌ها ویدیو تولید می‌کند. چیزی که پیکا را متمایز می‌کند فقط اعداد و ارقام آن نیست، بلکه دیدگاهی است که تجسم می‌کند. چشم اندازی برای توانمندسازی هر فردی برای اینکه کارگردان روایت خود باشد.

هوش مصنوعی Pika چیست؟

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی Pika

ابزار ویدئویی Pika AI که توسط Pika Labs توسعه یافته است، نشان دهنده یک پیشرفت پیشگامانه در حوزه ایجاد ویدئو است. این ابزار نوآورانه از مدل‌های هوش مصنوعی (AI) پیشرفته استفاده می‌کند تا کاربران را قادر سازد بدون زحمت ویدیوها را در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و ژانرها تولید و ویرایش کنند.

در ادامه ویژگی‌های اصلی ابزار ویدئویی هوش مصنوعی Pika را بررسی می‌کنیم.

  • تولید ویدئو با هوش مصنوعی: ویژگی شاخص Pika حول مدل پیشرفته هوش مصنوعی آن می‌چرخد که قادر به تولید و دستکاری ویدیوها است. این مدل هوش مصنوعی برای درک سبک‌های مختلف مانند انیمیشن سه بعدی، انیمیشن، کارتونی، سکانس‌های سینمایی و غیره طراحی شده است.
  • ویرایش همه کاره ویدیو : با اجازه دادن به کاربران برای ویرایش و اصلاح ویدیوها به روش‌های مختلف، فراتر از نسل صرف می‌شود. کاربران می‌توانند ابعاد ویدیو را تغییر دهند، عناصر درون ویدیو (مانند لباس، شخصیت‌ها و محیط‌ها) را تغییر دهند و با استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، طول ویدیو را افزایش یا تغییر دهند.
  • قابلیت تبدیل یکپارچه : ابزار ویدئویی Pika AI ویژگی‌های تبدیل یکپارچه مانند تبدیل متن به ویدئو، تصویر به ویدئو و تبدیل ویدئو به ویدئو را فراهم می‌کند. این قابلیت‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا اشکال مختلف محتوا را به دنباله‌های ویدیویی جذاب تبدیل کنند.
  • رابط کاربر پسند : این ابزار به گونه ای طراحی شده است که کاربر پسند باشد، و تضمین می‌کند که حتی کسانی که تخصص فنی گسترده‌ای ندارند نیز می‌توانند به طور موثر از ویژگی‌های آن استفاده کنند. هدف این است که فرآیند ایجاد ویدیو برای مخاطبان گسترده قابل دسترسی باشد.
  • دسترسی مبتنی بر وب : پیکا با معرفی یک تجربه وب جدید، دسترسی خود را گسترش داده است. کاربران اکنون می‌توانند از طریق مرورگرهای وب در پلتفرم‌های دسکتاپ و موبایل به این ابزار دسترسی داشته باشند.

ابزار ویدیویی هوش مصنوعی Pika، جامعه‌ای پر جنب و جوش را تقویت می‌کند، همانطور که پایگاه کاربر به سرعت در حال رشد آن با بیش از نیم میلیون کاربر نشان می‌دهد. این انجمن با تولید میلیون‌ها ویدیو در هفته، فعالانه به پلتفرم کمک می‌کند. هدف پیکا با ساده‌سازی و دموکراتیک کردن فرآیند تولید ویدیو، توانمندسازی افراد با توانایی ایجاد ویدیوهای با کیفیت حرفه‌ای بدون توجه به پیشینه یا مهارت‌های فنی آن‌ها است.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی Pika

۱. پیوستن به فهرست انتظار: از وب سایت Pika AI در pika.art دیدن کنید.

۲. ثبت نام در لیست انتظار: به دنبال گزینه‌ای برای پیوستن به لیست انتظار یا ثبت نام باشید. آدرس ایمیل یا هر گونه اطلاعات مورد نیاز را برای ثبت علاقه خود به دسترسی به ابزارها و ویژگی‌های Pika AI ارائه دهید.

pika ai

۳. دسترسی به Pika 1.0: پس از دریافت دسترسی یا دعوت نامه، از وب سایت Pika AI دیدن کنید. با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد شوید یا دستورالعمل‌های ارائه شده در ایمیل دعوت را دنبال کنید.

۴. نوشتن ایده: ایده خود را برای ویدیویی که می‌خواهید بسازید مشخص کنید. این می‌تواند شامل خط داستانی، شخصیت‌ها، صحنه‌ها یا هر عنصر خاصی باشد که برای ویدیوی خود تصور می‌کنید.

۵. مشاهده ویدیو: تبریک! شما به تازگی یک ویدیوی هوش مصنوعی تولید کرده‌اید. قطعات خود را تمرین و کامل کنید.

دیدگاه pika

آزمایشگاه‌های پیکا آینده‌ای را متصور هستند که در آن هر کسی می‌تواند یکپارچه کارگردان داستان‌های خود شود. آنها با ایجاد پل ارتباطی با فناوری با خلاقیت، تلاش می‌کنند تا چشم انداز ایجاد ویدیو را دوباره تعریف کنند و محیطی را ایجاد کنند که در آن تخیل هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد.

به طور کلی، هوش مصنوعی Pika به عنوان شاهدی بر تلفیق هوش مصنوعی و خلاقیت است و پلتفرمی را ارائه کرده که به کاربران امکان می‌دهد پتانسیل هنری خود را آزاد کنند و محتوای ویدیویی جذاب را بدون زحمت تولید کنند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی