صرافی رابین‌هود

استفاده کاربران صرافی رابین‌هود از ابزارهای هوش مصنوعی برای ترید

سرفصل‌های مقاله

صرافی رابین‌هود، یک شرکت تحقیقاتی سرمایه‌گذاری مبتنی بر هوش مصنوعی را خریداری کرده است. کاربران Robinhood به زودی به ابزارهای هوش مصنوعی (AI) برای انجام معاملات آگاهانه‌تر پس از خرید شرکت تحقیقاتی سرمایه‌گذاری Pluto Capital توسط این شرکت دسترسی خواهند داشت.

رابین‌هود در بیانیه اول جولای گفت که هوش مصنوعی پلوتو استراتژی‌های سرمایه‌گذاری شخصی، ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ها و بینش‌های آنی را برای معامله‌گران رابین‌هود فراهم می‌کند تا «به سرعت و با اطمینان تصمیم‌گیری کنند».

cta-gif-album-m
cta-gif-album

بنیان‌گذار و مدیر عامل پلوتو، جیکوب سانسبری می‌گوید : این خرید همچنین، به صرافی رابین‌هود کمک می‌کند تا در نقشه راه محصول و ادغام هوش مصنوعی آن کمک کند.

ورود هوش مصنوعی به صرافی رابین‌هود

صرافی رابین‌هود

ابزار هوش مصنوعی با ارزیابی میزان تحمل ریسک، اهداف سرمایه‌گذاری و معاملات گذشته انجام شده توسط هر کاربر Robinhood به بهینه‌سازی سبد سرمایه‌گذاران کمک می‌کند.

مدل‌های زبان بزرگ پلوتو دارای بینش‌های آنی درباره داده‌های مالی جهانی مانند قیمت سهام، مقالات خبری، اطلاعات مالی شرکت، کارت‌های گزارش و پرونده‌هایی هستند که از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و از آن دریافت می‌شود.

صرافی رابین‌هود گفت: این به معنای شناسایی سریع‌تر روندها و فرصت‌ها است و به سرمایه‌گذاران مزیت رقابتی می‌دهد. پلوتو توسط Sansbury در آگوست 2021 در منطقه خلیج سانفرانسیسکو تاسیس شد.

پیش از آن، سانسبری به‌عنوان مدیر فنی و مهندس نرم‌افزار ارشد در Nvidia، یک غول پردازش گرافیکی و تراشه‌های هوش مصنوعی، کار می‌کرد که ماه گذشته برای مدت کوتاهی با ارزش‌ترین شرکت جهان تبدیل شد.

در همین حال، رابین‌هود ماه گذشته صرافی بیت استمپ را به قیمت 200 میلیون دلار خریداری کرد که از آن برای خدمات رسانی به مشتریان سازمانی در ایالات متحده استفاده خواهد کرد. خرید رابین‌هود همچنان مشمول تایید مقررات است اما انتظار می‌رود در نیمه اول سال 2025 نهایی شود.

ولاد تنف، مدیر عامل Robinhood در آن زمان هنگام توضیح خرید این شرکت گفت: صنعت ارزهای دیجیتال “به طور اساسی سیستم مالی را سازماندهی مجدد خواهد کرد.” صرافی رابین‌هود در حال حاضر 23.9 میلیون مشتری سرمایه‌گذاری شده، 13.7 میلیون کاربر فعال ماهانه و 130 میلیارد دلار دارایی تحت قیمومت دارد.

داده‌های مالی گوگل نشان می‌دهد که سهام Robinhood (HOOD) در اول ژوئن با 0.35 درصد افزایش در روز 22.97 دلار معامله می‌شود.

منبع : cointelegraph

نوید رضایی
نوید رضایی