دستیار صوتی Bixby

تغییرات هوش مصنوعی سامسونگ برای دستیار صوتی Bixby

سرفصل‌های مقاله

طبق گزارش‌ها، سامسونگ قصد دارد به دستیار صوتی خود Bixby یک ارتقاء هوش مصنوعی (AI) مولد بدهد.

وون جون چوی، معاون اجرایی در کسب و کار موبایل سامسونگ، در مصاحبه‌ اخیر خود گفت.: «با ظهور فناوری هوش مصنوعی مولد و LLM (مدل زبان بزرگ)، من معتقدم که باید نقش بیکسبی را دوباره تعریف کنیم تا Bixby بتواند به هوش مصنوعی زاینده مجهز شود و در آینده هوشمندتر شود.

چوی اضافه کرد که اینکار، مکالمه را طبیعی‌تر و ایجاد رابطی که از محصولات سامسونگ در اکوسیستم ما پشتیبانی می‌کند را امکان‌پذیر می‌کند.

هوش مصنوعی زاینده در دستیار صوتی Bixby

دستیار صوتی Bixby

بیکسبی هفت سال پیش با گوشی هوشمند گلکسی اس 8 سامسونگ شروع به کار کرد، اما می‌توان آن را در سراسر خط تولید این شرکت، از جمله در مواردی مانند ساعت‌های هوشمند و لوازم خانگی، یافت.

دستیارهای صوتی معمولاً کمتر مکالمه‌ای داشته‌اند و به پرسش‌های کاربران و دریافت پاسخ‌ها وابسته هستند. از سوی دیگر، چت‌بات‌های هوش مصنوعی به لطف ظهور هوش مصنوعی مولد، برای رسیدگی به پرس و جوهای پیچیده مجهزتر شده‌اند. Bixby تاکنون توانایی‌های ChatGPT را نداشته است، اگرچه سامسونگ مانند بسیاری از شرکت‌های گوشی‌های هوشمند امیدوار است ویژگی‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌تری را به دستگاه‌های خود اضافه کند.

سامسونگ در ماه ژانویه سری Galaxy S24 خود را معرفی کرد که شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های مجهز به هوش مصنوعی مانند ترجمه تماس تلفنی زنده، رونویسی ضبط صدا، جستجوی ویدیو و ویرایش عکس است. هنگام پیش‌نمایش گوشی‌های هوشمند جدید خود در اوایل سال جاری، سامسونگ اعلام کرد که این عرضه نشان‌دهنده «عصر جدیدی از هوش مصنوعی موبایل» خواهد بود.

همانطور که PYMNTS نوشت، این راه‌اندازی برای سامسونگ اهمیت ویژه‌ای داشت زیرا به نظر می‌رسد با اپل رقابت کند، اپل که اخیراً این شرکت کره‌ای را به عنوان برترین برند گوشی‌های هوشمند جهان پس از یک دوره 14 ساله خلع کرده است. در همین حال، همانطور که در اواخر سال گذشته در اینجا ذکر شد، هوش مصنوعی صوتی همچنان “مهره‌ای در انتظار شکستن” است.

تولید محتوا با هوش مصنوعی

این به این دلیل است که طرز کار ذهن انسان به روشی نیست که حتی پیشرفته‌ترین ماشین‌های هوش مصنوعی کار می‌کنند، و با هوش مصنوعی عمومی (AGI) یک هدف بسیار دور، سیستم‌های هوش مصنوعی امروزی زمانی بهترین عملکرد را دارند که بر روی دامنه آموزش دیده و ساخته شوند. PYMNTS نوشت: مجموعه داده‌های خاص و محلی برای کارهایی که هدفشان طراحی شده است، مانند سفارش رستوران از یک منوی از پیش تعیین شده، یا یادداشت‌برداری محیطی در یک محیط مراقبت‌های بهداشتی بالینی است

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که 63 درصد از مصرف‌کنندگان از فناوری صوتی استفاده می‌کنند اگر به اندازه یک فرد توانایی داشته باشند، 58 درصد اینکار را می‌کنند اگر آسان‌تر و راحت‌تر از انجام کارها به صورت دستی باشد و 54 درصد نیز از آن استفاده می‌کنند زیرا سریع‌تر از تایپ کردن یا استفاده از صفحه نمایش لمسی است.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی