گلکسی S24
شرکت های هوش مصنوعی

استفاده سامسونگ از هوش مصنوعی برای جذابیت گلکسی S24

سرفصل‌های مقاله

سامسونگ امیدوار است که ابزارهای متنی، صوتی، تصویری و ویدیویی هوش مصنوعی مولد بتواند به گلکسی S24 کمک کند تا جایگاه اول را در بازار تلفن به دست آورد.

سامسونگ به شدت به ترفندهای هوش مصنوعی برای جدیدترین گوشی‌های اندرویدی S24 ممتاز خود متمایل شده است، از جمله ترجمه تماس تلفنی فوری، جستجوی جدید گوگل و ویژگی‌های پیشرفته ویرایش تصویر و ویدیو در حالی که تلاش می‌کند دوباره، علاقه مصرف‌کننده را برانگیزد.

سری گلکسی S24، که در رویدادی در کالیفرنیا در روز چهارشنبه معرفی شد، توسط بزرگترین و گرانترین تیتانیوم پوشیده شده به نام “Ultra” ساخته می‌شود که دارای جدیدترین تراشه‌های کوالکام، درخشان‌ترین صفحه نمایش و قدرتمندترین دوربین است. اما در تغییری برای شرکت مسلط کره جنوبی، به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری به ویژگی‌های پر زرق و برقی که توسط برند جدید هوش مصنوعی گلکسی ارائه می‌شوند، تغییر کرده است.

استفاده از هوش مصنوعی در سامسونگ گلکسی S24

سامسونگ گلکسی S24
هوش مصنوعی در سامسونگ گلکسی S24

بسیاری از افزودنی‌های این گوشی با رقبای طیف پیکسل گوگل و سایرین، از جمله استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی Gemini سازنده اندروید، سازگاری دارند. ویژگی جدید ترجمه زنده سامسونگ است که امکان مکالمه تلفنی، صوتی و متنی را در زمان واقعی، دو طرفه بین 13 زبان مختلف، مشابه آنچه توسط Google Translate ارائه می‌دهد، دارد، در حالی که «Chat Assist» به بررسی پیام‌ها برای لحن مناسب، فراتر از املای ساده و دستور زبان کمک می‌کند.

ویژگی‌های ویرایش ویدیو و عکس این تلفن همراه با فناوری هوش مصنوعی زاینده است. اینها شامل حذف معمولی اشیا، پس‌زمینه و تصحیح تصویر می‌شود، در حالی که هوش مصنوعی آن می‌تواند با ایجاد فریم‌های اضافی برای کاهش سرعت عمل، ویدیوهای آهسته فوری از ویدیوهای معمولی شما تولید کند.

ویرایشگر تصویر سامسونگ یک واترمارک و ابرداده به هر محتوای تغییر یافته با هوش مصنوعی اضافه می‌کند، حرکتی که به طور گسترده مورد استقبال تحلیلگران قرار گرفته است.

بن وود، تحلیلگر ارشد CCS Insight می‌گوید: «دستگاه‌های سری گلکسی S24، همراه با طیف پیکسل‌های گوگل، آغاز مصرف هوش مصنوعی در گوشی‌های هوشمند هستند. این روندی است که توسط همه سازندگان گوشی‌های هوشمند از جمله اپل تکرار خواهد شد، زیرا آنها به طور گسترده‌ای تعدادی از قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را به دستگاه‌های جدید خود اضافه می‌کنند.

گوگل با همکاری سامسونگ راهی جدید به نام Circle to Search را به گوگل معرفی کرد که در 31 ژانویه بر روی اندرویدهای منتخب از جمله سری S24 و Pixel 8 راه اندازی می‌شود. کاربران به سادگی دکمه صفحه اصلی یا نوار اشاره را پایین نگه می‌دارند، آنچه را که می‌خواهند روی صفحه جستجو کنند حلقه می‌زنند و هوش مصنوعی گوگل بقیه کارها را انجام می‌دهد.

سامسونگ همچنین در ارائه هفت سال پشتیبانی نرم‌افزاری برای گوشی‌های جدید به گوگل ملحق شد تا بتوان آنها را برای مدت طولانی‌تری به صورت ایمن استفاده کرد و در تلاش برای کاهش اثرات زیست‌محیطی آن، از تنوع و مقدار بیشتری از مواد بازیافتی در ساخت گلکسی S24 استفاده می‌کند.

سامسونگ امیدوار است که تلاشش برای هوش مصنوعی به افزایش فروش گوشی‌هایش کمک کند، گوشی‌هایی که اخیراً در مواجهه با رقابت سخت اپل و برندهای چینی در سطح جهانی دچار رکود شده‌اند. اخیراً برای اولین بار در 12 سال گذشته جایگاه برتر خود را در بازار گوشی به سازنده آیفون از دست داده است.

اما به گفته وود، افزایش فروش سامسونگ به شدت به موفقیت بازاریابی گوشی‌ها برای افزایش آگاهی و شکستن بی‌تفاوتی مصرف‌کننده بستگی دارد:

موفقیت مستلزم ارتباط دقیق مزایا و گسترش مداوم موارد استفاده است.

سامسونگ اکنون فرصت ۹ ماهه‌ای دارد تا قبل از عرضه اجتناب ناپذیر آیفون نسل بعدی اپل در ماه سپتامبر، تلاش کند تا رهبری بخش پریمیوم، به ویژه در بزرگترین بازارهای خود در ایالات متحده و چین را بازپس گیرد.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی